• Gustavs Rolands Ražinskis

Manas pārdomas pēc Latvijas un Melnkalnes mača

Vien dažas dienas atpakaļ Latvijas izlase aizvadīja pirmo Pasaules Čempionāta kvalifikācijas spēli, kur sacentās ar futbolistiem no Melnkalnes. Neskatoties uz to, ka izvirzījāmies vadībā pirmie, spēle tika zaudēta.

Attēls: skaties.lv

Pirmais puslaiks

Pirmās 35 minūtes bija parastā Latvijas futbola izlases spēle - bumba tiek kustināta, uz priekšu neraujas, cenšas izspēlēt. Šādās situācijās ir skaidrs, ka pietrūkst tāds spēlētājs kā Rakels, kurš nekad nav baidījies iet uz priekšu, doties cīņā, kāpināt spēles tempu, kas savukārt novestu pie bīstama uzbrukuma. Un tad notika sekojošais: Vladimirs Kamešs meistarīgi nospēlē aizsardzībā, pārtver Melnkalnes futbolista piespēli, bumbu padod Robertam Uldriķim, kurš saspēlējas ar Artūru Zjuzinu, pēc kā seko lieliska Zjuzina piespēle uz brīvo flangu Kamešam, kurš, bumbu apstrādājot, veic lielisku piespēli pa gaisu Jānim Ikauniekam, kurš savukārt bumbu spēcīgi raidīja Melnkalnes vārtu tālajā stūrī. Vienkārši lieliski izveidots un nobeigts moments! 40.minūte, Latvija - 1, Melnkalne - 0.

41. minūte - Melnkalne izlīdzina... Kā? Tīri vienkārši. ''AS Monaco'' spēlējošais uzbrucējs Jovetičs meistarīgi uzņem gaisa bumbu, uz māņkustībām apved mūsu aizsargu un komandas kapteini Antoniju Černomordiju, gūstot vārtus no pāris metru distances. Jā, prieks bija pavisam īss, taču būtu varējuši šādā situācijā nenonākt, ja Jovetiču segtu divi spēlētāji, nevis viens, ik īpaši zinot, uz ko šis uzbrucējs ir spējīgs.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 1:1.

Attēls: jauns.lv

Otrais puslaiks

Kvalitāte ziņā pat tuvu nestāvēja tam futbolam, ko redzējām pirmajā puslaikā. Bija tāda sajūta, ka ātri ielaistais gols pilnībā izdzēsa degsmi mūsu spēlētājos. Piespēles kļuva arvien neprecīzākas un nesagatavotākas - spēles laikā tika veiktas 314 piespēles, no kurām vien 173 sasniedza adresātu, kas nozīmē, ka veiksmīgi bija vien 55% no piespēlēm. Tīri salīdzinājumam - Melnkalne veica 495 piespēles, no kurām 357 sasniedza galamērķi, kas veido 72%. 83. minūtē Jovetičs guva savus mača otros vārtus, panākot 1:2, un spēle tā arī noslēdzās.

Uzskatu, ka ir jāspēlē ir 2 uzbrucējiem smailē, proti, ar R.Uldriķi un R.Krolli. Jādod spēlēt Ontužānam, nav divu domu. Kopumā - tiešām neslikta spēle. Jādodas vairāk uz priekšu, jāuzņemas vairāk riski un viss būs. Īpaši vēlos izcelt K.Toberu, jo laukumā izskatījās visgatavākais no mūsu vīriem!

Paldies visai komandai par atdevi! Patīkami redzēt, ka bumba nonāk pretinieku vārtos! Lai rīt izdodas nospēlēt pret Nīderlandi vēl labāk!