• Ernests Voļskis

Pītersens ar 33 atvairītiem metieniem kaldina ASV uzvaru pār Vāciju

Šodien savas pirmspēdējās spēles B. grupā Pasaules čempionātā hokejā aizvadīja ASV un Vācijas izlases. ASV izlases vārtsargs Kalvins Pītersens šajā spēlē atvairīja 33 metienus, kas lielā mērā ļāva ASV izlasei izcīnīt uzvaru ar rezultātu 2:0. ASV izlase arī palīdzēja Latvijas izlasei, jo rītdienas spēlē derēs arī uzvara papildlaikā pret Vāciju, lai spēlētu 1/4, bet tikai ar vienu nosacījumu, ka rīta spēlē Kanāda negūst uzvaru pamatlaikā pret Somijas izlasi.

Kavins Pītersens. Foto: https://www.facebook.com/kphotos.f


Spēles 5.minūtē ASV radīja pirmo bīstamo metienu pie Vācijas vārtiem, kad pa vārtu stabu trāpīja ASV izlase hokejists Džastins Abdelkeiders. Dažas minūtes pēc šī momenta ASV izlase vēlreiz trāpīja pa vārtu stabu, šoreiz metienu gan neredzēja Vācijas izlases vārtsargs Fēlikss Brūkmans. Pirmā perioda pusē norisinājās pirmās nesaskaņas, kad tuvu dūru izvicināšanai bija Kevins Rūnijs no ASV un Nikolass Krammers no Vācijas. Abi spēlētāji saņēma noraidījumus, tādējādi spēle turpinājās četri pret četri. 13 sekundes līdz pirmā perioda beigām noraidījumu ASV izlases sastāvā nopelnīja jaunais Dalasas “Stars” hokejists Džeisons Robertsons par klupināšanu. Lielāks pārsvars pēc pirmā perioda bija Vācijas izlasei gan pēc ripas kontroles, gan pēc metieniem pa Kalvina Pītersena vārtiem.


Otro perioda Vācijas izlase sāka ar skaitlisko vairākumu, kā laikā tika izdarīts tikai viens metiens vārtu virzienā, kas lidoja garām. Dažas minūtēs vēlāk Vācijas izlase nopelnīja vēl vienu skaitlisko vairākumu, kad par laika vilcināšanu pēc iemetiena uz divām minūtēm tika noraidīts Konors Gārlands. Arī šajā vairākumā Vācijas izlasei neizveidojās bīstamu momentu, lielāko daļu vairākuma ar ripu pavadīja Domeniks Kahūns.

Pirmais bīstmais moments Vācijas izlasei otrajā periodā izveidojās, kad Marsels Nūbels uzņēmās iniciatīvu un izlauzās uz ASV vārtiem izdarot metienu, bet ar šo metienu galā tika Kalvins Pītersens. Savu iespēju otrā perioda beigās spēlēt vairākumā sagaidīja arī ASV hokejisti, kad noraidījumu Vācijas izlasē par klupināšanu saņēma Korbiāns Holcers. ASV realizēja skaitlisko vairākumu, kad metienu pa vārtiem izdarīja Raiens Donato, ko atvairīja Brūkmans, bet vārtu priekšā jau viens atradās ASV hokejists Džeisons Robertsons, kurš iemeta Brūkamanam ripu starp kājām, tādējādi atklājot spēles rezultātu. Otrajā spēles periodā ASV pa Vācijas vārtiem meta tikai trīs reizes, toties Vācijas izlase uz pusi vairāk.


Trešais periods sākās ar Vācijas izlases pārsvaru, kad jau 2minūtē pie labas iespējas gūt vārtus tika Toms Kunhakls, kuram neizdevās pārmest ripu pāri Kalvinam Pītersenam. Kad trešajā periodā bija nospēlēta 5.minūtes ASV izlase bija bez metieniem, kamēr Vācija jau bija izdarījusi septiņus metienus pa ASV izlases vārtiem. Spēles turpinājumā Vācijas izlase saņēma noraidījumu 2+2, kad par augstu paceltu nūju tika sodīts Morics Millers. Spēlējot vairākumā ASV pamanījās nopelnīt noraidījumu, paliekot četru vīru sastāvā. Par bloķēšanu ASV sastāvā noraidīts tika Džeisons Robertsons. Vācija palika 50 sekundes skaitliskajā vairākumā, kuru laikā viņi trāpīja pa vārtu stabu. 26 sekundes līdz perioda beigām Ņujorkas “Rangers” hokejists Blakvells ieraidīja ripu tukšos vārtos panākot 2:0. Spēle arī noslēdzās ar tādu rezultātu.


Kalvins Pītersens ASV izlases vārtos atvairīja 33 metienus, tādējādi tiekot atzīts par labāko spēles spēlētāju. ASV izlase ar 15 punktiem tagad atrodas pirmajā vietā B. grupā, toties Vācijas izlase ar deviņiem punktiem saglabā 4.vietu. Rīt Latvijas izlasei der arī uzvara papildlaikā, ar nosacījumu ja Kanādas izlase neuzvar Somijas izlasi pamatlaikā.