• Tomass Tabaks

''Pistons''- depresīvākā komanda līgā. Kā lieti izmantot šo sezonu?

Vēl kādu laiku atpakaļ, runājot par NBA, kādam teicu, ka šosezon līgas spēles ir bijušas diezko skatāmas, salīdzinot ar pārējiem gadiem. Pat spēle ‘’Hornets- Grizzlies’' ir tā vērta, lai to ieslēgtu svētdienas vakarā pirms gulētiešanas. Kopš tā brīža, ka izteicu savu apgalvojumu, komandas kļuva daudz neskatāmākas un garlaicīgas. Taču viena īpaši- ‘’Pistons’', kura ar 16-27 atrodas 9. vietā- atrodas 3 spēles no ‘’play-off’' zonas. Un lejupsīde Detriotā ir tikai sākuma stadijā.


Foto: forbes.com

Nelielam ieskatam, kādēļ uzkatu un, kādēļ daudzi uzskata, ka Pistons ir depresīva komanda. Pistons, kopš 2008. gada nav uzvarējusi nevienu spēli playoffos, kas liecina par ļoti ilglaicīgu tendenci būt sliktai komandai. Pēdējo 10 gadu laikā, ‘'Pistons'' ir bijusi viena no sliktākajām komandām spēļu apmeklētības ziņā, kas liecina par mazu interesi par komandu, taču šis ir saprotams, zinot to, ka Detroita šo gadu laikā ir spēlējusi slikti. Ja vēl runājam par šo Grifina- Dramonda ēru Detroitā, kopš Grifina ierašanās Detroitā, komanda 3 sezonu laikā, domājams, būs tikusi playoffos tikai vienu reizi, arī, neuzvarot nevienu no četrām spēlēm. Vēl tam papildus tam ir fakts, ka Detroita nav bijusi ar labu draftu pieredzi pēdējos gados, jo nav izvēlējusies tādus spēlētājus kā Donovanu Mičelu (izvēlējās Luku Kenārdu), Paskālu Siakamu un Dežonte Marriju (izvēlējās Henriju Elisonu (??)), Devinu Bukeru ( izvēlējās Stenliju Džonsonu) un Jani Antetokoumpo (izvēlējās Kenteiviosu Koldvilu- Poupu). Pēdējā labā izvēle ir bijis Adrē Dramonds 2012. gadā. Un pa virsu vēl tam, Bleiks Grifins nespēj izvairīties no traumām.


Iepējams, tuvākie NBA draugi, jau ir dzirdējuši par to, ka Beiks Grifins ir iekūlies kārtējā traumā. Īsi pēc jaunā gada tika ziņots, ka Pistons zvaigzne apmeklēs ceļu speciālistu Losandželosā, kas bija vēl viens sarkanais karogs šajai neveiksmīgajai sezonai. Galu galā, Grifinam vekta ceļa operācija un pagaidām nav zināms rehabilitēšanās laiks, lai arī šķiet, ka tā varētu būt visa šī sezona. Pirms šīs traumas, Grifins nospēlēja tikai 18 spēles šosezon, gūstot karjeras zemākos radītājus- 15.5 punkti spēlē, 4.7 atlēkošās bumbas, esot precīzs tik vien kā 35% no visu metienu skaita. Šī bija milzīga lejupsīde no pagājušā gada, kad Grifins spēja iekļūt all-star spēlē ar karjeras labākajiem rādītājiem- 24.5 punkti, 7.5 bumbas zem groziem, 5.4 piespēles un 46% precizitāte.


Jā, playoffi nav tik tālu Detroitai, taču vai ir vērts cīnīties par 8.vietu un zaudēt visas 4 spēles Bucks? Nav. Vai ir vērts palikt 9., 10. vietā austrumos un iegūt zemu loterijas izvēli, kā tas ir noticis pēdējos 5-8 gados? Es domāju, ka nē. Kā šo visu risināt?


Pirmkārt, es uzskatu, ka Detroitai jāpāriet pilnīgā tanka lomā un par šo sezonu ir jāaizmirst. Jāmaina prom veterāni un jābūvē komanda no sākta gala. Nedomāju, ka Redžija Džeksona vērtība ir salīdzinoši liela. Arī Bleiku nevar mainīt, jo savainots. Komandai ir diezgan labi spēlētāji, ar labu vērtību, kurus mainīt, kā, piemēram, Andrē Dramonds, Dereks Rouzs, Markīfs Moriss. Andrē Dramonds ir jau parādījies lielākajās maiņu baumās- par centru interesi ir izteikušas Hawks, Knicks, taču ziņots, ka abas ir izstājušās no sarunām. Domāju, ka Celtics varētu būt laba maiņas partnere Pistons, jo, visticamāk, lai Bostona pastiprinātu centra pozīciju, kas pagaidām izskatās visnestabilākā Celtics, būs jāmaina prom viens labajiem, jaunajiem spēlētājiem- Brauns, Teitums vai Smārts. Bet vai Celtics ģenerālmenedžeris Denijs Eindžš to reāli darītu? Nedomāju vis. Šarlote arī bija ieinterisēta pirms sezonas mainīt pret Dramondu. Lai arī kā izvērstos komandas atrašana, paredzu, ka Dramonds tiks aizmainīts pirms 6.februāra. Rouza gadījumā- domāju, ka arī viņš tiks mainīts, jo komandas vienmēr vēlas pastiprināt savu soliņu, un Rouzs pēdējos gados pierādījis, ka ir efektīvs sestais spēlētājs. Tā varētu būt Lakers? Iespējams, Mavs vai Pelicans varētu būt lieliska vieta, jo abām trūkst dinamisks uzrukums no soliņa, ko Rouzs vēl spēj nodrošināt.


Foto: David Butler II-USA TODAY Sports

Otrkārt- jāatīsta jaunie spēlētāji, Viena gaišā lieta Pistons sastāvā ir tikko draftētais (ar 15. izvēli) francūzis Seikū Dombujā, kurš pirmajās 34 spēlēs devās laukumā tik vien kā uz miskastes laiku, kad spēles liktenis jau bija izšķirts. Pēdējās 9 spēlēs, Dombujā vidēji gūst 12.8 punktus spēlē, nesen pret Bostonu gūstot 24 punktus 27 minūtēs.


Turklāt, ja Detroita spēs iegūt drafta izvēles maiņās, vai arī kādu sevi, vēl nepierādījušu jauno spēlētāju, kā Markels Fulcs Orlando Magic, piemēram, Detrota par depresīvāko komandu var kļūt par bad boys, vien dažu maiņu iespaidā.T.-