• Ernests Voļskis

Pāvels Semjonovs par gaidāmo sezonu “FBK Valmiera” komandā

Viens no Krievijas izlases labākajiem florbolistiem Pāvels Semjonovs nākamo sezonu pavadīs Latvijā. Semjonovs spēlēs “FBK Valmiera” vienībā. Pāvels Semjonovs sniedza interviju “Pie sporta galda” blogam, par gaidāmo sezonu un citām lietām, kas saistītas par un ap florbolu.

Foto- Pāvels Semjonovs (Latvijas Florbola savienība)


Zinot, cik Krievijā populārs ir hokejs, kāpēc izvēlējies spēlēt tieši florbolu?

-Tas ir garš stāsts, bet, ja izsakās īsi, tad, protams, es sākumā spēlēju hokeju, manā dzimtajā pilsētā Omskā tas ir sporta veids numur viens. Florbola nūjas ir bijušas manā skolā kopš 1996. gada. Piedalījos pilsētas čempionātos starp skolu. Un vasaras nometnēs hokeja mēs arī spēlējām florbolu brīvajā laikā. Cik atceros, tad 2002. gadā es saņēmu uzaicinājumu spēlēt Reģiona komandā florbola. No tā laika florbols kļuva par manu sporta veidu, kas aizņem man līdz šai dienai visu laiku.


Pirms divām sezonām jau esi spēlējis Elvi līgā, kādas atmiņas no tās sezonas?

-Mūsu komandai bija grūti, bet bija diezgan interesanta sezona. Mēs spēlējām gan Latvijā, gan Igaunijā. Dažās nedēļas nogalēs mums bija pat 3 spēles.


Pret kuru komandu bija visgrūtāk spēlēt Elvi līgā?

-Tā noteikti bija Ulbrokas komanda. Labi organizēta komanda, labākie virknējumi un taktikas visā līgā. 18 augstas kvalitātes laukuma spēlētāji un divi pārliecinoši vārtsargi.


Kur tu pavadīji pagājušo sezonu?

-Pagājušo sezonu pavadīju Norvēģijā, “Harstad IBK” komandā.


Kā nāca piedāvājums no Valmieras komandas?

-Es esmu diezgan ilgu laiku pazīstams ar Latvijas florbolu, esmu spēlējis tādās komandās kā Rēzeknes “Blāzma” , ”Latvijas avīze” un ‘’Jogeva Tahe”. Daudzu komandu treneri un spēlētāji ir redzējuši manu spēli iepriekš un man ir daudz draugu Latvijā. Jau vairākus gadus mēs esam runājuši par pārcelšanos uz Valmieras komandu, kā arī dažiem citiem klubiem, bet nu spēlēšu Valmierā un man par to liels prieks!


Ko tu zini par Valmieru?

-Valmiera ir jauka vieta, kur cilvēki mīl Florbolu un BMX.


Kādas emocijas pirms gaidāmās sezonas?

-Nav pagaidām nekādu emociju, vēlos vienkārši spēlēt, būt noderīgam komandai un visam klubam.


Labākais Latviešu florbolists ir ?

-Diezgan sarežģīts jautājums, daudz labu spēlētāju Latvijā ir, bet nu izcelšu vienu, kurš vadīja savu komandu šosezon ļoti veiksmīgi, Artis Raitums no Talsiem.


Tekstu no Angļu valodas tulkoja Ernests Voļskis.