• Ernests Voļskis

Pēteris Trekše karjeru turpinās Somijā

20 gadus jaunais Latvijas izlases florbolists Pēteris Trekše gaidāmo sezonu florbolā aizvadīs pēc spēka Somijas otrajā līgā Koove vienībā. Interesanti, ka šajā pašā komandā spēlēs cits Latvijas izlases florbolists Klāvs Jansons. Par gaidāmo sezonu ar mums dalījās pats Trekše.

foto- floorball.lv


Pēc četrām pilnām sezonām Cēsu Lekrings virslīgas komandā, Trekše gaidāmo sezonu aizvadīs Somijas čempionāta Divari līgā (pēc spēka Somijas otrā labākā līga). Trekše spēlēs Latvijas vīriešu florbola izlases galvenā trenera Arto Rīhimaki komandā Koove. Iepriekš jau ziņojām, ka tieši Koove komandā spēlēs arī 18 gadus jaunais Latvijas izlases florbolists Klāvs Jansons. Tādējādi Koove komanda būs pārstāvēta ar diviem Latvijas izlases florbolistiem.


Trekše Lekrings komandas sistēmā atradās jau no bērnu gadiem, spēlējot U10, U12, U14, U16 un U18 vecuma grupās. 2014/2015.gada sezonā Trekše aizvadīja pirmo sezonu 1.līgā 22 spēlēs izceļoties ar 28 punktiem (10+18) un kļūstot par otru rezultatīvāko spēlētāju komandā. Tajā pašā sezonā Trekše aizvadīja arī pāris spēles virslīgā. Pilnu debijas sezonu Trekše aizvadīja 2015?2016.gada sezonā. Trekše 35 spēlēs tika pie 26 punktiem (10+16) un palīdzēja Lekrings komandai izcīnīt bronzas medaļas spēlē par trešo vietu, tieši kad finālspēles pirmo reizi risinājās Arēna Rīga. Pēc divu gadu pauzītes pērnajā sezonā cēsu Lekrings komandai atkal izdevās izcīnīt bronzas medaļas, šoreiz sīvā cīņā apspēlējot Talsu vienību 6:4. Pērnajā sezonā Pēteris Trekše kļuva par rezultatīvāko Cēsinieku rindās ar 56 punktiem (28+28). Kopumā Trekše četrās sezonās Lekrings komandā ir aizvadījis 125 spēles, tiekot pie 159 punktiem (90+69).


Trekše ir spēlējis arī četros Pasaules čempionātos, divreiz spēlējot Latvijas U19 florbola izlasē 2015.gadā un 2017.gadā 8 spēlēs tiekot pie 7 punktiem (2+5). Kā arī divos pieaugušo Pasaules čempionātos, 2016.gadā Rīgā kā jaunākais izlases spēlētājs un 2018.gadā Prāgā. 13 spēlēs Pasaules čempionātos Trekše ir ticis pie 10 punktiem (2+8).


Par gaidāmo sezonu Somijā dalījās Pēteris Trekše ar mums.


-Jau sen biju sapratis, ka pēc vidusskolas pabeigšanas gribu doties spēlēt uz ārzemēm. Loģiski, ka Somijā florbols ir daudz augstākā līmenī salīdzinot ar Latviju. Mans mērķis vienmēr ir bijis būt labākam kā vakardienā un attīstīties. Nebija divu domu par to vai vēlos spēlēt augstākā līmenī. Kluba “Koove” treneris ir Latvijas izlases galvenais treneris. Viņš arī bija tas, kas mani uzrunāja par iespēju doties uz Somiju. Kas arī nospēlēja lielu lomu manā izvēlē doties tieši uz šo klubu, jo man ir pieredze spēlējot zem viņa vadības izlasē un viņa vīzija par to kā florbols ir jāspēlē man ļoti patīk, un domāju, ka ar to varam gūt lielus panākumus.