• Ernests Voļskis

Mārtiņjēkaba un Zariņa karjeru turpinās Somijā

Divas latviešu jaunās florbolistes Klinta Mārtiņjēkaba un Aurēlija Zariņa savas florbola gaitas turpinās Somijas florbola klubā “Kalannin Pallo-65”. Abas florbolistes pagājušo sezonu aizvadīja Elvi florbola līgas vienībā “FK Ķekava”. Somijas vienība “Kalannin Pallo-65” gaidāmo sezonu sāks Somijas pirmajā divīzijā. Komentāru par gaidāmo sezonu un atmiņām Ķekavā sniedza Klinta Mārtiņjēkaba.

Zariņa un Mārtiņjēkaba sešu nāciju turnīrā. Foto: Floorball.lv


“Pavisam nejauši, jau labu laiku atpakaļ saņēmu ziņu no šī Somijas kluba, ar interesi par manu florbola karjeru turpmāk un interesi par spēlēšanu ārzemēs. Klubs bija noskatījis mani Latvijas čempionāta spēlēs, kā arī Pasaules čempionātā 2019. gadā Šveicē. Tāpēc, izskanēja piedāvājums par spēlēšanu Somijas klubā. Sanāca iepazīt komandu, jau kādu laiku atpakaļ, jo pabiju Somijā uz trim dienām, lai iepazītos ar komandu un aizvadītu treniņprocesu kopā ar viņām. Komanda vecuma ziņā ir salīdzinoši jauna, taču līmenis komandā ir ļoti labs. Ticu, ka ir gaidāma aizraujoša un interesanta sezona kopā ar jauno komandu.” Tā par jauno komandu izteicās Klinta Mārtiņjēkaba.

“Vispirms, gribu pateikt milzīgu paldies visai “FK Ķekavas” komandai, par uzņemšanu, un neaizmirstamām un emocijām bagātām divām sezonām, ko pavadīju kopā ar šo komandu. Ir gājis visādi, taču nevienā brīdī nav bijis garlaicīgi ar šo komandu! Kā arī gribu pateikt milzīgu paldies Artim Drēziņam, bez kura, šī komanda nebūtu iedomājama!

Pagājušā sezona netika aizvadīta līdz galam, taču, process, treniņi un spēles, ko aizvadījām, bija ļoti labi, interesanti un neaizmirstami. Ļoti žēl, ka sezona, netika nobeigta godam, bet es ticu, ka “FK Ķekava” jaunajā sezonā parādīs uz ko viņas ir spējīgas. Jaunajā sezonā Latvijas čempionāts solās būt ļoti interesants, tāpēc novēlu meitenēm ļoti daudz neatlaidības un cīņassparu, ko nezaudēt ne mirkli, ja pat šķiet, ka viss ir slikti, jo tikai ar šo neatlaidību un smagu darbu, nāks arī rezultāts, ko visvairāk gaidāt. Es novēlu meitenēm izvirzīt jaunus mērķus, kurus vēlaties sasniegt, lai arī cik neiespējami un neticami tie būtu, izturību grūtos pārbaudījumos un smagos darbos, gan ikdienā, gan laukumā, kā arī nepadoties pie pirmās neveiksmes, bet paceltu galvu turpināt strādāt un attīstīties, jo uzvar tas, kurš nepadodas! Tā pavadīto laiku Ķekavā komentēja Mārtiņjēkaba.

Klinta Mārtiņjēkaba pērnajā sezonā bija “FK Ķekava” rezultatīvākā spēlētāja ar 43 punktiem (22+21). Mārtiņjēkaba savu karjeru sākas “Rubene” komandas jauniešu sistēmā, tālāk pārceļoties uz Latvijas Florbola čempionāta 1.līgas vienību “SK Līgatne”. Tajā pašā sezonā Mārtiņjēkaba nonāca citā 1.līgas vienībā “Lekrings”, kur kopumā tika pavadīti četri ar pus gadi. 2018/2019.gada sezonas vidū Mārtiņjēkaba nonāca Elvi florbola līgas vienībā “FK Ķekava”, palīdzot komandai nokļūt Elvi florbola līgas finālā. Mārtiņjēkaba pārstāvējusi Latvijas izlasi divos Pasaules čempionātos florbolā.

Tikmēr Aurēlija Zariņa pērnajā sezonā bija trešā rezultatīvāka “FK Ķekava” spēlētāja ar 25 punktiem (19+6). Zariņa pati nāk no Rēzeknes, kur arī sākusi savas florbola gaitas, spēlējot gan Latvijas florbola čempionāta 1.līgā, gan pie Zēniem U16 vecuma grupā. Jau savā pirmajā sezonā Zariņa tika izsaukta uz Elvi florbola līgas vienību “FK Ķekava”. Pagājušajā sezonā Zariņa pārstāvēja Latvijas izlasi sešu nāciju turnīrā pirms gaidāmā Pasaules čempionāta.

Jaunā sezona Somijas 1.divīzijā sāksies jau drīzumā. Sekosim abām florbolistēm arī mēs sezonas laikā.