• Valters Spirģis

OFICIĀLI: Pasaules čempionāts hokejā atgriežas Rīgā

Nupat kā IIHF izlaidusi oficiālu paziņojumu, kurā apstiprināts, ka nākamgad Pasaules Čempionāts hokeja elites divīzijā vīriešiem atkal norisināsies Rīgā un Tamperē jeb pilsētās, kurās notikuši attiecīgi 2021. un 2022. gada PČ.

Ikgadējā IIHF kongresa sanāksme. Foto: Andre Ringuette / HHOF-IIHF Images

Sākotnēji 2023. gada PČ bija jānotiek Sanktpēterburgā, Krievijā, taču politisku apsvērumu dēļ šīs tiesības šī gada aprīlī krieviem tika atņemtas, kam sekoja jauna konkursa izsludināšana.


Pēdējā laika notikumiem bijis ļoti interesanti sekot līdzi, jo ceļš līdz tiesībām rīkot Pasaules čempionātu hokejā ir bijis kā pa kalniem. Gada sākumā mēs pat vēl nenojautām, ka čempionāts varētu atgriezties Rīgā jau tik drīz.


Pēc Sanktpēterburgas noņemšanas no IIHF kartes, uz rīkošanu bija saņemti divi pieteikumi - čempionātu organizēt vēlējās Ungārija kopā ar Slovēniju, kā arī Rīga kopā ar Somiju. Ungārijas valdība sākotnēji nebija sniegusi atbalstu PČ rīkošanai, taču pieteikums tāpat tika iesniegts.


Dažas dienas pirms 27. maija, tika paziņots, ka Ungārijas un Slovēnijas pieteikums ticis atcelts, taču vēl vēlāk uzausa ziņa, ka abas valstis vēlas atkārtoti iesniegt pieteikumu, kad esot saņemts atbalsts no Ungārijas valdības, taču IIHF atkārtoto pieteikumu noraidīja, kas atkal atstāja Latviju un Somiju kā vienīgās valstis, kam tika dota iespēja prezentēt savu pieteikumu rīkot čempionātu.


Un visbeidzot lielā diena - 27. maijs, kad tiek pieņemts lēmums no IIHF un par laimi visai Latvijas tautai, mums būs iespēja atkal uzņemt PČ otro reizi trijos gados.


Pēc 2021. gada varētu būt palikusi tāda nepatīkama pēcgarša - tā gada čempionātam bija jābūt visiespaidīgākajam un visgaidītākajam PČ pēdējos gados priekš mums, latviešiem, taču pandēmijas dēļ turnīrs tika aizvadīts pie absolūti tukšām tribīnēm, kas šo turnīru padarīja ne tik ļoti gaidītu, kā tas varēja būt pie citiem apstākļiem. Atliek cerēt, ka prieku par nākamā gada čempionātu nekas nespēs sabojāt un Latvijas izlasei izdosies aizvest pēc iespējas spēcīgāku sastāvu, lai šoreiz izdotos mājas čempionātā pacīnīties par pēc iespējas augstāku sasniegumu un ne tikai deviņi tūkstoši fanu arēnā Rīga, bet arī visa pārējā Latvija pie TV ekrāniem būtu [vēl vairāk] lepna par savas valstvienības spēli un panākumiem.