• Ernests Voļskis

Mons Parsjo Tegners: “Jauniešu vecumā galvenajam uzsvaram jābūt uz treniņiem.” INTERVIJA

Vakar Zviedrijas Superlīgā florbolā tika aizvadīta spēle starp Ūmes “Dalen” un Jenčēpingas komandām. Šī spēle arī bija pieejama Latvijas auditorijai, to tiešraidē pārraidīja Sportacentrs TV kanāls. Pirms spēles sazinājāmies ar “Dalen” komandas pamat vārtsargu Monsu Parsjo Tegneru, lai noskaidrotu, kas ir labs florbola spēlētājs, un cik daudz jātrenējas, lai nākotnē spēlētu Zviedrijas Superlīgā florbolā. Mons intervijas beigās veltīja novēlējumus Latvijas jaunākajai florbola paaudzei!

Mons Parsjo Tegners. Foto: http://www.iffwfc.org


“Tu vienmēr esi sacensībā, centies pierādīt sevi, tev jāmāk spēlēt gan uzbrukumā gan aizsardzībā, lai būtu iespēja pielāgoties. Svarīgākais kā katrā sporta veidā ir fiziskā izturība, tev var būt laba tehnika, bet ja tu netiec līdzi ātrumam, tad Zviedrijas Superlīga florbolā nav priekš tevis. Protams tehnika un komandas spēle ir svarīga spēles sastāvdaļa. ”Tā Mons Parsjo Tegners komentēja, ko nozīmē labs florbola spēlētājs.


Mons Parsjo Tegners pastāstīja arī par savām pirmajām gaitām florbolā, kas ļāva ielikt lielu pamatu šodienas spēlē. “Kad sāku spēlēt, trenējos florbolā daudz. Spēlēju paralēli 2-3 komandās, lai krātu pieredzi un spēles tempu. Dienā tās bija 2-3 stundas. Uz 14 gadiem vairāk pieliku klāt fiziskos treniņus, krosi un sporta zāle. Kopsummā tie bija daudzi treniņi, it īpaši individuālie jauniešu vecumā, kas arī šodien ir attaisnojies manā spēlē. Tiku uz visām spēlēm un gandrīz arī treniņiem jauniešu vecumā, jo tad šie treniņi un spēles ir paši svarīgākie, lai varētu ielikt pamatu spēlē.”


“Tas izklausās briesmīgi, ka pie jums treniņi nevar notikt iekštelpās jau vairākus mēnešus, it īpaši bērniem tas tikai nāk par sliktu, jo trenējoties ārā nekādīgi nav iespējams uztrenēt tehniku, metienu, piespēli un driblu. Es kā vārtsargs varu teikt, ka tas varētu būt briesmīgi, ja man nebūtu iespēja stāvēt iekštelpās vārtos vairākus mēnešus. Šobrīd varu ieteikt piestrādāt daudz pie fiziskās izturības, vingrojot, skrienot krosus. Ja es kā vārtsargs nonāktu tādā situācijā, tad noteikti daudz žonglētu bumbiņas, kā arī skrietu īsās distances un krosus. Iesaku mājās turpināt strādāt ar nūju daudz. Izturību jums!” Vēlējumus visiem Latvijas jaunajiem florbolistiem sacīja zviedru vārtsargs.


Mons Parsjo Tegners Zviedrijas Superlīgā florbolā debitēja 2011.gadā “Falun” komandā. 2015.gadā viņš pievienojās savai pašreizējai komandai Ūmes “Dalen”. Viņš Sargājis Zviedrijas izlases vārtus 2018.gada Pasaules Čempionātā florbolā, kurā Zviedrijas izlase kļuva par vicečempioniem. Bērnībā Parsjo Tegners trenējies trijos sporta veidos - futbolā, handbolā un florbolā, bet izvēlējies tieši florbolu, jo tas šķita viss ātrākais. Parsjo Tegners trīs reizes kļuvis par Zviedrijas Superlīgas čempionu, kā arī divreiz atzīts par sezonas labāko vārtsargu.


Intervija pārtulkota no angļu valodas.