• Kārlis Grundmanis

NHL drafta TOP 5. Kādi ir šie spēlētāji un ko no viņiem sagaidīt?


Alekss Turkots U18 Pasaules Čempionātā. Foto: Rena Laverty/USA Hockey

Šajā NHL draftā daudz pārsteigumu pirmajā pieciniekā nebija, tomēr, man šķiet, ka ir vērts apskatīt NHL ģenerālmenedžeru acīs piecus pašus labākos jaunos spēlētājus pasaulē.Džeks Hjūzs. Eksplozīvs uzbrucējs, viņš nereti salīdzināts ar tādiem smagsvariem kā Konors Makdeivids, Patriks Keins, Džonijs Gudro. Manuprāt, Hjūzs NHL parādīs savas spējas aptuveni pa vidu Patrika Keina un Džonija Gudro iespētajam. Līdz šim Hjūza vislabākās spējas ir viņa ātrums un rokas, kas kompensē viņa trūkumus auguma parametros. Hjūza hokeja IQ ir ļoti augstā līmenī, kas, apvienojot ar viņa ātrumu un rokām, var nereti likt apkaunojoši izskatīties pretinieku aizsargiem.


Ņūdžersijas ”Devils” šajā gadījumā izdarīja drošo izvēli, nevēloties uzņemties zināmu risku – Hjūzs ir paredzēts kā superzvaigzne, tas pats ar drafta otro izvēli, taču sadusmot jau tā pēdējos gados daudz cietušo ”Devils” fanubāzi komandas vadība neuzdošinājās.


Kapo Kako. Arī Kako ir ļoti ātras rokas, kas ir nāvējošs ierocis, apvienojot ar viņa vēlmi iegūt ripu. Kako ir spēlētājs, kurš vienmēr vēlas iegūt ripu. Viņš vienmēr vēlas spēlēt saspringtās situācijās un tajās darbojas lieliski. Kako sezonas laikā izpelnījās lielu spēles laiku Turku ‘’TPS’’ komandā, Somijas augstākajā līgā, kur guva veselus 22 vārtus - vairāk nekā tādas zvaigznes kā Patriks Laine u.c., kā arī vienmēr devās laukumā saspringtajās situācijās – vairākumā, mazākumā, spēļu un periodu pēdējās minūtēs. Viņa auguma izmēru dēļ viņu ir grūti nostumt no ripas, kas padara viņu vēl bīstamāku. Ņujorkas ‘’Rangers’’ ir ieguvuši lielisku talantu, kas, nākot play-off laikam, parādīs savas patiesās spējas. Malējais uzbrucējs, bet arī sezonas laikā spēlēja arī centra pozīcijā.Kirbijs Daks. Uzbrukumā spējīgs centrs, viņam ir liels augums, tomēr viņa īstās īpašības parādās, kad jācīnās par ripu, esot laukuma daļās, kur vietas un laika manevrēt nav daudz. Tehnisks spēlētājs ar mīkstām rokām. Var apspēlēt jebkuru. Labs piespēļu dalītājs, taču ripu vārtos arī prot raidīt. Lai gan neilgi pirms drafta parādījās ziņas, ka ‘’Blackhawks’’ sliecas ņemt Daku, izvēlēties viņu 3. pozīcijā tik un tā bija pārsteigums, jo retais paredzēja viņu top 5, paredzot, ka Daks tiks izvēlēts ap 8. pozīciju.Bouvens Bairams. Nereti salīdzināts ar Morganu Railiju. Uzbrūkošais aizsargs, kurš var atdot lielisku piespēli, izejot no savas zonas. Labi darbojas kā saspēles vadītājs varākumā un spēj ar savu lielisko hokeja redzi atrast labākākos ceļus, pa kuriem atdot piespēli. Savā zonā arī darbojas labi, spējīgs pārtvert pretinieku piespēles ļoti efektīvi. Kolorado ‘’Avalanche’’ ieguvuši labu uzbrūkošo aizsargu, kuru es pat nebaidītos salīdzināt ar Sandi Ozoliņu – viņš gan neveic tik daudz neparedzamu izgājienu kā Ozoliņš, taču hokeja spēles izjūta Bairamam ir līmenī, tāpat kā lieliskā piespēle kā no savas zonas, tā pretinieku zonā.Alekss Turkots. Augumā ne tas lielākais spēlētājs, taču atšķiras ar savu lielisko divvirzienu spēli, nereti salīdzināts ar Džonatanu Teivzu. Ļoti ātrs spēlētājs, atgriežas aizsardzībā ātri, ir atbildīgs ar ripu un bez tās, lieliski izjūt spēli, kas centra uzbrucējam ir ļoti svarīgi. Labs piespēlētājs, taču viņam ir arī labs metiens. Turkots noslīdēja nedaudz zemāk kā gaidīts, tāpēc droši var teikt, ka ‘’Kings’’ ir ieguvuši spējīgu centru, kurš ar laiku būs spējīgs aizstāt Kopitaru, kura karjera jau iet uz otru pusi.