• Ernests Voļskis

"Pierīgas United" triumfē Latvian open U17 grupā

Updated: Aug 3, 2019

Vakar Cēsīs noslēdzās starptautiskais florbola turnīrs jauniešiem Latvian Open Youth. Par šī gada čempioniem U17 grupā kļuva Pierīgas United komanda, spraigā finālā pārspējot Cēsu Lekrings U17 komandu 11:8. Pēc uzvaras turnīrā komentāru mums sniedza viens no komandas treneriem Mārtiņš Neilands.

"Pierīgas United" komanda. Foto: Latvianopen.com


Latvian Open youth turnīrs šovasar tika sadalīts trijās vecuma grupās – U13, U15 un U17. Vecuma grupā U17 šogad piedalījās 4 komandas, kas tika sadalītas vienā grupā. Bez finālistiem Pierīgas United un Lekrings, turnīrā piedalījās Rubenes komanda un Somijas vienība Nokian Krp. Grupu spēlēs tika izspēlēts viens aplis, tādējādi katrai komandai aizvadot 3 spēles grupā. Pirmajā grupas spēlē Pierīgas United komanda piekāpās Cēsu Lekrings U17 komandai ar rezultātu 4:8. Nākamajā spēlē pret Rubene komandu tika izcīnīts graujošs panākums 16:1, bet grupas pēdējā spēlē tika izcīnīta vēl viena graujoša uzvara pret Latvijas izlases florbolista Morica Krūmiņa trenēto Somijas vienību Nokian Krp. Tadējādi pēc grupu spēlēm Pierīgas United grupā ieņēma 2.vietu, kas nozīmēja, ka komanda ir iekļuvusi finālā, kur būs jāspēkojas ar grupas pirmās vietas īpašnieci Lekrings vienību.


Fināls starp Pierīgas United un Lekrings komandu izvērtās ļoti spraigs. Pirmajā periodā jau gūstot piecus vārtus, United komanda atradās vadībā 5:3. Otrajā periodā tika ielikts vēl vienu vārtu pārsvars, kas uz tablo ļāva rādīt 8:5 United labā. Trešais periods, par laimi United komandai, noslēdzās neizšķirti 3:3, kas deva rezultātu 11:8 šajā spēlē un uzvaru visā turnīrā U17 grupā.


Pēc spēles par aizvadīto turnīru izteicās komandas treneris Mārtiņš Neilands.

“Finālspēle bija labs revanšs pirmajai turnīra spēlei, kurā džeki vēl nebija sajutuši viens otru laukumā un iespēlējušies līdz ar ko sekoja zaudējums cēsiniekiem,” tā par finālu izteicās Neilands. ''Par turnīru kopumā neko daudz nepateikšu, biju gaidījis lielāku atsaucību no komandām. Protams, paldies vecākiem par atbalstu un jauniešiem par ieguldīto darbu, kur ieguva jaunu pieredzi, spēlējot kopā ar citiem jauniešiem no citām komandām,” atzinīgi vērtēja Neilands.


Pierīgas United komandu veidoja jaunie spēlētāji no Ulbrokas, Ogres, Ādažiem un Ķekavas vienībām. Par rezultatīvākajiem spēlētājiem United komandā kļuva Markuss Januševskis ar 15 punktiem (9+6), Tomass Kristofers Birstiņš ar 11 punktiem (8+3) un Valters Lapiņš ar 8 punktiem (3+5).


Turnīra simboliskajā U17 pieciniekā tika iekļauti divi United spēlētāji, vārtsargs Emīls Zīverts un uzbrucējs Valters Lapiņš. Par turnīra labājiem aizsargiem tika nosaukti Lekrings spēlētājs Krišjānis Tiltiņš un Nokian Krp spēlētājs Tapio Forsels. Simboliskajā piecinieka uzbrucējus papildināja Lekrings uzbrucējs Jorens Malkavs. Un Nokian Krp uzbrucējs Arturi Alhola.


Pierīgas United komandu pārstāveja Emīls Zīverts, Ralfs Stratans, Kārlis Kristofers Gailītis, Rūdolfs Pētersons, Rainers Cekarevs un Ralfs Matīss Bencins no FBK SĀC vienības. Tomass Kristofers Birstiņš, Kristers Babris un Valters Lapiņš no FS Masters vienības. Ralfs Fricsons, Kārlis Degins, Mārtiņš Urtāns, Niklāvs Ķirpis un Edvards Hāzners no Ķekavas Bulldogs vienības. Markuss Januševskis un Kristers Januševskis no Ogres Vilki vienības.


Komandas treneru štābā atradās FBK SĀC treneris Mārtiņš Neilands un Ķekavas Bulldogs trenere Kristīna Degina.