• Ernests Voļskis

Ogres “Vilki” trešajā periodā parāda raksturu, tomēr beigās piekāpjas Talsiem

Šodien ar piecām spēlēm tika aizvadīta otrā diena jaunajā Elvi florbola līgas sezonā. Interesantākā dienas spēle izvērtās Talsos starp “Talsu/NSS Krauzers” un Ogres “Vilki” komandu, kur spēles trešajā periodā Ogres vienība parādīja raksturu un guva trīs vārtus, tomēr ar to nepietika un spēles beigu rezultāts 4:5 Talsu labā. Pēc spēles komentāru sniedza Ogres “Vilki” spēlētajs Kārlis Krastiņš.

Foto: Agris Stukāns


1.Periods

Spēli aktīvāk iesāka Talsu vienība, izdarot bīstamus metienus spēles sākumā, bet Ogres “Vilki” spēja atbildēt, Elvijs Jankovskis izdarīja bīstamu metienu ar kuru knapi galā tika Talsinieku vārtsargs Kasjaņenko. Spēles turpinājumā gandrīz pie vārtu guvuma tika Ogres komandas trešā maiņa, bumbiņu pārtverot Kārlim Baronam, kas momentāli piespēlēja Patrikam Briežem, kam izdevās apiet spēlētāju, bet precīzs vārtos bija Kasjaņenko. Spēles 9. minūtē “Vilki” tika pie pirmā vairākuma, kad rupji nospēlēja Talsinieku otrais numurs Švēdenbergs pret Markusu Januševski, saņemot divas minūtes par bloķēšanu. Vairākums Ogres vienībai nebija sekmīgs, jo pēc spēlētas minūtes tika zaudēti vārti, Talsu rindās Artis Raitums aizskrēja pretuzbrukumā un guva pirmos vārtus šajā spēlē, pārspējot “Vilku” vārtsargu Stepīti ar neērtu metienu pa zemi – 1:0 Talsu labā. Spēles turpinājumā Talsinieki turpināja bīstami uzbrukt, kas ļāva dubultot pārsvaru šajā spēlē, kad vārtu priekšā nemanāmi izlīda Armands Budreika, kurš ar precīzu metienu panāca 2:0 šajā spēlē. Tas arī bija viss pirmajā trešdaļā, Talsu/NSS Krauzers atradās vadībā pret Ogres “Vilki” 2:0.


2.periods

Otro periodu, tāpat kā pirmo, bīstami izdevās sākt talsiniekiem, kad pirmajās sekundēs bīstamu metienu izdarīja Toms Bitmanis, bet precīzi vārtos spēja noorientēties Pēteris Stepītis. Nākamajā momentā Talsinieki trīskāršoja pārsvaru, kad precīzu atspēli no sāna saņēma Jānis Škutāns, kas panāca jau 3:0 uz tablo mājinieku labā. Nākamais spēles moments beidzot pozitīvi noslēdzās “Vilku” komandai, kad pēc Jankovska piespēles, vārtu priekšā izlēca Markuss Januševskis, kurš raidīja precīzu metienu vārtos, rezultāts uz tablo tagad rādīja 1:3. Talsiem dažas minūtes vēlāk izdevās atkal gūt vārtus, tas pats Škutāns no distances izdarīja metienu un starp burzmu vārtu priekšā bumbiņa atrada ceļu vārtos, kas ļāva Talsiniekiem izvirzīties vadībā 4:1. Pēc šiem vārtiem “Vilku” vienībā notika vārtsargu maiņa, Stepīša vietā vārtos stājās Engelbergs. Labu spēli tālāk turpināja rādīt “Vilki”, labu momentu padevās izveidot Januševskim un Birkenfeldam, bet precīzi pēdējā brīdī vārtos noreaģēja Talsu vārtu vīrs Kasjaņenko. “Talsu/NSS Krauzers” nākamajā momentā jau četrkārtoja pārsvaru, Raitums atrada Bitmani, kas caur burzmu izmeta un panāca 5:1 šajā spēlē, likās, ka spēle ir salauzta. Spēles turpinājumā komandas apmainījās ar divīšiem, sākumā Ogre tika pie noraidījuma, kad Siliņš tika noraidīts par bloķēšanu, bet dažas sekundes vēlāk Talsi arī tika pie noraidījuma, kad Andrejs Šķebergs rupji iegrūda skatītājos “Vilku” spēlētāju Rinaldu Osi. Tas arī bija viss otrajā trešdaļā, Talsi atradās pārliecinoši vadībā 5:1.


3.periods

Jau 9. sekundē “Vilki” atguva vienus vārtus, kad uzreiz pēc uzvarēta iemetiena uz Talsu vārtiem izlauzās Edgars Birkenfelds, kas iemeta precīzi caur padusi Talsu vārtsargam un panāca 2:5 šajā spēlē. Spēles piektajā minūtē Talsi tika pie noraidījuma, pret Edgaru Birkenfeldu tika pārkāpti noteikumi. Ogres “Vilki” sarīkoja īstu karuseli pie Talsu vārtiem šajā vairākumā, tomēr beigās pie vārtiem netika. Trešā perioda vidū Talsiem bija iespēja gūt vēl vienus vārtus, kad Bitmaņa raidītais metiens trāpīja pa vārtu stabu. Spēles turpinājumā Ogres “Vilkiem” izdevās gūt vēl vienus vārtus, kad precīzu piespēli izdevās padot Jankovskim uz Markusu Januševski vārtu priekšā, kam atlika pielikt nūjas galu un rezultāts uz tablo rādīja 3:5. Spēles beigās Ogres “Vilki” ņēma 30 sekunžu pārtraukumu, jo bija jātspēlē divi vārti. Pusotru minūti līdz spēles beigām Ogre atguva vienus vārtus, kad Markuss Januševskis uzmeta uz vārtiem, kur risinājās burzma, kur no zila gaisa, atslēgu uz vārtu guvumu atrada Jankovskis, panākot 4:5. Spēles beigas izvērtās asas ar noraidījumiem, abas komandas dabūja abpusējo noraidījumu. Birkenfelds tika pie 5 minūtēm, rupji nospēlējot pie borta, bet 2+10 saņēma Talsu vienības spēlētājs Švēdenbergs. Tas arī bija viss šajā spēlē, Ogres “Vilki” nespēja atspēlēties pašās beigās līdz galam un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu 4:5 pret “Talsi/NSS Krauzers” vienību.


Kārļa Krastiņa komentārs

- Priekš mums kā jaunās komandas, gados jaunas komandas šīs bija labas ugunskristības. Varbūt pirmajā periodā vajadzēja vairāk uzspiest to spēles stilu, ko mēs piekopām trešajā periodā, kad agresīvi spēlējām, varbūt vairāk mēs respektējām pretiniekus spēles sākumā, vēlāk, kad sākām izpildīt spiedienu uz pretinieku vārtiem, sākām ticēt, ka mēs varam vairāk iemest un gājām agresīvi uz vārtiem, kaut kur arī mēs pārsteidzām viņus ar savu spēli un līdz ko viņi aizgāja vairāk aizsardzībā spēlēt, tad arī pārņēmām trešajā periodā spēles iniciatīvu. Teiksim tā, uztaisījām labu ceļu priekš nākamās spēles, pirmās mājas spēles. Talsi ir ļoti laba komanda, kas spēlēja ļoti disciplinēti pēc sava spēles plāna, līdz ko mēs viņiem sākām jaukt to ārā, tad viņiem radās problēmas un mēs spējām adaptēties tam.Nākamo spēli Ogres “Vilki” aizvadīs 22. septembrī mājās, tiekoties ar “Kurši/Ekovalis” komandu.


15.septembra citas spēles

Bauska pret Stalbes “Pārgauja” 2:12

“Kurši/Ekovalis” pret Rubene 6:5 (bullīšos)

Valmiera pret Irlava/Avant. 9:6

Lekrings pret Ķekava. 4:1