• Ernests Voļskis

Minska, Ņižņijnovgoroda, Maskava. Rīgas “Dinamo” aizvadīs pēdējās spēles šogad.

Rīgas “Dinamo” nākamajās sešās dienās aizvadīs pēdējās spēles 2020.gadā, aizvadot tās izbraukumā. Mūsējiem viesosies pie Minskas “Dinamo”, Ņižņijnovgorodas “Torpedo” un Maskavas “Spartak”. Apskatīsim šīs komandas tuvāk, apskatot komandu situāciju tabulā, un kuri ir rezultatīvākie spēlētāji vienībām. Ar divām no trīs vienībām jau esam šosezon tikušies, apskatīsim ar iepriekšējo spēļu rezultātus.


Minskas “Dinamo”. 26.decembris.

Pirmo spēli rīdzinieki aizvadīs jau rīt 16:30 tiekoties ar Minskas “Dinamo” komandu. Jāuzsver, ka šogad Minskas vienība izskatās pavisam savādāka, gan tabulā, gan sastāvā. Nevarētu teikt, ka tie ir tie Rīgas “Dinamo” tiešie konkurenti, jo Minskas “Dinamo” šobrīd Rietumu konferencē ar 43 punktiem ieņem 5.vietu, un labvēlīgs rezultāts minskiešiem šodienas spēlē ļautu attālināties konferences tabulā no tiešajiem konkurentiem Čerepovecas “Severstal” un Maskavas “Spartak” (abām vienībām 42 punkti).


Minskas “Dinamo” šosezon par vilcējspēku var nosaukt četrus hokejistus šosezon, no kuriem ir trīs leģionāri. Šobrīd rezultatīvākais spēlētājs Baltkrievu komandā ir kanādiešu hokejists Brendons Kozuns ar 28 punktiem (16+12), toties bez viņa rezultativitāti klubā veido kanādietis Raiens Spūners ar 27 punktiem no kuriem 22 ir piespēles. Jāpiemin vēl Šons Prinss un Jegors Šarangovičs, abiem pa 25 punktiem. Minskas “Dinamo” komandā šosezon izteikts pamatvārtsargs ir čehs Dominiks Furkss, kurš stājies 23 spēlēs šosezon vārtos, un viņa atvairīto metienu procents ir 91.37.


Rīgas “Dinamo” pret Minskas “Dinamo” šosezon jau paspējušas tikties trīs savstarpējās spēlēs, jāuzsver noteikti pirmā tikšanās reize, kur Rīgas “Dinamo” izcīnīja panākumu ar 4:3 pēcspēles metienos, uzvaras metienu iemetot nu jau bijušajam rīdzinieku hokejistam Pāvelam Černovam. Pēdējās divās tikšanās reizēs uzvaru izdevās izcīnīt Minskas “Dinamo”, pie tam abas spēles norisinājās Minskā. 11.oktobrī mūsējie piekāpās ar 3:4 pēcspēles metienos, toties otrajā spēlē, kas norisinājās 28.oktobrī, spēle noslēdzās 0:3.


Ņižņijnovgorodas “Torpedo”. 28.decembris

Tālāk mūsējiem jāaizvada spēle pret Austrumu konferences komandu, kas šobrīd atrodas starp 6. un 8.vietu savā konferences tabulā. Ņižņijnovgorodas “Torpedo” spēle pret rīdziniekiem būs ļoti svarīga, jo uzvaras gadījumā būs iespēja apsteigt Jekaterinburgas “Avtomoblist” komandu, kas nesen tikai atguvās pēc 10 zaudējumu sērijas.


Damirs Zafrjanovs pēdējās trīs sezonas bijis viens no “Torpedo” līderiem, toties šosezon viņš ar 37 punktiem (15+22) ir viens no Kontinentālās Hokeja līgas pašreizējiem rezultatīvākajiem spēlētājiem, viņam priekšā esot tikai tādas Kontinentālās Hokeja Līgas zvaigznes kā Stefans DaKosta, Temū Hartikainens un Vadims Šipačovs. Noteikti vēl “Torpedo” rindās jāuzsver amerikāņu leģionāri Keisijs Vaidmans (26 punkti) un Endijs Mīls (30 punkti), abi spēlētāji atrodas starp 30 rezultatīvākajiem spēlētājiem šosezon.


Vēl pirms divām nedēļām mūsējie aizvadīja spēli mājās pret Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandu, kurā mūsējie rezultatīvā spēlē piekāpās 4:6. Pirmos vārtus sezonā mūsu rindās guva brāļi Bukarti, jāpiemin, ka pēc viņu vārtu guvumiem mūsējie pēc pirmā perioda bija vadībā 3:2. Interesanti, ka mūsējie pēdējo reizi Ņižņijnovgorodā viesojās tieši pirms gada, ja mēs skatāmies uz spēles datumu 28.decembri. Tajā spēlē mūsējie bija vadībā pēc pirmā perioda 2:1, tomēr beigās tika piedzīvots sāpīgs zaudējums 2:5.


Maskavas Spartak. 30.decembris

Divas dienas pirms jaunā gada mūsējie ciemosies pie Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Maskavas “Spartak”. Mūsējiem šī būs pirmā tikšanās reize ar “Spartak” hokejistiem šosezon. Maskavieši ir noteikti tā vienība, kas šosezon cīnīsies par izslēgšanas spēlēm, un pēc šī brīža situācijas Rietumu konferencē, “Spartak” hokejistiem būs jātiekas ar “Ska” vai “CSKA” komandām. “Spartak” šobrīd Rietumu konferencē ar 42 punktiem ieņem dalītu 6-7.vietu ar Čerepovecas “Severstal” komandu.


Šosezon “Spartak” rindās jāizceļ trīs spēlētāji, sākot ar komandas pamatvārtsargu Jūliusu Hudāčeku, kuram šī jau ir trešā sezona maskaviešu rindās. Hudāčekam šosezon 27 spēlēs ir divas sausās spēles, un viņa atvairīto metienu procents ir 91.48. Komandas rezultātu veido somu hokejists Jori Lehtera, kurš starpsezonā pievienojās no Sanktpēterburgas “SKA”. Lehtera ar 36 punktiem ir pašlaik 6.rezultatīvākais spēlētājs līgā. Jāpiemin vēl viens no līgas pieredzējušajiem hokejistiem Sergejs Širokovs, kurš karjeras laikā pārstāvējis Maskavas “CSKA”, Sanktpēterburgas “SKA” un Omskas “Avangard”. Širokovam šosezon “Spartak” rindās ir 28 punkti, kas ir 18. rādītājs visā līgā.