• Tomass Tabaks

Pasaules kauss basketbolā 2019. Prognozes B grupā.

Updated: Aug 28, 2019

Pašā kalendārās vasaras izskaņā, 31. augustā, Ķīnā, jau pirms pusdienlaika pēc Latvijas laika, startē Pasaules kauss basketbolā. Šogad pirmo reizi čempionātā būs 32 komandas no sešām cilvēku apdzīvotajām pasaules daļām. Taču neviena valsts nebrauks mājās jau pēc pirmajām trim grupu spēlēm; komandas, kuras neiekļūst starp divām labākajām savā grupā spēlēs par 17-32 vietu, toties komandas, kuras iekļūst nākamajā kārtā, turpuna savu ceļu pretī pasaules labākās valstvienības tronim. Ar lielu intrigu tiek gaidīts turnīrs, jo, salīdzinot ar citiem gadiem, ASV izlase netiek ‘’vienos vārtos’' uzskatīta kā favorīte.


Foto: fiba.basketball.com

B grupa: Krievija, Argentīna, Koreja, Nigērija


Ar ļoti lielu interesi pētu šo grupu. Krievija pārsvarā vienmēr ir bijis spēks Eiropas basketbolā, Argentīna ir vienmēr starp favorītēm uz medaļām, Nigērija ir bīstamāka kā jebkad kādreiz un ir labākā starp starp Āfrikas komandām, un tad ir Koreja, kurai daudz lūko pāri, taču Koreja regulāri izcīna medaļas Āzijas čempionātos. Pastaiga parkā nebūs nevenai komandai.Krievija (Pasaules kausā (5): 1994.(sudrabs), 1998.(sudrabs), 2002., 2010., 2019.)


Komandu pēdējos gados nomoka traumas. Arī šis gads nebūs izņēmums- viens no komandas līderiem Aleksejs Šveds izlaidīs Pasaules kausu pēdas traumas dēļ, Timofejs Mozgovs nespēlēs, jo vēl rehabilitējās no janvāra ceļa operācijas, kā arī sastāvā nebūs Sergejs Moņa. Arī bez galvenajiem uzvārdiem, ‘'sarkanās mašīnas’' sastāvs izskatās diezgan iespaidīgs. Spēlētāji, kā Sergejs Karasevs, Mikhals Kulagins, Andrejs Volonsevičs u.c. ir no spēcīgākajiem Krievijas klubiem. Lai arī pēc izcili aizvadītajām Londonas olimpiskajām spēlēm bija dziļš pagruvums, komanda spēja 2017.gada Eiropas čempionātā aizcīnīties līdz pusfinālam. Krievijas ceļs uz Pasaules kausu nebija sarežģīts- ar 3-3 bilanci pietika, lai tiktu nākamajā kārtā, kur svarīgākās spēles pret Somiju spēja uzvarēt. Krievija ir gatavojusies turnīram ļoti nopietni, variējot ar sastāvu un aizvadot jau 8 pārbaudes spēles, kurās 6 no tām spēja gūt uzvaras pret Jordāniju, Venecuēlu, Itāliju, Senegālu, Somiju un arī Argentīnu. 28. Augustā tiks aizvadīta pēdējā pārbaudes spēle spēle ar Spāniju.


Foto: fiba.basketball.com

Argentīna (Pasaules kausā (14) : 1950.(zelts), 1959., 1963., 1967., 1974., 1986.-(sudrabs 2002.gadā) 2019.)


Argentīna noteikti ir favorīte šajā grupā. Lai arī komandā ir ieradušās jaunas asinis, spēks titulētajai Argentīnai nav zudis. Kopš 1993.gada Argentīna ir izcīnijusi medaļas kādā no FIBA vai olimpiskajiem turnīriem. Šogad, Peru, Argentīna spēja uzvarēt Panamerikas spēlēs un trio-Spānijas ACB līgas MVP Nikolas Laprovitola, Spānijas ACB līgas finālu MVP Fakundo Kampazo un veterāns Luiss Skola- noteikti ir favorīts melnā zirdziņa statusā. 28.gadus vecais Kampazo būs lielisks iemesls kādēļ nenovērst acis no bumbas, kamēr tiek izdarītas viņa‘’no look’' piesplēs. Ar bilanci 9-3 Argentīna viegil iekļuva Pasaules kausa pamatturnīrā, zaudējot tikai ASV izlasei, un Urugvajai un Meksikai, kad jau bija zināms, ka Argentīna jau braus uz Ķīnu. Argentīna izcīnija 2 uzvaras pēdējās 5 pārbaudes spēlēs- pret Melnkalni (85:77) un Japānu (108:93).


Foto: fiba.basketball.com

Koreja (Pasaules kausā (8): 1970., 1978., 1986.-1998., 2014., 2019.)


Koreja (runājam par Dienvidkoreju) pēc spēka ir pusfināla cienīga Āzijas čempionāta komanda; FIBA turnīros- ne tik daudzsološi. 2014.gadā komanda palika 23. vietā no 24. Nedomāju, ka Koreju var norakstīt pavisam, basketbolu prot spēlēt visi. Korejas galvenais treneris Kims San-Šiks izteicās: ‘'Korejas realistiskais uzdevums ir izcīnīt vienu uzvaru.'' 2017.gada Āzijas čempionātā Koreja uzvarēja izslēgšanas kārtā sākumā uzvarēja Japānu, tad Filipīnas, kā arī cīņā par 3. vietu uzvarēja Jaunzēlandi. Šīs visas trīs komanda ir TOP-6 Āzijas-Okeānijas izlases, un šeit atspoguļojās, ka daarbij runā skaļāk par vārdiem. Koreja kvalifikācijas turnīra 12 spēlēs izcīnija 10 uzvaras- tāda pati bilance bija vien Jaunzēlandei un Austālijai. Komanda ir pilna ar veterāniem, taču par līderi tiek devēts 24 gadus jaunais Heo Hons. Hons Vilijama Džounsa kausā šogad guva vidēji 11 punktus un atdeva 4 piespēles spēlē. Koreja pārbaudes spēlēs zaudēja Lietuvai (57:86) un Čehijai (89:97), taču uzvarēja Anglou (91:76).


Foto: fiba.basketball.com

Nigērija (Pasaules kausā (3): 1998., 2006., 2019.)


Nigērija uz Pasaules kausu brauc savā spēcīgākajā sastāvā. Ierindā ir 4 NBA spēlētāji (Als-Faruks Aminu (‘’Magic’’), Ekipe Udo (‘’Jazz’'), Džošs Okogī (‘’Timberwolves'') un Čimeze Metu (‘’Spurs’')) kā arī ilgadējais centrs Ike Diogu. Komanda tik labā sastāvā nav bijusi nekad, un vēlētos redzēt Āfrikas komandu tiekam tālu. Daudz par Nigērijas izlasi nav zināms- kā šie spēlētāji spēlē kopā, kāds varētu būt labākais piecinieks laukumā u.t.t.-, jo komanda nav aizvadījusi nevienu pārbaudes spēli gatavojoties turnīram. Tā varētu būt interesanta stratēģija, lai neatklātu visas kārtis. Kvalifikācijā uz čempionātu, pirmajā kārtā Nigērija uzvarēja 6 no 6 spēlēm, kas jau deva lielas cerības tikt uz Pasaules kausu. 2.kārtā tika zaudētas vien divas spēles pret Kotdivuāru un Senegālu, kas ļava ieņemt 1. vietu grupā. Nigērija, droši sakot, būs viena no atlētiskākajām un ārti spēlējošajām komandām, kas ļaus ievērot daudzus ātros uzbrukumus. Izteikšu prognozi- Nigērija būs labākā Āfrikas komanda, kāda jebkad redzēta vēsturē.


Foto: fiba.basketball.com

Prognozes:

Skatāmākā spēle: Nigērija-Argentīna

Komandu rezultāti: 1.Argentīna, 2.Nigērija, 3.Krievija, 4. Koreja.