• Ernests Voļskis

Pieredzējis kanādiešu treneris vadīs Jekaterinburgas “Avtomoblist”

Par kontinentālās hokeja līgas kluba Jekaterinburgas “Avtomoblist” galveno treneri apstiprināts 55 gadus vecais kanādiešu speciālists Bils Pīters, šodien apstiprināja KHL. Pīters iepriekš vairākas sezonas kā galvenais treneris vadījis tādas Nacionālās hokeja līgas vienības kā Detroitas “Red Wings”, Karolīnas “Hurricanes” un Kalgari “Flames”. Pīters vadījis Kanādas izlasi divos Pasaules čempionātos.

Bils Pīters vadot Kanādas izlasi 2016.gadā. Foto: https://www.alamy.comBils Pīters vadot Kanādas izlasi 2016.gadā. foto: https://www.alamy.com

Pīters savu trenera karjeru sāka ASV Junioru čempionātā “WHL” komandā “Spokane Chiefs”. 2008.gadā viņu apstiprināja par AHL vienības kluba Rokfordas “IceHogs” galveno treneri.

2012.gadā Pīters pirmo reizi nonāca NHL, tobrīd asistējot Maikam Bebkokam pie Detroitas “Red Wings” stūres. Trīs sezonas nostrādājot par palīgu. Pēc tam Pīters nokļuva Karolīnā, kur kļuva par “Hurricanes” komandas galveno treneri. Interesanti, ka tajā pašā sezonā Pīters tika uzaicināts kā Galvenā trenera palīgs Kanādas izlasē uz Pasaules čempionātu. 2015.gada čempionāts hokejā norisinājās Čehijā, kur Kanādas izlase izcīnīja zeltu. Gadu vēlāk Pīters kļuva par Kanādas izlases galveno treneri, kur atkal ar Kanādas izlasi izdevās izcīnīt zeltu.

Pīters kopumā četras sezonas pavadīja Karolīnas “Hurricanes” sistēmā kā galvenais treneris, līdz nonāca Kalgari “Flames” komandā, kas kļuva par viņa pēdējo darba vietu līdz šim Nacionālajā hokeja līgā.

Kopumā Pīters Nacionālajā hokeja līgā kā treneris pavadīja deviņas sezonas, trīs kā palīgs, sešas kā galvenais treneris. Pīters Kanādas izlasi ir vadījis trijos Pasaules čempionātos un vienā Pasaules kausā.

Pīters trenera karjerā iekūlies skandālos, daudziem viņa bijušajiem spēlētājiem ir bijis, ko teikt par treneri Pītersu saistībā ar viņa rasismu un spēlētāju fizsko iespaidošanu. Čehu hokejists Mihails Jordans spēlējot Karolīnas "Hurricanes" komandā atceras, kad sēžot uz spēlētāju soliņa ticis iekaustīts no aizmugures. Pītersa palīgs "Hurricanes" komandā esot apstiprinājis, ka Jordanu iekaustījis ir neviens cits kā Pīters.

Pagājušajā sezonā Jekaterinburgas “Avtomoblist” komanda regulāro sezonu noslēdza 4.vietā Austrumu konferencē ar 78 punktiem. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā “Avtomoblist” komanda piekāpās Novosibirskas “Sibir” komandai, sērijā ar rezultātu 1:4.
https://www.khl.ru

1 comment