• Ernests Voļskis

Premjerlīgas Fantasy - Dodamies Ceļā

Šajā blogā turpmāk pasekosim līdzi manām Fantasy gaitām, atbildēsim uz jūsu jautājumiem un papētīsim dziļāk karstos un aukstos spēlētājus.

Foto: https://www.premierleague.com/home


Par Fantasy sports kontekstu pirmo reizi uzzināju 2015. gadā, kad spēlējām NHL fantasy. Šķiet sacenšanās ar draugiem, balvas sezonas beigās, sekošana līdzi spēlētāju sniegumam un centieni vienmēr būt soli priekšā nedēļas pretiniekam radīja šī brīža mīlestību un aizrautību pret spēli. Pēdējos piecus gadus regulāri spēlēju NBA fantasy līgas, ierindojos līgu TOP3, ierindojos līgu apakšgalā, taču katrs gads vienmēr nācis ar jaunu azartu un jaunām mācībām – kā tad īsti uzvarēt, kam pievērst lielāku uzmanību. Šogad pirmo reizi nolēmu maksimāli nopietni sekot līdzi Premjerlīgas fantasy, esmu uzstādījis mērķi būt top3 Latvijā un top 100k pasaulē, kā arī uzvarēt mini līgu ar draugu, kurā sacenšamies par lidmašīnas biļetēm.. Jā, atzīstu, ka mērķi ir ļoti ambiciozi un daudziem regulāriem spēlētājiem tas nav izdevies, spēlējot vairākus gadus, taču tā man ir papildus motivācija un “āķis lūpā”.


Pirmā spēļu nedēļa (GW1)30 minūtes līdz sastāvu komplektācijai


Sestdiena, 12.septembris plkst. 11.30. Atveru acis uz saņemu ziņu – pēc 30minūtēm jābūt gatavai komandai. Sezona sākas pēc stundas. Izlecu no gultas un pie brokastu galda sāku improvizēt. Trūkst laika izpētei, statistiku apkopošanai, spēļu kalendāra izvērtēšanai, pilnīga improvizācija. Iepazīsties – mana GW1 komanda:


Pēc pirmās nedēļas biju patīkami pārsteigts. 64 punkti, GW ranks 1.2 miljoni (kopā FPL spēlē 6,942, 990 milj. spēlētāji) Vardijam divas realizētas pendeles, pie punktiem ticis aizsargs Justin un gols arī Aubamejangam, bet… jau pēc pirmās nedēļas parādījās vairāki “sarkanie karogi”, kā, piemēram, Morinju attiecības ar Dele Alli, Traore dzīļā spēle laukumā un rezervisti, kurus izvēlējos uz labu laimi. Tobrīd nolēmu izmantot katra menedžera glābēju Wild Card. Jā, izmantot šo bonusu pēc pirmās nedēļas ir muļķīgākais, ko iespējams izdarīt, taču vēlējos izveidot kārtīgu komandu visam gada. Un boooom GW2 atnāca ar ļoti augstajiem 96 punktiem un TOP 200k pasaulē. Heung-Min Son iesit ČETRUS, izcilas spēles arī Calvert – Lewinam (DCL), Rodrigezam un daudz apspriestajam Leeds uzbrucējam Bamfordam , kā arī sausā spēle Brighton vārtsargam Ryan. Bet negremdēsimies atmiņās, dodamies tālāk.


GW3 – naivums un pirmā trauma.

Te nu tā ir. Mana komanda un mans kodols šai sezonai.


Ja spēlē FPL vai vienkārši skaties Anglijas futbolu, zini, ka GW3 bija katra menedžera neparedzamākais murgs. Manis aizmainītas Vardy, kurš līdz tam pa vārtiem sita tikai pendeles, iesit 3 vārtus pret Mančesteras City ( no kuriem 2 pendeles), kamēr Vācijas uzlecošā superzvaigzne Wernersturpina meklēt savu vietu Chelsea komandā tāpat, kā visi viņa komandas biedri un šī brīža sliktākais PL treneris Lampards. GW2 varonis Sons trāpa gan pa vārtu pārliktni, gan stabu un puslaikā tiek mīklai nomainīts, Mančesteras United aizsardzība rāda “brīnumus” pret Brighton, kā arī daudziem FPL spēlētājiem kā vakar nagla sirdī svētdienā nāca West Ham graujošā uzvara pret Wolves spēlētājiem. Notika viss, kam loģiskā nedēļā nebija jānotiek.


Neskatoties uz pārsteigumiem bagāto nedēļu, pirmdienā GW3 noslēdzu ar 53 punktiem, kas ir par 10p vairāk nekā vidējais rezultāts un konkrētajā spēļu kārtā biju pasaulē 1.3milj. vietā. Savu pienesumu deva jau pieminētie Bamfords, DCL, Bruno Fernandes un aizsargi Digne, Dallas.


Šobrīd pēc trīs FPL nedēļām esmu:

· 46,595. vietā pasaulē

· 14. vietā Latvijā

· 3. vietā latviešu Twitter futbola entuziastu līgā

Ko tālāk un kam pasekot līdzi?

Pirmkārt, bija jātiek vaļā no manas viduslīnijas traumētās cerības Sona. Takā biju ietaupījis nedaudz naudas, nolēmu viņa vietā nākamajām nedēļām komandā ielikt šosezon ļoti, ļoti interesanti un aktīvi spēlējošu, taču lētāko Leicester spēlētāju Harvey Barnes. Barnes spēlē ļoti aktīvi komandas uzbrukumos, veido iespējas Vardjam un pats nebaidās sist pa vārtiem. Vienīgā problēma pagaidām ir šī spēlētāja precizitāte, taču ar šādu pašatdevi un komandas kalendāru ticu, ka Barnes savu pienesumu dos regulāri.


Otrkārt, jāizplāno nākamie soļi spēlētāju tirgū. Kontā palikuši 2.7m, kurus nākamnedēļ izmantošu, lai MU aizsargu Shaw iemainītu pret Liverpūles Alexandru Arnolud, bet vēl pēc nedēļas centīšos komandā iesaistīt MoSalahu vai Kevinu DeBruyne. Skatoties uz kalendāru, GW4 izskatās ļoti cerīgi, kā arī esmu saglabājis cerības redzēt arī kaut ko no Wernera.

Mani šī brīža TOP3 ieteikumi:


1. Seko līdzi komandu spēļu kalendāram! Šobrīd visizdevīgākais grafiks ir Wolves, Spurs, Everton un Liverpool komandām.

2. Ieklausies padomos, podcastos, tvītos, rakstos, BET neaizmirsti, ka tā ir tava komanda! Ne visi ir tādā situācijā, kā tu, neviens nevar pareģot spēlētāju sniegumu. Bieži vien tava sajūta būs precīzākā, kuru vēlāk nožēlosi, ja ignorēsi. Iesaku piesekot twitter FPL offic. kontam, kā arī @FPL_Salah

3. Skaties spēles! Centies skatīties spēles, kurās spēlē tavi šī brīža spēlētāji, kā arī interesējošie spēlētāji. Bieži vien skatoties spēles var pamanīt arī kādu jaunu potenciālu komandas papildinājumu – spēlētāju, kurš izveido daudz iespējas komandai. Protams, ja neizdodas redzēt visu, kas interesēt vari droši man uzrakstīt DM (es_krisjanis) :)


TOP 6 spēlētāji, kuriem pievērst uzmanību un iekļaut savā komandā šobrīd:


1. Everton izcili spēlējošais uzbrucējs Dominic Calvert Lewin. FPL tirgū viņa cena kāpusi no 7 līdz 7.4m, taču vēl nav par vēlu ievietot savā komandā šo vārtu mašīnu, tādā veidā ietaupot naudu kādam citam uzlabojumam.

2. Raul Jimenes (8.6m Wolves) ņemot vērā komandas izcilo kalendāru, tieši uzbrucējs Jimenez varētu būt galvenais darba rūķis uzbrukumā un nākošajās 6 nedēļās gūt daudz noderīgu FPL punktu.

3. Wilfried Zaha (7.2m) – jā, Crystal Palace nav tā kārdinošākā komanda, taču viņu izcilais grafiks līdz pat Janvāra sākumam viduslīnijas uzbrucējam dos vairākas iespējas ne tikai gūt vārtus no spēles, bet arī sitot pendeles.

4. Harvey Barnes (7m) – kā jau minēju Barnes ir iespējams visinteresantākais šī brīža viduslīnijas spēlētājs. Tendēts uz vārtiem radīt iespējas Vardijam un nereti uzsist pats. Līdz šim 3 spēlēs vidēji nopelnījis 6 punktus saviem FPL īpašniekiem.

5. Digne (6.1) un Justin (4.6) manuprāt, izdevīgākie aizsargi ar iespējām gūt vārtus katrā spēlē, centrējumiem un izcilu grafiku sausajai spēlei.


Kapteinis GW4?

DeBruyne (‘pret’ Leeds), MoSalah (AstonVilla), Jimenez (Fulham) un Vardy (West Ham)


Veiksmīgu GW4 un tiekamies pēc nedēļas, kad vairāk pievērsīsim uzmanību FPL sīkumiem un spēlētājiem no visdažādākajām komandām!