• Ernests Voļskis

Noraidījumiem bagātā spēlē “Lekrings” iekļūst FINAL4

Cēsu “Lekrings” šodien kā pēdējā kvalificējās Elvi florbola līgas Final4 turnīram, kur sacentīsies ar “Talsu/NSS Krauzers” komandu. Šovakar Cēsu “Lekrings” pārspēja “Irlava/Avant” komandu ar rezultātu 6:3, bet visā sērijā 2:0. Spēlē tika savāktas 53 soda minūtes ja raugās no abu komandu puses.

Foto: http://lekrings.lv


Pirmo sērijas spēli “Lekrings” komandai izdevās uzvarēt ar rezultātu 9:5, kas ļāva viņiem sērijā izvirzīties vadībā. Ja šodien irlavnieki būtu izcīnījuši uzvaru, tad sekotu nedēļas nogalē trešā izšķirošā spēle.


Pirmajā periodā jau 4.minūtē tika aizsākts šis spēles lielais noraidījumu maratons. Vispirms “Lekrings” rindās noraidījumu nopelnīja Roberts Zande, bet 50 sekundes vēlāk noteikumus pārkāpa Irlavas florbolists Ričards Gruziņš. Abi spēlētāji tika sodīti par nepareiza sitiena izdarīšanu. Spēles 7.minūtē “Lekrings” komanda nopelnīja vēl vienu noraidījumu, kas gan nesa augļus, jo tika gūti vārti spēlējot mazākumā, kad ar vārtu guvumu “Lekrings” vienībā atzīmējās Krišjānis Tiltiņš. Tajā paša mazākumā “Lekrings” arī zaudēja vārtus, kad Irlavas sastāvā ar vārtu guvumu izcēlās Kristaps Kazlovskis. Pirmā perioda turpinājumā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem. Vispirms Lekrings sastāvā pie vārtu guvuma tika labākais vārtu guvējs visā līgā Kevins Šmits. “Irlava/Avant” savukārt savus vārtus guva spēlējot vairākumā, kad ar vārtiem izcēlās Renārs Stančiks.


Otrais periods iezīmējās ar noraidījumiem, kopumā 34 soda minūtes nopelnot abām vienībām. Lielais skaits soda minūšu tika nopelnīts dēļ dažiem spēlētājiem tik. Renārs Austrums no “Irlava/Avant” un Jānis Rajeckis no “Lekrings” nopelnīja katrs pa 5.minūtēm par rupjību. Otrā perioda sākumā Kevins Šmits nopelnīja 2+10 noraidījumu. “Lekrings” komandai izdevās otro periodu uzvarēt ar rezultātu 2:0, abus vārtus gūstot Tomam Rīsmanim. Rezultāts pēc otrā perioda bija 4:2.


Trešajā periodā visi notikumi tikai sākās 5.minūtes līdz pamatlaika beigām ar momentu, kad Ričards Riekstiņš nopelnīja 5.minūšu noraidījumu par to, ka iebrauca ar kāju sejā Jorenam Malkavam. Tas nozīmēja to, ka “Irlava/Avant” līdz spēles beigām spēlēs mazākumā. Sākums bija pozitīvs irlavniekiem, kad ar negaidītu metienu Ričardu Stivriņu pārspēja Uldis Purvišķis Priede. Pēc. šī vārtu guvuma “Irlava/Avant” 14 sekunžu laikā zaudēja divus vārtus, kas jau uz tablo rādīja 6:3 par labu “Lekrings” komandai. Spēle noslēdzās ar rezultātu 6:3, kas nozīmēja to, ka “Lekrings” ir nodrošinājusi vietu FINAL4.


FINAL4 turnīrs jeb pusfināla spēles tiks aizvadītas 19.jūnījā Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā Centrā. Kocēnu “Rubene” tiksies ar Lielvārde “Fatpipe”, savukārt Cēsu “Lekrings” būs jāspēlē ar Talsu “NSS/Krauzers” komandu.