• Valters Spirģis

Makmilans pamet "Dinamo". Rīga paliek bez centriem

Viens no labākajiem leģionāriem Rīgas "Dinamo" vēsturē ir ticis aizmainīts uz Omskas "Avangard" pret naudas kompensāciju. Varbūt nav ļoti pārsteidzoši, zinot to, kā šajā līgā tiek risinātas problēmas, bet, lai vai kā, skumji.

Foto: dinamoriga.lv

Var dzirdēt tādas replikas kā: "sezona jau tāpat ir zaudēta", un, ka nebija jēga vairs spēlēt. Ne par to ir runa. Brendons Makmilans bija lielisks spēlētājs un Rīgā viņš noteikti pietrūks gan līdzjutējiem, gan komandas biedriem. Viņš bija spēlētājs, uz kura varētu būvet nākamās sezonas komandu. Spēlētājs, kuram apkārt likt jaunos spēlētājus un veidot komandu, kas nākamajās sezonās varētu cīnīties par izslēgšanas spēlēm.


Šī bija Brendona trešā sezona Rīgā. Viņš nav bijis punktu mašīna, kas spētu vienpersoniski ievilkt komandu izslēgšanas spēlēs. Brendons ir nedaudz cita tipa spēlētājs, taču joprojām vērtīgs hokejists. Reti aizvadīja spēles, kurās varētu teikt, ka viņa sniegums bija vājš.


Makmilans darīja nedaudz no visa. Viņš ir viens no labākajiem divvirzienu centriem, kāds jebkad Rīgas klubā spēlējis. Dažbrīd šķiet, ka viņam ir kaut kādi nebeidzamie enerģijas resursi, kas atspoguļojas viņa eksplozīvajā slidojumā un azartā, ar kādu viņš spēlē hokeju.


Nepilnās trīs sezonās Rīgā Makmilanam izdevās aizvadīt 132 spēles un gūt 61(30+31) punktu. Pirmajā sezonā Rīgā Makmilans vidēji spēlē guva 0,43 punktus, nākamajā punkti piedzīvoja nelielu kritumu - 0,40 punkti spēlē, taču šosezon Brendons ir guvis vidēji 0,59 punktus spēlē, par spīti tam, ka pēdējās spēlēs daudz nav izdevies izcelties ar rezultativitāti. Brendonam pietrūka vien divu punktu, lai aizvadītu savu rezultatīvāko sezonu KHL. Visticamāk, ka šī tāpat būs punktiem bagātākā sezona, bet rekordu Makmilans sasniegs jau vairs nespēlējot "Dinamo" kreklā.


Līdz ar to, Brendons ar 61 iekrātu punktu Rīgas "Dinamo" sastāvā ieņem piekto vietu kluba visu laiku rezultatīvāko leģionāru sarakstā. Priekšā tādi uzvārdi kā Hosa, Videls, Hartigans un Šekura.


Šī sezona Makmilanam bija pati labākā arī uz ledus pavadītā laika ziņā. 19:57 vidējais laiks spēlē ir augstākais starp uzbrucējiem un pelnīti. Brendons spēlē ne tikai vienādos sastāvos, bet arī vairākumā un mazākumā. Uz ledus allaž pamanāms, enerģisks uzbrucējs, kurš dod komandai pienesumu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā.


Brendons priekš uzbrucēja ļoti bieži metās ripas ceļā, nesaudzējot sevi un nebaidījās uzņemt metienus uz sevi. Spēka spēle, divcīņas. Brendons nekad nebaidījās iesaistīties divcīņās pie bortiem pat ar augumā krietni lielākiem pretiniekiem un bieži vien arī izdevās izcīnīt ripu. Reizēs, kad Brendons ripu zaudēja, varēja redzēt, ka viņš devās kļūdu labot un bija pat gadījumi, kad izdevās atbruņot pretinieku un ripu atgūt atpakaļ.


Uzbrukuma plānā Makmilans izcēlās ar vidēji diviem metieniem spēlē šajā un aizpagājušajā sezonā, pērn tikai izpildīti pat 2,2 metieni.


Ceram, ka Bobs Hārtlijs pratīs pareizi izmantot Brendonu "Avangard", kā arī kārtīgi parūpēsies un pienācīgi uzņems viņu savā jaunajā komandā.