• Gustavs Rolands Ražinskis

Manuprāt, interesantākais šīs Čempionu līgas sezonas iznākums

Čempionu līgas ceturtdaļfinālistu izloze, kurā tiks noskaidrots, kuras komandas tiksies savā starpā, norisināsies jau šodien, 19.martā, plkst. 13:00 pēc Latvijas laika.

Attēls: uefa.com

Kuras komandas ir tikušas ceturtdaļfinālā?

  • ''Bayern Munchen'',

  • ''Liverpool'',

  • ''Borussia Dortmund'',

  • ''Manchester City'',

  • ''Real Madrid'',

  • ''Paris Saint-Germain'',

  • ''Porto'',

  • ''Chelsea''.

Es vēlētos, lai izlozē sakrīt šādi: ''Bayern Munchen'' pret ''Chelsea'', jo ticu, ka Anglijas kluba faniem vēl joprojām ir vēlme ''atmaksāt'' Minhenes komandai par iepriekšējo tikšanās reizi Čempionu līgā, kad divu spēļu summā ''Bayern Munchen'' uzvarēja ar 7:1. Turklāt - abas komandas ir ļoti labā formā, ik īpaši Čelsija, jo jaunā trenera Tuhela vadībā nav zaudējuši nevienu spēli līdz šim brīdim.

''Manchester City'' pret ''Paris Saint-Germain'', jo, lai arī kā tur būtu, abas komandas tomēr tika uzbūvētas pateicoties pieejamajiem naudas līdzekļiem. Man nekas nav pret - zināms, ka futbols ir bizness un ka tajā apgrozās lielas summas, taču būtu interesanti redzēt, kura tad izrādītos spēcīgāka šo komandu duelī. Mančestras vienība ir grūti apturami šosezon, savukārt Parīzes komandai neiet tik viegli, cik ierasts - pēc aizvadītām 29 līgas spēlēm, viņi ir zaudējuši 7 no tām, kas ir pavisam netipiski šai komandai, bet, iespējams, pārliecinošā uzvara pār ''Barcelona'' deva komandai papildu spēku.

''Real Madrid'' pret ''Liverpool'' - domāju, ka neparedzams mačs, zinot, ka ''Liverpool'' šī sezona ir briesmīga, kā arī, ka ''Real Madrid'' kopš Krištianu Ronaldu aiziešanas nav spējusi būt tikpat biedējoša Čempionu līgas pretiniece, cik iepriekšējos gados. Pieņemot, ka šīs komandas satiksies, prognozēju divus scenārijus: 1) ''Real Madrid'' ''pāries'' pāri ''Liverpool'', atstājot bez variantiem;

2) ''Liverpool'', pateicoties tās uzbrucēju smukajai ''krišanai'' iegūs 11.metru soda sitienu, ko realizēs, kā rezultātā ''Real Madrid'' nespēs atgūties arī otrajā mačā, zaudējot ar minimālu pārsvaru.

''Borussia Dortmund'' pret ''Porto'' - tāds kā ''underdog'' mačs. Jā, škiet jocīgi Dortmundes vienību tā saukt, taču, spriežot pēc viņu tiktālās Bundeslīgas sezonas, neko citu nevar pateikt. It kā jau piektā vieta Bundeslīgā (uz doto brīdi) nav slikti, bet ne jau ''Borussia Dortmund''! Otram lielākajam Vācijas klubam ir jāattaisno uz sevi liktās cerības, nevis jācīnās par iekļūšanu Eiropas līgā. Uzskatu, ka par ''Porto'' nokļūšanu tik tālu var pateikties vienīgi tiesnesim, kurš iedeva ļoti mistisku soda sitienu uz ''Juventus'' vārtiem, ko ''Porto'' komanda realizēja. Lielu lomu spēlēja ''Juventus'' sliktā sieniņa, taču tas jau izriet no tā, ka tika piešķirts soda sitiens, kuram tur nemaz nebija jābūt.

Tālākā situācija

Tā kā šis ir, manuprāt, labākais scenārijs, iziešu cauri līdz galam.

Komandas, kas tikušas pusfinālā - ''Bayern Munchen'', ''Manchester City'', ''Real Madrid'' un ''Borussia Dortmund''. Katra Vācijas futbola fana sapnis ir finālā redzēt divas Bundeslīgas komandas - kā 2013.gadā. Tas, protams, patiktu arī man, bet ne šoreiz, jo vēlētos, neskatoties uz to, kā izkrīt, piemēram, ''Borussia Dortmund'' spēlē ar ''Machester City'' vai ''Bayern Munchen'', finālā gribētu redzēt tieši viņus (Dortmundes komandu) pret ''Real Madrid''. Lūk, tas tik būtu mačs. Hālands gūst vārtus pret savu potenciālo nākamo klubu. Jā, tas tiešām, manuprāt, būtu lielisks fināls. Jebkurā gadījumā pārspētu to švako spēli, ko Čempionu līgas 2019.gada finālā demonstrēja ''Liverpool'' un ''Tottenham Hotspur'' komandas.

Kāds tad būs izlozes iznākums? To redzēsim jau pēc mazāk kā divām stundām.