• Ernests Voļskis

Normunds Jansons: “Pret Ulbroku aizvadījām savu labāko spēli šosezon”

Nedēļas nogale diezgan produktīvi izvērtās Elvi Florbola Līgas komandai “Irlava/Avant”, kas mājās sagrāva pašreizējos vicečempionus “Oxdog/Ulbroka” komandu. Bez šīs spēles “Irlava/Avant” jau nākamajā dienā devās uz Valmieru, kur līdzvērtīgā spēlē tika piedzīvots zaudējums “FBK Valmiera” komandai. Sazinājāmies ar “Irlava/Avant” galveno treneri Normundu Jansonu, lai noskaidrotu viņa domas par aizvadītājām irlavnieku spēlēm.

Normunds Jansons. Foto: Floorball.lv


“Pret Ulbroku mājās aizvadījām savu labāko spēli šosezon. Dažādu iesmeslu dēļ komandai nevarēja palīdzēt vairāki spēlētāji, to starp arī komandas vieni no līderiem. Ļoti labi vārtos darbojās Māris Ronis, taktiski pareizi strādājām aizsardzībā, un pretuzbrukumos beidzot tika gūti pietiekami daudz vārti, kas mums pietrūka iepriekšējās spēlēs.  Pret Valmieru pietrūka spēka pēdējās 10 minūtēs, jo gan pret Ulbroku, gan pret Valmieru spēli aizvadījām divās maiņās. Pret Valmieru mēģinājām spēlēt to pašu spēli, ko pret Ulbroku, bet Valmierai paveicās  vairāk ar realizāciju, kas arī beigās neļava pacīnīties par punktiem spēlē. “ Abas aizvadītās spēles nedēļas nogalē salīdzināja irlavnieku galvenais treneris Normunds Jansons

Irlavnieki pret “Oxdog/Ulbroka” komandu izcīnīja uzvaru ar rezultātu 9:3. Šī panākuma faktoru skaidroja Jansons. “Galvenais faktors pret Ulbroku bija visu spēlētāju 100% koncetrācija spēles laikā un arī ģērbtuvē, kur valdija laba atmosfēra. Uzvarējām Ulbroku jau iepriekšējā sezonā, tapēc nekas neliecināja, ka to nevaram arī izdarīt šosezon.”

“Spēlētājiem vairāk japiestrādā pie savu momentu realizācijas, tad punkti tabulā krāsies labāk. Komanda ļoti labi koncetrējas spēlēm pret top komandām, jo zin, ka spēles būs grūtas, bet kad jāspēlē ar saviem tiešajiem konkurentiem bieži šī koncetrācija pazūd, kas beigās noved pie zaudējumiem. Patreiz nedaudz uzstrauc īsais spēlētāju soliņš un vienu no līderu Renāra Austruma un Ričarda Gruziņa prombūtne.” Šīs sezonas sākumu komentēja Jansons.

Nākamo spēli irlavnieki aizvadīs pret vienu no līderu vienībām Cēsu “Lekrings”, un galvenajam trenerim ir jau savs redzējums par šo spēli. “Pret “Lekrings” spēle noteikti būs smaga. Esmu noskatījies visas spēles ar “Lekrings” piedalīšanos šosezon un uzskatu, ka uz doto brīdi “Lekrings” ir labākā komanda Elvi Florbola līgā. Pirmkārt Pašiem būs jāspēlē labi aizsardzībā un otrkārt momenti, kas noteikti būs ir jāizmanto. Noteikti uz spēli iesim tikai ar vienu domu - uzvarēt, ko pierādija arī iepriekšējā sezonu, kad uzvarējām “Lekrings” komandu gan viesos, gan mājās.”

“Irlava/Avant” šobrīd ar 10 punktiem ieņem 7.vietu Elvi Florbola Līgā. Nākamo spēli irlavnieki aizvadīs jau šo sestdien mājās pret Cēsu “Lekrings” komandu.