• Gustavs Rolands Ražinskis

Par Anglijas Premjerlīgas jauno sezonu

Updated: Mar 20, 2021

Šajā rakstā nedaudz par aizvadīto maču, kur spēkojās ''Liverpool'' ar ''Leeds United''; par spēlētāju, kuram vajadzētu pievērst lielāku uzmanību; par spēlētājiem, kuri, manuprāt, sezonas beigās saņems papildus apbalvojumus.

Attēls: standard.co.uk

''Liverpool'' pret ''Leeds United''

Mača rezultāts tika atklāts jau 4.minūtē, kad ar precīzu 11.metru soda sitienu vārtus guva Liverpūles uzbrucējs Salā, taču Līdsas komanda ilgi nevilcinājās un jau 12.minūtē panāca 1:1, kad ar lielisku bumbas kontroli un precīzu sitienu vārtos izcēlās tās pussargs Džeks Harrisons.

Ātri vien tika panākts 2:1 Liverpūles labā, kad precīzi otrajā stāvā nospēlēja aizsargs Virdžils van Deiks, spēcīgi raidot bumbu garām 20 gadus jaunajam Līdsas vārtsargam.

Tieši pats van Deiks ir vainojams pie Līdsas otrā vārtu guvuma, jo viņa kļūda uzņemot gaisa bumbu ļāva Patrikam Bamfordam rezultātu izlīdzināt. 30.minūte - 2:2!

Vien trīs minūtes vēlāk Liverpūle jau atkal bija atguvusi vārtu pārsvaru, kad, cenšoties bumbu raidīt ārā no vārtsarga laukuma, Līdsas aizsargs ar galvu bumbu aizsita tieši pie Salā, kurš izmantoja šo izdevību vārtu priekšā. Pirmais puslaiks noslēdzās 3:2.

Rezultātu izlīdzināja Līdsas poļu pussargs Klišs, kurš nenosegts ielauzās pretinieku soda laukumā, kur saņēma piespēli un nekļūdīgi izmantoja šo vārtu gūšanas izdevību.

Liverpūle izrāva uzvaru vien paša mača beigās, kad atkal tika nozīmēts 11.metru soda sitiens uz ''United'' vārtiem. Salā bija nekļūdīgs un guva savus šī mača trešos vārtus, kā arī nodrošināja savai komandai uzvaru. Mačs noslēdzās ar rezultātu 4:3.

Jāsaka, ka šādu rezultātu es negaidīju, jo šis bija Līdsas ''United'' pirmais Premjerlīgas mačs pēc 18 gadu nebūšanas Anglijas augstākajā līgā. Nudien ceru, ka šo komandu Premjerlīgā redzēsim vēl vairākas sezonas, jo ar šādu sniegumu viņi tiešām ir spējīgi pacīnīties par vietu tabulas augšdaļā.


Attēls: premierleague.com

Anglijas Premjerlīga ''Zelta zābaks'', tā pretendenti

Jāsaka gan, ka, manuprāt, par šo apbalvojumu sacentīsies tie paši spēlētāji, kas iepriekšējā sezonā - Salā, Abamejangs, Ings, Vārdijs - taču, lai būtu interesantāk, ļoti cerēšu, ka ''Crystal Palace'' uzbrucējs Vilfrīds Zaha izšaus un būs viens no sezonas labākajiem vārtu guvējiem.


Attēls: thisisanfield.com

Anglijas Premjerlīgas ''Zelta cimds''

Arī par šo balvu, manuprāt, cīnīsies tie paši vārtsargi, kas iepriekšējā sezonā, bet manu uzticību ir ieguvis Mančestras ''United'' vārtsargs Dīns Hendersons, no kura es ceru sagaidīt daudz atvairītas bumbas, lai godam nopelnītu šo balvu.


Attēls: evertonfc.com

Hamešs Rodrigess

Šis kolumbietis ir kā piemērots Premjerlīgas futbolam. Viņa laukuma pārredzējums ir iespaidīgs, piespēļu precizitāte - teicama, spēles veidošana - lieliska. Daudz ko nosaka arī attiecības ar komandas biedriem, kā arī ar treneri. Evertonas treneris Karlo Ančeloti ir ''vedis sev līdzi'' Hamešu gan uz Spāniju (Madrides ''Real'' komandu), gan uz Vāciju (Minhenes ''Bayern'' komandu) un tagad arī uz Angliju, lai spēlētu Evertonas komandā. Ceru un vēlu, lai Hamešam beidzot izdodas kļūt par pamatsastāva spēlētāju, jo jau gana ilgu laiku viņa talants ir bijis izniekots sēžot uz rezervistu soliņa.