• Tomass Tabaks

Pasaules kauss basketbolā. Prognozes E grupā.

Pašā kalendārās vasaras izskaņā, 31. augustā, jau pirms pusdienlaika pēc Latvijas laika, startē Pasaules kauss basketbolā. Šogad pirmo reizi čempionātā būs 32 komandas no sešām cilvēku apdzīvotajām pasaules daļām. Taču neviena valsts nebrauks mājās jau pēc pirmajām trim grupu spēlēm; komandas, kuras neiekļūst starp divām labākajām savā grupā spēlēs par 17-32 vietu, toties komandas, kuras iekļūst nākamajā kārtā, turpuna savu ceļu pretī pasaules labākās valstvienības tronim. Ar lielu intrigu tiek gaidīts turnīrs, jo, salīdzinot ar citiem gadiem, ASV izlase netiek ‘’vienos vārtos’' uzskatīta kā favorīte.


Foto: cbssports.com


E grupa: Turcija, Čehija, ASV, Japāna


Turcija (Pasaules kausā (5): 2002.(sudrabs 2010.gadā)- 2019.)


Pēc vairāku gadu pārtraukuma izlasē atgriežas spēka uzbrucējs Ersans Iliosova no ''Bucks'', kurš palīdzēja sasniegt turkiem arī 2010. gada finālu, esot viens no komandas līderiem. Viņam šogad palīdzēs vēl divi jauni NBA spēlētāji- Šedī Osmans un Furkans Korkmazs, kā arī 2017.gada Eirokausu MVP amerikānis Skots Vilbekins, kurš šogad ‘'Maccabi'' rindās Eirolīgā guva vidēji 11 punktus spēlē un viens no ‘'Fenerbahce'' līderiem Melihs Mahmotoglu. Komandai vairs nepievienosies naturalizētais amerikānis Bobijs Diksons (Als Muhameds), kā arī Enis Kenters, kuram ir publiski skandāli ar Turcijas republiku. Arī turkiem, kā itāļiem, zemākā vieta čempionātos ir devītā, kas nozīmē, ka no turkiem tiks gaidīta iekļūšana 1/4 finālā. Komanda iekļuva Pasaules kausā, priekšpēdējā kvalifikācijas turnīra spēlē pārspējot Slovēniju ar 77:58. Turcija bija viena no tām komandām, kura visspējīgāk stājās pretī ASV izlasei 2014. gada turnīrā, lai arī beigās zaudēja ar 20 punktu pārsvaru. Pārbaudes spēlēs turki uzvarēja 5 no 8 spēlēm, zaudējot vien Serbijai, Grieķijai un Venecuēlai.


Foto: fiba.baskeball.com


Čehija (Pasaules kausā (1): 2019.)


Čehi šajā čempionātā būs debitanti, lai arī ir spēlējuši zem bijušās Čehslovākijas republikas. Labā ziņa- sapēles vadītājs Tomaš Satoranckis būs sastāvā, sliktā- Jans Veselijs nebūs. No čehiem netiek gaidīts daudz, ekspektācijas nav lielas, kas, iespējams, pie labiem apstākļiem ļauj Čehijai pacīnīties par otro vietu grupā. Čehi pārliecinoši pārvarēja primo kvalifikācijas kārtu, uzvarot galvenos konkurentus, somus,abos mačos un zaudējot tikai vienu spēli, taču otrajā tika divreiz zaudēts Francijai, taču galvenās spēles pret Bostniju un Krieviju tika uzvarētas, kas ļāva ierindoties trešajā vietā grupā. Pārbaudes spēlēs čehi uzvarēja Tunisiju, Jordāniju, Poliju, Ungāriju, Angolu un Koreju, taču zaudēja Lietuvai un Vācijai. Pirmo spēli Čehija aizvadīs ar ASV, 1. augustā.


Foto: fiba.baskeball.com


ASV (Pasaules kausā (18): 1950. (zelts- 1954.,1986., 1994., 2010., 2014., sudrabs- 1950.,

1959., 1982., bronza- 1974., 1990., 2006.)- 2019.)


ASV daudz nav jāskaidro. Komandā ir visvairāk NBA spēlētāju no visām izlasēm (asprātīgs fakts)- 12. Komandas uzdevums ir uzvarēt trešo titulu pēc kārtas, un ASV ir noteikti favorīte uz to, lai arī komanda nav savā zvaigžņu sastāvā. Šogad komandu vadīs, iespējams, viens no labākajiem treneriem vēsturē- Gregs Popovičs. ASV izlase sastāvēs no jauniem spēlētājiem, no kuriem 10 nav internacionāla pieredze. Komanda ir jaunākā visā turnīrā- 25 gadi. Lai arī komanda kvalifikācijas turnīrā sastāvēja no G-līgas spēlētājiem, tas netraucēja iegūt pirmo vietu grupa un neapšaubāmu kvalifikāciju uz Pasaules kausu. Komandas izteikts līderis noteikti būs Kemba Volkers, kurš šogad iekļuva arī ‘'All NBA’' komandā. Pārbaudes spēlēs ASV piedzīvoja gan vienu zuadējumu, pret Austrāliju (94:98). Taču, ASV togaed būs īpaši spēcīga konkurence, lai panāktu trešo titulu pēc kārtas.


Foto: bleacherreport.com


Japāna (Pasaules kausā (5): 1963., 1967., 1998., 2006., 2019.)


Nu jau tas ir zināms, ka Japāna būs starp trim valstīm, kas organizēs 2023. gada Pasaules kausu, taču atpakaļ pie šī gada. Liela uzmanība tiks pievērsta Japānas izlasei, jo primo reizi Pasaules kausā spēlēs tikko nodraftētais Rui Hačimura, kurš gaidās būt spožs talents NBA tuvāko gadu laikā. Bez Hačimuras būs arī Juta Vatanabe, veidojot izcilu kombo.Hačimura ir lielisks caurgājienos un pustālo metienu izpildē, Vatanabe spēs pielāgoties prezentējot savas stiprās puses- uzbrukumu no perimetra un lielisku aizsardzību. Komandai vēl palīdzēs arī naturalizētais centrs Niks Fazekas, kurš kvalifikācijas spēlēs guva vidēji 27 punktus un 12 bumbas. Lai arī Japāna netiek minēta nopietnā cīņā par ceturtdaļfinālu, tai ir iespējas pārsteigt Čehiju vai Turciju un elusi ielavīties otrajā vietā. Kvalifikācijas spēlēs, Japāna ieguva vienādu punktu skaitu ar Irānu, taču savstarpējās spēlēs tika gūtas uzvaras, kas ļāva ierindoties otrajā vietā grupā. Pārbaudes spēlēs Japāna uzvarēja Vāciju (86:83) un Jaunzēlandi (99:89), taču piedzīvoja zaudējumus Argentīnai (93:108) un Tunisijai (76:78).


Foto: news.cgtn.com

Prognozes:

Skatāmākā spēle: ASV-Turcija

Komandu rezultāti: 1.ASV, 2.Turcija, 3.Japāna, 4. Čehija.