• Tomass Tabaks

Pasaules kauss basketbolā. Prognozes G grupā.

Pašā kalendārās vasaras izskaņā, 31. augustā, jau pirms pusdienlaika pēc Latvijas laika, startē Pasaules kauss basketbolā. Šogad pirmo reizi čempionātā būs 32 komandas no sešām cilvēku apdzīvotajām pasaules daļām. Taču neviena valsts nebrauks mājās jau pēc pirmajām trim grupu spēlēm; komandas, kuras neiekļūst starp divām labākajām savā grupā spēlēs par 17-32 vietu, toties komandas, kuras iekļūst nākamajā kārtā, turpuna savu ceļu pretī pasaules labākās valstvienības tronim. Ar lielu intrigu tiek gaidīts turnīrs, jo, salīdzinot ar citiem gadiem, ASV izlase netiek ‘’vienos vārtos’' uzskatīta kā favorīte.


Foto: eurohoops.net

G grupa: Dominikāna, Francija, Vācija, Jordānija


Francija un Vācija, abas, ir favorītes uz iekļūšanu nākamajā kārtā, kā arī abām koandām ir piektiekami liels potenciāls aizsniegties, iespējams, pat līdz pusfinālam. Dominikānas korandas dziļums nāks tikai par labo pašiem dominikāņiem, taču ļoti pietrūks kāda zvaigzne, kas varētu palīdzēt Dominikānai domāt par kaut ko vairāk. Jordānija atgriežās Pasaules kausu apritē pēc viena čempionāta izlaišanas, un tai nāksies nopietni paļauties uz Dāra Takera spēli.


Dominikāna (Pasaules kausā (3): 1978., 2014., 2019.)


Dominikānas izlasi Pasaules kausā veidos veterānu komanda- 7 spēlētāji ir vecāki par 30 gadiem un komandā būs tikai viens spēlētājs zem 26 gadu vecuma. Komandā nespēlēs NBA garie spēlētāji Als Horfords un Karls Entonijs Taunss, kas būtu ļoti noderīgi izlasei, kas ir būvēta ap otrā plāna spēlētājiem. Veterāni Eulis Baezs un Viktors Lizs būs tie, kuriem būs jāuzņemās iniciatīva čempionātā. Abi kvalifikācijas turnīrā vidēji meta 14 un 13 punktus vidēji spēlē. Paturpinot par kvalifikāciju, Dominikāna par mata tiesu iekļuva Pasaules kausa izcīņā, kopvērtējuma tabulā finišējot 4. vietā, taču Urugvajas izlase kopvērtējumā atpalika par vienu punktu, kas deva vajadzīgo Dominikānai. Pārbaudes spēlēs izdevās pārspēt Ķīnu ar 87:72. Komanda Pasaules kausu sāks pret Jordāniju, kas būs vitāli svarīga spēle, lai ierīfētos cīņā par nākamo kārtu.


Foto: fiba.baskeball.com


Francija (Pasaules kausā (8): 1950., 1954., 1963., 1986., 2006. (bronza 2014.gadā) -2019.)


Francijas ilgadējais galvenais treneris Vincents Kolē izvēlējies vairāk FIBA turnīru pieredzējušāku izlasi, kā pēdējos divus spēlētājus atbrīvoja jaunos Teo Maledonu un Elī Okobo. Pagajušā Pasaules kausa izcīņas bronzas medaļas īpašnieki vaidos to pašu trio, kuru sūtīja laukumā arī 2014. Gadā- Rūdiju Gobērtu, Nikolā Batumu un Evanu Forņē. Lieliski komandu papildinās arī viens no labākajiem Eirolīgas spēlētājiem Nano De Kolo, kā arī jaunais Fenks Nilikina, kuram šīs būs pirmās spēles lielajā Francijas izlasē. Kvalifikāciju ''Les Bleus’' pārvarēja bez nepatikšanām- 1.vieta grupā un uz Ķīnu. Pārbaudes spēles komanda beidza ar 6-2 bilanci, noslēdzot ar zaudējumu Serbijai (56:61). Francija būs nopietns spēks cīņā par medaļām un arī ļoti iespējams- par titulu. Komandas mazes mērķis būs arī revanšēties Vācijai par neveiksmi 1/8 finālā 2017. gada Eiropas čempionātā.


Foto: forbes.com


Vācija (Pasaules kausā (6): 1986., 1994., 2002.- 2010., 2019.)


Vācija būs šī čempionāta jaunākā komanda, kuras vidējais vecums ir 26 gadi. Novicka ēra izlasi ir pielikts punkts, taču vācieši no skatuves nav pazuduši. Komandai ir jauns līderis, Denis Šrūders, kurš iepriekšējos Eiropas čempionātos bija viens no TOP 3 saspēles vadītājiem, vidēji izlasē gūstot 22 punktus spēlē, atdodot 5 piespēles spēlē. Šrūderam šogad ir parādījušies diezgan nopietni palīgi. No NBA atceļojuši arī spēka uzbrucēji Daniels Taiss un Maks Klebers. Kvalifikācijā Vācija izcīnija 9 uzvaras un piedzīvoja 3 zaudējumus- droša otrā vieta grupā. Pārbaudes spēlēs Vācija uzveica Tunisiju (89:70) un Austrāliju (74:64), bet vienīgo zaudējumu piedzīvoja pret Japānu (83:86). Izteikšu nelielu prognozi- ja Šrūders spēs ievilkt komandu ceturtdaļfinālā, tad ir potenciālas cerības uz Šrūdera pretendēšanu uz MVP balvu. Komandai būs svarīga pirmā spēle pret Franciju, kas, visticamāk, noteikts vietu sadali grupa, jo pretī otrajā kārtā stāsies divas no četrām H grupas komandām- Senegāla, Kanāda, Lietuva, Austrālija.


Foto: forbes.com


Jordānija (Pasaules kausā (2): 2010., 2019.)


Kā jau pieminēju, Dārs Takers būs liels Jordānijas izlases nesējs šī turnīra laikā. Takers, naturalizētais amerikānis, vidēji guva 22 punktus kvalifikācijas turnīra 11 nospēlētās spēlēs, kā arī izcījija 5 bumbas zem groziem. No 2010. gada turnīra sastāvā atgriežās arī centrs Musa Al Vadi un arī Hasems Abas, kurš Pasaules kausā Turcijā komandā bija rezultatīvākais spēlētājs un bija līderis arī atlēkošajās bumbās. Kvalifikācijas pirmajā kārtā tika uzvarētas 5 uzvaras, zaudējot vienīgi Libānai. Otrajā kārtā gandrīz tika izsēts viss pirmās kārtas iekrātais pārsvars, zaudējot pirmās 4 spēles pēc kārtas, kas nostādīja Jordāniju pie bilances 5-5, ar ko varēja arī nepietikt. Komanda veiksmīgi pieveica Ķīnu un Jaunzēlandi pēdējās divās spēlēs un, ierindojoties trešajā vietā grupā, nodrošināja došanos uz Pasaules kausu. Pārbaudes spēlēs septiņās spēlēs tikai viena uzvara- pret Senegālu (71:63).


Foto: fiba.baskeball.com

Prognozes:

Skatāmākā spēle: Francija-Vācija

Grupu rezultāti: 1.Francija, 2. Vācija, 3. Dominikāna, 4. Jordānija