• Ernests Voļskis

Lielvārde trešajā periodā parāda raksturu un uzveic “Kurši/Ekovalis”

Šodien Elvi florbola līgā tika aizvadītas trīs no piecām plānotajām spēlēm, jo ar laukuma nodrošināšanu problēmas bija Kocēnu sporta namā, kur bija paredzētas divas spēles šodien. Interesantākā no trīs spēlēm šodien izvērtās Liepājā, kur “Kurši/Ekovalis” nespēja nosargāt pārsvaru pret “Lielvārde/Fatpipe” un piekāpās beigās ar rezultātu 4:5.

"Lielvārde/Fatpipe". Foto: Floorball.lv


Spēli Liepājā sākās ar noraidījumu Lielvārdes komandas rindās, 8.minūtē par bīstamu spēli tika noraidīts Rūdis Žukelis. Liepājnieki šo vairākumu spēja izmantot, Kaspars Klamers saņemot skaistu piespēli vārtu priekšā no Ričarda Dēvita panāca 1:0 “Kurši/Ekovalis” labā. Spēles turpinājumā Lielvārdei bija iespēja izlīdzināt rezultātu, bet raidījums trāpīja pa vārtu stabu. Pirmais periods bija noslēdzies ar minimālu Liepājnieku pārsvaru.


Otro periodu bīstamāk sāka Lielvārdes vienība, bīstams metiens padevās Armandam Savinam, bet “Kurši/Ekovalis” vārtsargs Krūmiņš bija vietā. Turpinājumā divas minūtes saņēma Markuss Nazarovs Lielvārdes rindās par nepareiza sitiena izpildīšanu. Jau otro reizi šajā spēlē Liepājnieki to spēja izmantot, Gints Siliņš raidīja bumbiņu augšējā stūrī panākot 2:0. “Lielvārde/Fatpipe” spēja atgūt vienus vārtus, Mariss Giņko izpildīja negaidītu metienu no distances un guva savus pirmos vārtus šajā sezonā. Tas vēl nebija viss otrajā periodā, Toms Akmeņlauks pēc Ričarda Dēvita piespēles ar skaistām māņkustībām un driblu panāca 3:1 Liepājnieku labā.


Trešais periods atkal sākās ar kādu Akmeņlauka notikumu, bet šoreiz par labu lielvārdiešiem, jo Akmeņlaukam notika sadursme ar Lielvārdes vārtsargu Jāni Salceviču kā rezultātā Akmeņlauks saņēma piecu minūšu noraidījumu, skaidrs ir tas, ka tas nebija apzināti, jo Akmeņlaukam nebija kur likties. Šī noraidījuma sākums labi sākās tieši Liepājniekiem, jo tika piespriests bullītis uz Lielvārdes vārtiem. To devās izpildīt Kuršu kapteinis Mihails Kostuševs, ko viņš izpildīja precīzi panākot 4:1 uz tablo. Tālākā spēles gaita attīstījās vienīgi par labu Lielvārdes vienībai. Kad bija nospēlēta viena minūte no lielā vairākuma, Dinārs Vaitaits raidīja bumbiņu vārtos panākot 2:4. Divas minūtes vēlāk Juris Sandis Jēgers panāca 3:4, kad bija palicis vēl 50.sekundes vairākumā ko spēlēt. Lielajā vairākumā “Lielvārde/Fatpipe” bija guvusi divus vārtus. Bet nekas vēl nebija galā, Jēgers izlīdzināja rezultātu no vārtu priekšas – 4:4. 3.minūtes līdz spēles beigām Liepājnieki zaudēja piektos vārtus šajā spēlē, pavisam neveiksmīgi pēc Antona Žuka metiena bumbiņa atsitās pret Klamera nūju un ielidoja vārtos. Pēdējās sekundēs skandālu uztaisīja “Kurši/Ekovalis” treneris Mārtiņš Krūms kurš asi reaģēja uz tiesneša lēmumu, kurš pēdējās četrās sekundēs bumbiņu piešķīra Lielvārdes komandai. Krūms saņēma spēles sodu trīs un tika izraidīts no zāles. Tādējādi “Lielvārde/Fatpipe” izcīnīja uzvaru šajā spēlē ar rezultātu 5:4.


Tikmēr Bauskā pie sezonas trešās uzvaras tika Elvi florbola līgas jaunpienācēja “Irlava/Avant”, kas pārspēja Bauskas komandu ar rezultātu 6:5. Bauska šajā spēlē bija vadībā ar rezultātu 4:2, bet diemžēl neizdevās noturēt pārsvaru un tikt pie pirmās uzvaras šosezon. “Irlava/Avant” rindās ar četriem punktiem izcēlās Aivis Hammers (1+3), kurš komandai pievienojās nesen. Irlavas vienība šobrīd ar deviņiem punktiem ir tieši aiz līnijas no kārotās playoff zonas.


Tāpat kā Bauska, septīto zaudējumu pēc kārtas šajā sezonā piedzīvoja Ogres “Vilki” vienība, kas piekāpās pērnās sezonas vicičempioniem “LH/Oxdog Ulbroka” komandai ar rezultātu 8:13. Rezultatīvākie Ulbrokas rindās ar pieciem punktiem bija Rolands Kovaļevskis (4+1) un Kristers Eglītis (1+4). Labu spēli Ogres rindās aizvadīja Elvijs Jankovskis, kuram šodien četri vārtu guvumi (4+0).


Šodien bija paredzētas vēl divas spēles Kocēnos starp “SK Pārgauja” un Ķekavas “Bulldogs”, kā arī starp “Rubene” un “FBK Valmiera”. Spēles nenotika saistībā ar to, ka netika piegādāta Elektroenerģija Kocēnu sporta namam.