• Ernests Voļskis

Pērnais fināls atklās sezonu, "Irlava/Avant" atgriešanos virslīgā sāks Valmierā

14. septembrī starp pērnās sezonas finālistiem “Ulbroka/Oxdog” un “Lielvārde/Fatpipe” tiks atklāta gaidāmā Elvi florbola līgas sezona. Toties dienu vēlāk pēc vairāku gadu atgriešānās virslīgā, spēli aizvadīs “Irlava/Avant” komanda izbraukumā pret “FBK Valmiera”. Vairāk par pirmā apļa spēlēm, lasi šajā rakstā.

Pērnās sezonas fināls starp "Ulbroka/Oxdog" un "Lielvārde/fatpipe". Foto: Floorball.lv


“Ulbroka/Oxdog” pret “Lielvārde/Fatpipe” 14.septembris

Gaidāmā sezona Elvi florbola līgā atsāksies Lielvārdes sporta centrā, kad savā starpā tiksies pērnā gada finālisti “Ulbroka/Oxdog” un “Lielvārde/Fatpipe” . Pērnā sezona noslēdzās ar Lielvārdes komandas triumfu, spraigā spēlē apspēlējot “Ulbroka/Oxdog’’ komandu 6:4. Ļoti spraigs šajā finālā izvērtās spēles trešais periods, Lielvārdes komandai gūstot četrus vārtus. Trešā perioda sākumā vēl Ulbrokai atrodoties 3:1 vadībā, bet atlikušā spēles daļā vārti lidoja tikai Ulbrokas vārtos. “Lielvārde/Fatpipe” pēc divu sezonu pauzes, atkal cēla čempionu kausu. Pēc pagaidu informācijas abu komandu sastāvos neesot būtiskas izmaiņas, tāpēc gaidāms aizraujošs sezonas sākums. Vai Ulbrokas komandai izdosies revanšēties par pērno finālu? To visu manīsim 14.septembrī plkst 19:00 no Lielvārdes sporta centra.


“FBK Valmiera” pret “Irlava/Avant” 15.septembris

Pēc 8 sezonu prombūtnes no virslīgas, “Irlava/Avant” komanda šī gada jūlija sākumā paziņoja par atgriešanos virslīgā, pēc triumfa Latvijas čempionāta 1.līgā pērnajā sezonā. “Irlava/Avant’’ komandai pirmā spēle pret “FBK Valmiera” komandu, kas pērnajā sezonā diezgan nopietni pirmajā playoff kārtā cīnijās ar “Ulbroka/Oxdog” komandu, piekāpjoties 3:4 sērijā. “FBK Valmiera” komanda gaidāmajā sezonā ir tikusi pie diviem leģionāru spēlētājiem, Krievijas florbola izlases kapteini Pāvelu Semjonovu un jauno Igaunijas izlases talantu Artūru Okružko. Jūlija sākumā sarunā ar “Irlava/Avant” preses sekretāru uzzinājām, ka Irlavas komandai gaidāms papildinājums sastāvā no virslīgas komandām, bet uzvārdi vēl jāpagaida, jo pagaidām zināms, ka komandā spēlēs Edgars Taube, kurš pēdējās divas sezonas pavadījis 1. līgas vienībā “Kuldīga/KNSS”. Atgādinām, ka “Irlava/Avant” komanda pērnajā sezonā triumfēja Latvijas čempionāta pirmajā līgā, finālā ar 7:6 apspēlējot “IMPAR Limbaži komandu”. “Irlava/Avant savu atgriešanos virslīgā atzīmēs Vidzemes Olimpiskajā centrā, 15. septembrī pret “FBK Valmiera”


“Lekrings” pret “Ķekava” 15.septembris

Divas komandas Elvi florbola līgā, kas savus līderus pavadījušas uz Somijas 1.līgu, spēlēs savā starpā šīs sezonas pirmajā spēlē. Cēsu “Lekrings” komanda, kas pērnajā sezonā izcīnīja bronzas medaļas Elvi florbola līgā spēlē pret Talsiem, gaidāmajā sezonā palikusi bez sava līdera Pētera Trekšes. Trekše gaidāmo sezonu pavadīs Somijā pēc spēka otrajā augstākajā līgā, komandā “Koove”. Toties “Lekrings” komandā atgriezies, pēc divām sezonām Šveicē, uzbrucējs Andris Rajeckis. FK “Ķekava” komanda palikusi gaidāmajā sezonā bez viena no saviem līderiem, Klāva Jansona, 18 gadus jaunais spēlētājs tāpat kā Trekše dosies izmēģināt savus spēkus uz Somijas pēc spēka otro augstāko līgu. Jansons spēlēs tajā pašā komandā, kur Trekše gaidāmajā sezonā - “Koove” vienībā. Pērnajā sezonā “Ķekava” komanda palika tieši aiz strīpas no playoff zonas, tieši ar tik pat punktiem, cik “FBK Valmiera” komandai, bet pēc savstarpējām spēlēm regulārajā sezonā, priekšroka bija “FBK Valmiera”. Spēle starp “Lekrings” un “Ķekava” vienībām paredzēta 15. septembrī, Cēsīs.


“Talsu/NSS Krauzers” pret Ogres “Vilki” 15.septembris

Komanda, kas pērnajā sezonā palika ar nullīti tabulā pie uzvarām, bet tomēr ar vienu punktiņu, kas tika izcīnīts aukstajā janvāra mēnesī, gaidāmo sezonu Elvi florbola līgā sāks pret “Talsu/NSS Krauzers” vienību. Ogres “Vilki” šosezon aizvadīs jau savu trešo sezonu Elvi florbola līgā. Iepriekšējās divās sezonās izdevies tikt tikai pie viena panākuma, kad 2017/18. gada sezonā papildlaikā tika uzvarēta Bauskas komanda. Šajā sezonā Ogres komanda ir apvienojusies ar 1. līgas komandu FK “Saulkalne”, tādējādi Salaspils vienība kļuvusi par fārmklubu Ogres “Vilkiem”. Cik ļoti “Saulkalne” florbolisti būs spējīgi palīdzēt Ogrei cīņā uz vairāk uzvarām gaidāmajā sezonā, to laiks rādīs. Jāatceras, ka Ogres komandu veido pārsvarā jaunie florbolisti, tāpēc var teikt, ka šai komandai viss priekšā. Tāpat kā “Lekrings” un “Ķekava” komandai, “Talsu/NSS Krauzers” viens no līderiem, Jānis Ragovskis, ir devies uz Somijas Superlīgu. 19 gadus jaunais Ragovskis gaidāmo sezonu pavadīs “LaSB” komandā, kurā spēlē arī Ķekavas audzēknis Ralfs Orste. Pagājušā sezonā Talsu komanda ieņēma ceturto vietu, interesantā spēlē par trešo vietu tika piedzīvots zaudējums “Lekrings” komandai 4:6, bet skatoties pēc iepriekšējām sezonām, šī bija labākā Talsu komanda kāda redzēta pēdējos piecos gados. Spēle starp “Talsu/NSS Krauzers” un Ogres “Vilki” tiks aizvadīta 15.septembrī Talsos.


“Kurši” pret “Rubene” 15.septembris

Komandas, kas pērn regulāro sezonu noslēdza blakus un izkrita jau pirmajā playoff kārtā, savas pirmās spēles gaidāmajā Elvi florbola līgā aizvadīs tieši viena pret otru Liepājas olimpiskā centra sporta manēžā. Pēc pagaidu informācijas abās komandās pagaidām nav notikuši darījumi un sastāvi nav mainīti. Pērnajā sezonā “Rubene’’ komandā uz sezonas beigām atgriezās no “FBK Valmiera” komandas audzēknis Arnijs Kuratņiks. “Rubene” komanda izstājās pirmajā playoff kārtā, zaudējot “Talsu/NSS Krauzers” komandai sērijā 2:4, kamēr Liepājas “Kurši” piekāpās Cēsu “Lekrings” komandai ar 1:4 sērijā. Pagājušajā sezonā abas komandas tikās jau sezonas pirmajā spēlē, toreiz pārāki bija Liepājnieki 11:8, tādējādi otro sezonu pēc kārtas, šīs abas komandas tiksies sezonas pirmajā spēlē. “Kurši” pret “Rubene” 15.septembrī plkst 19:00 LOC.


“Bauska” pret “SK Pāraguja” 15.septembris

Komanda “Bauska”, kas izslēgšanas spēles nav sasniegusi kopš 2013./2014.gada sezonas, šosezon mēģinās to izdarīt, jo komandai ir papildinājumi gaidāmajā sezonā. Komandas vārtsargu līniju papildinās Jānis Goža, kurš pēdējās 3 sezonas pavadīja 1. līgas vienībā “Saulkalne”. Goža vārtus dalīs ar Gati Ivanānu. Vēl “Bauska” komandai no 1. līgas pievienojies FK “JeNo” uzbrucējs Mārtiņš Mickevičš, kurš pērnajā sezonā bija otrs rezultatīvākais spēlētājs FK “JeNo” komandā. Komandu ir atstājis vārtsargs Reinis Kirilko, kurš pavadīja vairākas sezonas Bauskas komandā. “SK Pārgauja” vienība pērnajā sezonā ieņēma 7.vietu regulārajā sezonā un izslēgšanas spēlēs viņus gaidīja labi pazīstamā “Lielvārde/Fatpipe” komanda, kas pirms divām sezonām tika šokēta. Šoreiz “SK Pārgauja” vienībai neizdevās parūpēties par pārsteigumu un tika piedzīvots zaudējums sērijā 0:4. “SK Pārgauja” komandai pirms sezonas gaidāms nopietns turnīrs Latvian Open, kur grupā paredzētas spēles ar spēcīgām komandām no Zviedrijas, Somijas un Šveices. Pērnajā sezonā savstarpējā duelī pārāka bija “SK Pārgauja” komanda abās spēlēs. Spēle starp Bausku un Pārgauju tiks aizvadīta tajā pašā datumā, kad spēkosies pārējas komandas savā starpā 15.septembrī Bauskā.Foto:

http://www.floorball.lv/lv/2011/chempionats/vv/komanda/1-rubene

http://www.floorball.lv/lv/2017/chempionats/vv/komanda/13-sk-pargauja

http://www.lekrings.lv/team/fk-ogres-vilki/

https://www.bauska.lv/print.php?url=lv/notikumi/florbola-majas-spele-fk-bauska-pret-fk-

https://www.facebook.com/lekrings/

http://www.floorball.lv/lv/2017/chempionats/vv/komanda/509-kekava

https://fkkursi.lv

https://twitter.com/talsifk

http://www.floorball.lv/lv/2016/chempionats/v1/komanda/852-irlava-avant

https://www.facebook.com/florbolaklubsLielvarde/

http://www.floorball.lv/lv/2017/chempionats/vv/komanda/26-betsafe-ulbroka

http://www.floorball.lv/lv/2017/chempionats/vv/komanda/27-fbk-valmiera