• Tomass Tabaks

Pasaules kauss basketbolā. Prognozes F grupā.

Pašā kalendārās vasaras izskaņā, 31. augustā, jau pirms pusdienlaika pēc Latvijas laika, startē Pasaules kauss basketbolā. Šogad pirmo reizi čempionātā būs 32 komandas no sešām cilvēku apdzīvotajām pasaules daļām. Taču neviena valsts nebrauks mājās jau pēc pirmajām trim grupu spēlēm; komandas, kuras neiekļūst starp divām labākajām savā grupā spēlēs par 17-32 vietu, toties komandas, kuras iekļūst nākamajā kārtā, turpuna savu ceļu pretī pasaules labākās valstvienības tronim. Ar lielu intrigu tiek gaidīts turnīrs, jo, salīdzinot ar citiem gadiem, ASV izlase netiek ‘’vienos vārtos’' uzskatīta kā favorīte.


Foto: fiba.baskeball.com

F grupa: Grieķija, Jaunzēlande, Brazīlija, Melnkalne


Līdzīgi kā C, D un E grupā, arī F grupā ir viena izase, kas īpaši izceļas ar tās spēcīguma pakāpi. Šoreiz tā ir Grieķija, kurā visi 12 spēlētāji ir no NBA vai Eiropas spēcīgākajiem klubiem. Jaunzēlande centīsies Ķīna iebiedēt pretiniekus ar haku, tad ir Brazīlija ar jaunajām un jau zināmajām internacionālajām zvaigznēm, kā arī Melnkalne, kuras sastāvā atgriežās Nikolā Vučevičs, kurš šogad iekļuva NBA ‘’All-star’'.


Grieķija (Pasaules kausā (8): 1986.-1998., 2006.(surdrabs 2006.gadā)- 2019)


Ja jūsu valstvienības izlasē spēlē spēlētājs, kurš izcīnijis MVP titulu NBA, tad noteikti izlasi var ieskaitīt komandu lokā, kuras pretendē uz titulu. Tāda šogad ir arī Grieķija, kuras palīgā šogad nāks ‘'frīks'' Janis Antetokounmpo. Uzreiz metās paralēles ar Dirka Novicka palīdzēšanu Vācijas izlasei izcīnīt 2002. gada Pasaules kausa bronzu un 2005. gada sudrabu Eiropas čempionātā, jo arī Dirks karjeras laikā bija NBA MVP un tagad tiek devēts par visu laiku labāko Eiropas basketbolistu. Bez Jaņa, komandā spēlēs arī viņa brālis Tanasis, saspēles vadītājs Niks Kalatis, spēka uzbrucējs Kostas Papanikalau un veterāns Janis Borusis, kurš, visticamāk, aizvadīs savu pēdējo FIBA turnīru. Kvalifikācijā Grieķija piedzīvoja tikai vienu zaudējumu Serbijai un no grupas izgāja kā pirmā. 8 pārbaudes spēles Grieķija uzvarēja 7 un sliktāko tikai ar +12 Dominikānai. Vienīgo spēli grieķi zaudēja Serbijai savā laukumā ar 80:85.


Foto: mundodeportivo.com


Jaunzēlande (Pasaules kausā (6): 1986., 2002.-2019.)


‘'Tall blacks’' dories uz savu sesto Pasaules kausa izcīņu, piekto pēc kārtas. Tieši pirmo reizi pēc atgriešanās Pasaules kausu apritē, 2002. gadā, Jaunzēlande ieguva 4. vietu, kas ir līdzšinēji nepārspēts rekords. Visticamāk redzēsim arī hakas rituālu pirms spēlēm, taču vai redzēsim vai šī iebiedēšana palīdzēs iekļūt nākamajā kārtā- to rādīs laiks. ‘'Thunder'' basketbolists Stīvens Ādams šogad nepiedalīsies Pasaules kausā, kas roda papildu slogu uz Vebsteru brāļiem- Koriju un Taiu. Galvenais treneris Pols Heanre izteicies, ka veidojis komandu ar spēlētājiem, kuri viens otru var papildināt. Komanda Āzijas kvalifikāciju grupā ieņēma 1. vietu. Komanda zaudējumus piedzīvoja tikai pirmajā spēlē pret Koreju un pēdējajā- pret Jordāniju. Gatavošanās laikā, Jaunzēlande spēja uzvarēt Itāliju (88:82), taču divreiz zaudēja Kanādai (100:103), (88:122) un pa vienai reizei Francijai (81:95), Japānai (89:99) un Serbijai (78:88).


Foto: fiba.baskeball.com


Brazīlija (Pasaules kausā (18): 1950. (zelts-1959., 1963., sudrabs- 1954., 1970., bronza- 1967., 1978.)- 2019.)


Aleksands Petrovičs uz Ķīnu Dosis ar labi zināmajiem veterāniem Marselo Huertasu, Adersenu Varežao un Leonardo Barbosu un jaunajiem NBA spēlētājiem- Bruno Kaboklo, Markosu Lauzadu un Kristiāno Falīsio. Tieši Brazīlija spēja uzvarēt ASV 2010. gada čempionātā, kad arī Huertas, Varežao un Barbosa bija sastāvā. Brazīlija ir viena no nedaudzajām komandām, kura nav izlaidusi nevienu pasaules kausa izcīņu. Tieši Brazīlija tiek bieži vien izvēlēta kā potenciālais klupšanas akmens TOP komandām cīņā par cetrutdaļfinālu. Arī pārbaudes spēlēs, Brazīlija uzvarēja 4 no piecām spēlēm zaudējot vien Francijai (72:86). Kvalifikācijā brazīļi zaudēja abas rezes Kanādai, un pavirši nospēlēja pret Virdžīnu salām, kā arī pret Kolumbiju, kas sagādāja intrigu līdz beigām, taču Brazīlija pēdējā spēlē uzvarēja Dominikānu, kas nodrošināja Pasaules kausu. Pirmā spēle brazīļiem būs pret Jaunzēlandi, 1. septembrī.


Foto: fiba.baskeball.com


Melnkalne (Pasaules kausā (1): 2019.)


Lasot par Melnkalni, daudzi pie sevis padomās, ka Latvija varēja būt Melnalnes vietā Ķīnā. Taču kā jau sportā, nekas nav garantēts un Melnkalne godam izcīnija vietu Pasaules kausā.Melnkalne uz Nanjingu dosies ar dziļu un talantīgu sastāvu. Melnkalnes garo galu papildninās ‘'Magic'' centrs Nikola Vučevičs, kurš atgriežās izlasē pēc sava labākā gada karjerā. Komandā ir arī Bojans Dubļevičs, kurš ir lielā mērā atbildīgs par Melnkalnes biļeti uz Ķīnu, kā arī Melnkalni pastiprinās no ASV naturalizētais saspēles vadītājs Dereks Nīdhams. Kā jau zināms, Melnkalne, kvalifikācijā uz Pasaules kausu, savu ceļabiļeti nopelnīja vien pēdējās minūtēs pret Latviju zaudējot ar 6 punktu pārsvaru, kas savstarpējās spēlēs deva priekšrocību. Pārbaudes spēlēs Melnkalne zaudēja visās trijās spēlēs- pret Franciju (72:80), Argentīnu (77:85) un Brazīliju (69:80).


Foto: nba.com

Prognozes:

Skatāmākā spēle: Grieķija-Brazīlija

Komandu rezultāti: 1. Grieķija, 2. Brazīlija, 3. Jaunzēlande, 4. Melnkalne