• Valters Spirģis

Majones atgriešanās Rīgā - veiksmes stāsts vai izgāšanās?

Pagājušās sezonas uzlecošā zvaigzne Metjū Majone ir atgriezies Rīgas “Dinamo” sastāvā. Šobrīd pārsvarā var dzirdēt divu veidu viedokļus. Viena daļa cilvēku uzskata, ka Rīgā ir atgriezies pagājušās sezonas Majone, kurš vienpersoniski varētu “Dinamo”, ja ne ievilkt, tad vismaz pietuvināt izslēgšanas spēļu zonai. Otrs viedoklis ir gluži pretējs – Rīgu papildina aizsargs, kuram šosezon nav nevienu vārtu un tikai trīs piespēles deviņpadsmit mačos jeb aizsargs, kas bija tikai vienas sezonas brīnums. Kā tad īsti būs – kurš viedoklis izrādīsies tuvāk patiesībai?

Foto: dinamoriga.lv

Šosezon Majone nenoliedzami ir kaut kur “pazaudējis” savu spēli. Jau iepriekšējā “Dinamometrā” tika minēts, ka pērn Majone laboja vienas sezonas rekordus gan vārtu, gan punktu ziņā starp “Dinamo” aizsargiem, gūstot 46 (11+35) punktus, kas bija par 15 punktiem vairāk nekā Sanda Ozoliņa iepriekš uzstādītā latiņa pirms astoņiem gadiem, bet šosezon Metjū sniegums ir piedzīvojis pamatīgu kritumu.


Ļoti svarīga spēles sastāvdaļa ir metieni pa vārtiem. Majone arī šajā spēles elementā bija lielisks. Tikai Guntim Galviņam vienā sezonā ir bijis vairāk metienu (156) nekā Majonem pagājušajā sezonā (147).


Metienu daudzums rīdziniekiem šosezon ir bijusi problēma. Šobrīd dinamieši metuši pa vārtiem vien 1009 reizes. Tas ir zemākais rādītājs līgā, priekšpēdējā vietā atrodas Vladivostokas “Admiral”, kuriem divās spēlēs mazāk ir par 76 metieniem vairāk. Tas neizskatās pārāk labi un Majones spēja sastādīt vārtu gūšanas iespējas šobrīd par ļaunu noteikti nenāktu.


Būs interesanti pavērot, vai Majone spēlēs rīdzinieku pirmajā aizsargu pārī un, ja spēlēs, tad vai jau pirmajā spēlē? Traumas mocījušas Rīgu visu sezonu, tāpēc vēl viens laba līmeņa aizsargs noteikti nenāks par ļaunu.


Vēl viena intriga – kas varētu būt Majones maiņas partneris? Tā kā Metjū ir uzbrūkošā plāna aizsargs, viņš varētu tikt iespēlēts vienā pārī ar kādu aizsardzībā solīdu aizsargu, piemēram, Mareku Dalogu. Mazāk ticams variants varētu būt Nerijus Ališausks, kurš pēdējā laikā regulāri spēlē kopā ar Oskaru Bārtuli. Iespējams variants varētu būt arī Kristaps Sotnieks.


Tā kā šosezon neviens no Rīgas klubā spēlējošiem aizsargiem nav spējis nostiprināties pirmajā vairākuma brigādē, ir sagaidāms, ka Majone jau pirmajā spēlē varētu atgriezties savā vecajā postenī, kas varētu Metjū palīdzēt atgūt pārliecību pār saviem spēkiem un parādīt spēli, kas ir tuvāk pērn demonstrētajam sniegumam.


Metjū jau ir ieradies Rīgā, un komandas galvenais treneris Ģirts Ankipāns pēcspēles preses konferencē pēc uzvaras pret Minskas “Dinamo” atzina, ka Majone varētu spēlēt jau nākamajā mačā pret Nursultanas “Barys”, kas norisināsies jau rīt, 4. janvārī.


Vēsturiski skatoties, nav daudz hokejistu, it īpaši leģionāru, kas spētu atgriezties Rīgā un demonstrēt sniegumu, kas ir kaut tuvu tam, kāds tas bija pirms aiziešanas. Nepalīdzēs arī tas, ka Metjū būs jāatrod sev jauns komandas biedrs, kam pienest lādiņus. Pērn tas bija Līnuss Videls, kurš Majones atgriešanās spēlē, lai cik tas nebūtu ironiski, spēlēs barikāžu otrā pusē. Katrā gadījumā, ir skaidrs, ka “Dinamo” atbalstītāji tikai priecāsies ieraudzīt tādu pašu Majoni, kāds Rīgā bija vērojams pirms gada.