• Gustavs Rolands Ražinskis

Par Čempionu līgas pirmajām ceturtdaļfinālu spēlēm

Jau šovakar plkst. 22:00 mūs sagaida pirmās 2020./2021. gada Čempionu līgas sezonas ceturtdaļfinālu spēles, kur savā starpā cīnīsies ''Real Madrid'' ar ''Liverpool'' un ''Manchester City'' ar ''Borussia Dortmund''.


Attēls: liverpoolfc.com

"Real Madrid'' pret ''Liverpool''

Sākšu ar to, kādā formā pašlaik ir Madrides vienība - viņi nav zaudējuši pēdējās 11 spēles, kuru skaitā ir gan Spānijas līgas, gan Čempionu līgas spēles. Nebūt nav slikti, vēl ņemot vērā, ka Karims Benzemā turpina uguņot un "atvēries" ir arī Marko Asensio. Tā kā ''Real Madrid'' ir bijusi mana mīļākā komanda jau kopš sākta gala, šis mani visnotaļ priecē, taču ir dažas, precīzāk divas, nianses, kas mani uztrauc - šovakar nespēlēs ne komandas kapteinis Serhio Ramoss, ne Rafaels Varāns. Šie vīri ir ne tikai līderi, bet arī balsta aizsargi. Pieļauju, ka aizsardzībā viņus aizstās spānis Načo Fernandes un brazīlis Ēders Militao. Vai Madrides vienība spēs būt tikpat pārliecinoša laukumā arī bez saviem pirmās izvēles aizsargiem? To mēs noskaidrosim jau pēc dažām stundām, taču es tā ceru.

Savukārt ''Liverpool'' komandai šī sezona nav tā labākā - Anglijas Premjerlīgā viņi atrodas vien 7.vietā, par 25 punktiem atpaliekot no pirmajā vietā esošās ''Manchester City'' komandas. Vērts paturēt prātā, ka tieši ''Liverpool'' ir pagājušās Premjerlīgas sezonas čempione. Kas attiecināms uz sastāvu - atskaitot van Deiku un Matipu, komandai spēlētāju netrūkst. Protams, ka Hendersona satraumēšanās par labu nenāk, taču, manuprāt, ''Liverpool'' nav problēmu ar pussargu līniju.

Ceru uz ''Real Madrid'' uzvaru, taču zinām, kāds ir sports - nekad neko nevar zināt!Attēls: twitter.com

''Manchester City'' pret ''Borussia Dortmund''

Sākšu ar mājniekiem, proti, ''Manchester City'' - komanda, kura Anglijas Premjerlīgā ir šķietami neapturama, neskatoties uz vājo sniegumu sezonas sākumā. Šai Mančestras komandai pēc aizvadītas 31 spēles Premjerlīgā ir 23 uzvaras, 5 neizšķirti un tikai trīs zaudējumi. Viņi pašlaik atrodas pirmajā vietā ar 74 punktiem, esot par 14 punktiem priekšā savai tuvākajai pretiniecei ''Manchester United''. Pamatsastāvā nav ''robu'', jo visi spēlētāji ir veseli un, ja nekas nemainīsies, tiks izmantoti šai duelī.

Lai arī cik ''Borussia Dortmund'' man nebūtu mīļa komanda, šosezon tā ir likusi vilties. Un daudz. Dortmundes komanda šobrīd atrodas 5.vietā Bundeslīgā, par 23 punktiem atpaliekot no pirmās vietas komandas ''Bayern Munchen''. Šķietami sliktāk vairs nevar būt, bet ''Borussia Dortmund'' var netikt (un visticamākais arī netiks) nākamās sezonas Čempionu līgā, jo vēl cīnās tikai par vietu top 6, attiecīgi knapi atrodoties Eiropas līgas kvalifikācijas zonā. Nepieredzējuši aizsargi, t. sk. haoss aizsardzībā, ir iemesls, kāpēc Dortmunde atrodas tādā situācijā. Jau sen ir skaidrs, ka nevar likt Akandžī un Zagadū kopā. Nav viņi Bundeslīgas līmeņa aizsargi. Nav. Līdz ar jaunā trenera atnākšanu, vasaras transfēru loga pirmajiem pirkumiem ir jābūt vismaz diviem aizsargiem. Ja netiks iegādāti jauni aizsargi, nākamsezon klāsies vēl sliktāk.

Kaut arī es atbalstu Dortmundes ''Borussia'' vienība, esmu drošs, ka uzvara būs Mančestras ''City'' rokās.