• Valters Spirģis

NHL drafta 1. raunda svarīgākie notikumi.

Noslēgusies NHL jauno spēlētāju drafta pirmā kārta, komandas ir izvēlējušās savus potenciālos nākotnes līderus un arī ārpus pirmā piecinieka ir pāris drafta izvēles, kuras ir vērts izcelt.

Morics Seiders. Foto: nhl.com

Drafta pirmais lielais pārsteigums.

Detroitas "Red Wings" ar drafta sesto izvēli izraudzījās jauno vācu aizsargu Moricu Seideru. Tika paredzēts, ka Morics tiks izvēlēts ārpus pirmā desmitnieka un, spriežot pēc viņa reakcijas, šī Detroitas izvēle bija pārsteigums arī viņam pašam. Seiders ir talantīgs aizsargs ar labo nūjas tvērienu, kas ir ļoti noderīgs abās laukuma pusēs. Skatoties uz Detroitas šī brīža sastāvu, jaunas asinis aizsardzības līnijā tuvākajos gados nāks tikai par labu.


Nākamā superzvaigzne vai vilšanās?

Ar kopējo desmito numuru, Vankūveras "Canucks" tika pie krievu uzbrucēja Vasīlija Podkoļzina, kurš tiek vērtēts ļoti pretrunīgi. Sezonas laikā Podkoļzins dažos prospektu rangos bija trešajā vietā, taču citos nebija pat pirmajā desmitniekā. Podkoļzins sezonas laikā paspēja uzspēlēt KHL, VHL, MHL, kā arī Krievijas U-18 un U-20 izlasēs, tapēc grūti spriest, vai viņš varētu stabili nospēlēt viena kluba rindās veselu sezonu.

Vizuāli Podkoļzins ir ļoti skatāms spēlētājs - ātrs, ar labu metienu apveltīts un tehniiku, kas ļauj apspēlēt vairākus pretspēlētājus, dodoties uz vārtiem. Šajā ziņā atgādina Valēriju Ņičuškinu Čeļabinskas "Traktor" laikos. Vankūverai gan pāris gadus būs jāpagaida uz Podkoļzinu, jo hokejists jau iepriekš bija atzinis, ka nevēlas lauzt vēl 2 gadus spēkā esošo līgumu ar SKA komandas sistēmu.


Visaugstāk nodraftētais vārtsargs.

Floridas "Panthers" jau pāris gadus nav tā labākā situācija vārtsargu līnijā, tādēļ ar 13. numuru tikai izvēlēts drafta klases visaugstāk vērtētais vārtsargs Spencers Naits. Spenceram varbūt nav tāda statistika, kādu pieklātos redzēt tik agri izvēlētam vārtuvīram, taču skauti ļoti atzinīgi izsakās par Spencera teicamo spēli ar nūju, kas mūsdienu NHL ir ļoti nozīmīga. Tiek uzsvērts arī tas, cik mierīgs un psiholoģiski stabils ir Naits. Spencers ļoti labi pārvietojās vārtos, neveicot liekas kustības un jau šobrīd tiek pielīdzināts pašam Kerijam Praisam. Ja ar to nepietiek, tad daudzi cilvēki Spenceru tuvākajos gados redz kā ASV visu laiku labāko vārtsargu.


Labākais snaiperis draftā.

Izmēram šajā līgā joprojām ir nozīme. Visticamāk, ka augums(1.7m) ir tas, kādēļ Džeka Hjūza bijušais komandas biedrs Kols Koufīlds tika izvēlēts ar 15. numuru, lai arī tika prognozēts, ka viņa vieta būt pirmajā desmitniekā.

Monreāla savā īpašumā ir ieguvusi izcilu vārtu guvēju, kurš šosezon ASV Nacionālās attīstības programmas ietvaros 64 spēlēs guva 100 punktus, no kuriem 72 bija vārti. Protams, uz NHL pārnest šādus videospēļu tipa skaitļus neizdosies, taču Kolam ir visas iespējas kļūt par stabilu 30-40 vārtu guvēju NHL. Koufīlds zin īstās vietas, kur doties, lai tiktu pie vārtu gūšanas iespējām un realizē tās ar nāvējošu precizitāti.


Kā ar latviešiem?

Nevienam latvietim vieta pirmajā raundā netika prognozēta. Šajā ziņā bez pārsteigumiem. Drafta 2.-7. kārta jau šonakt un ir neliela cerība, ka varētu sagaidīt arī kādu mūsējo. Normunda Sējēja dvīņu puikas Nauris un Nils ir pieejami, kā arī HK "Rīga" hokejisti: Patriks Zabusovs, Deniss Fjodorovs, Rūdolfs Polcs un Artūrs Šilovs.