• Ernests Voļskis

Morics Krūmiņš par Somijas augstākās florbola līgas jauno nosaukumu

Pēc pieejamās informācijas “IFF” mājaslapā Somijas florbola līgas nosaukums “Salibandyliga” tagad būs tikai vēstures grāmatās. Tagad Somijas augstākās florbola līgas nosaukums būs “F-Liiga”. Arī līgas logo ir mainījis izskatu un dizainu, kā arī līgai tagad būs pašai sava mājaslapa. Sazinājāmies ar Latvijas florbola izlases spēlētāju Moricu Krūmiņu, kurš jau vairākas sezonas spēlē Somijā.


“F-liiga” apvienos kā ierasts gan vīriešu, gan sieviešu augstākās florbola līgas ar 30 komandām. (16 sieviešu un 14 vīriešu).

Jaunās līgas vietne un sociālo mediju kanāli ir atvērti kopš trešdienas pulksten desmitiem pēc vietējā laika, un tie ir izstrādāti, lai līgu padarītu spēcīgāku mārketingā un plašsaziņas līdzekļos. Tā kā “F-Liiga” vēlas piesaistīt uzmanību un izcelt florbola personības un notikumus, tās kanāli kalpo arī starptautiskai auditorijai.

“Mēs esam tiešām sajūsmā par šo visu! Tas nozīmē jauna laikmeta sākumu, pie kā mēs esam smagi strādājuši.“F-liiga” dos mūsu klubiem jaunas iespēju izaugsmes, papildus tam, ka florbols ir Somijā ir ļoti augstā līmenī, mēs vēlamies panākt savu arī starptautiskā mērogā”, tā par jauno nosaukumu izteicās “F-liiga” izpilddirektors.

Sazinājāmies ar Latvijas florbola izlases spēlētāju Moricu Krūmiņu, kurš jau vairākas sezonas spēlē Somijas augstākās līgas klubā “Nokian KRP”.


“Uzskatu, ka šis solis bija diezgan interesants un drosmīgs no Somijas puses, bet ticu, ka jaunais līgas nosaukums dos iespēju Somijas federācijai izveidot jaunu nebijušu zīmolu florbolā. Šī jaunā līga tiek veidota ar mērķi popularizēt florbolu starptautiskajā līmenī un šī būs pasaules labākā un lielākā līga ar vairāk nekā 900 spēlētājiem. F-līgai ir izveidota jauna mājas lapa Somu un Angļu valodā, lai augstākās līgas informācija būtu pieejama vienuviet, arī ārvalstu sporta entuziastiem. Nākotnē ir plānots nodrošināt f-līgas tiešraides visā pasaulē, kas padarīs florbolu pieejamu visiem! Personīgi arī es neiebilstu pret šādu jauninājumu florbola pasaulē, jo es atbalstu visu, kas varētu popularizēt florbolu.”

Info: https://floorball.sport