• Ernests Voļskis

“Lielvārde/Fatpipe” kļūst par “Salming Cup 2020” čempioniem

Šajā nedēļas nogalē Ādažos norisinājās pēdējais pirmsezonas florbola turnīrs pirms gaidāmās sezonas “Salming Cup 2020”. Kā ierasts turnīrā startēja sešas komandas, toties šogad piecas komandas bija no Elvi florbola līgas. Par šī gada “Salming Cup” čempioniem kļuva “Lielvārde/Fatpipe” komanda, kas finālā pārspēja Kocēnu “Rubene” komandu ar rezultātu 7:4.

"Lielvārde/Fatpipe". Foto: FBK SĀC


Šogad starp sešām “Salming Cup” dalībniecēm bija piecas Elvi Florbola Līgas vienības: “Rubene”, “Lielvārde/Fatpipe”, “RTU/Rockets”, “FBK Valmiera” un “FK Bauska” komandas. Vienīgā komanda no Latvijas florbola čempionāta 1.līgas bija mājiniece “FBK SĀC” komanda. Komandas kā ierasts tika sadalītas divās grupās pa trīs komandām katrā. A.grupā spēles aizvadīja “RTU/Rockets”, “Lielvārde/Fatpipe” un “FK Bauska” komanda, toties B.grupā spēlēja “FBK Valmiera”, “Rubene” un mājiniece “FBK SĀC”. Visas grupu spēles tika aizvadītas turnīra pirmajā dienā, toties izslēgšanas spēlēm tika atvēlēta turnīra otrā diena.

Grupas 1.vieta automātiski iekļuva pusfinālā, bet otrajai un trešajai vietai nācās spēlēt sākumā ceturtdaļfinālā. A.grupā labākā bija “Lielvārde/Fatpipe”, toties B.grupā labākā bija “Rubene”. Izslēgšanas spēles sākās ar divām 1/4 spēlēm. Pirmajā spēlē mājiniece “FBK SĀC”(3.) pārspēja “FK Bauska”(2.) komandu ar rezultātu 5:3. Otrajā 1/4 spēlē “FBK Valmiera”(2.) sagrāva “RTU/Rockets”(3.) komandu ar rezultātu 8:1, kas vien nozīmēja to, ka noskaidroti pusfināla pāri.

Pirmajā pusfinālā satikās B.grupas labākā komanda “Rubene” un pirmā 1/4 spēles uzvarētāja “FBK SĀC”. Šī abām vienībām bija otrā tikšanās reize turnīrā, jo tika jau aizvadīta savstarpēja spēle grupu cīņā, kur “Rubene” bija pārāka ar rezultātu 4:1. Otrā spēle bija jau citādāka, jo “Rubene” sastāvu bija papildinājuši trīs līderi: Arnijs Kuratņiks, Ingars Matisons un Gatis Aukļos. Bet citādāka tā bija tāpēc, jo “FBK SĀC” spēlēja ļoti līdzīgi kā “Rubene” komanda. Pusfināla spēle beigās izvērtās sāpīgi mājiniekiem, jo tika izlaists četru vārtu pārsvars, un pēdējie vārti tika zaudēti 15.sekundes līdz pamatlaika beigām. Beigu rezultāts 7:8, kas vien nozīmēja, ka “Rubene” komandai izdevies tikt finālā. Otrajā pusfināla spēlē satikās Lielvārdes un Valmieras florbolisti. Pēc diviem spēles periodiem rezultāts rādija divas nulles uz tablo, bet trešajā periodā viss mainījās. Vispirms “Lielvārde/Fatpipe” iemeta piecus vārtus pēc kārtas panākot 5:0, toties pēdējie vārti spēlē tika gūti no “FBK Valmiera” puses, bet tie diemžēl bija tikai divi, un spēle noslēdzās par labu Lielvārdei ar rezultātu 5:2.

Spēlē par 5.vietu uzvarēja “FK Bauska” komanda, kas pārspēja “RTU/Rockets” komandu ar rezultātu 4:3.

Spēlē par 3.vietu satikās “FBK Valmiera” un “FBK SĀC” komandas. Mājiniekiem līdzīgi kā pirmajā spēlē izdevās iegūt pārsvaru spēles sākumā – 3:0. Pirmā perioda beigās “FBK Valmiera” spēja atspēlēt šo pārsvaru, un doties pārtraukumā ar neizšķirtu. Otrais periods labāks izdevās valmieriešiem, bet trešais aizritēja “FBK SĀC” labā. Spēles pamatlaiks noslēdzās 7:7, kas vien nozīmēja to, ka būs pirmais papildlaiks turnīrā. Spēlēt trīs pret trīs labāk sanāca mājiniekiem, kas guva vārtus papildlaikā, tādējādi izcīnot trešo vietu “Salming Cup 2020”. Uzvaras vārti Dēvidam Osītim.


Finālā satikās Kocēnu “Rubene” un “Lielvārde/Fatpipe” komandas. Abas vienības bija spējušas iekļūt turnīra pusfinālā pēc grupas spēlēm, tādējādi nepiedzīvojot nevienu zaudējumu turnīrā. Komandas jau pirmā perioda sākumā apmainījās ar ātriem vārtu guvumiem. Pirmais periods noslēdzās 3:2 par labu “Rubene” komandai. Otrajā periodā tikai vienai vienībai izdevās gūt vārtus, un tā bija “Lielvārde/Fatpipe” komanda, kas iemeta divus vārtus, un pēc otrā perioda bija vadībā 4:3. Trešā perioda sākumā Kocēnu vienība spēja izlīdzināt rezultātu, tomēr mača galotne pozitīvāka bija Lielvārdes komandai. Beigās “Lielvārde/Fatpipe” iemeta trīs bezatbildes vārtus, kas ļāva uzvarēt šo spēli ar rezultātu 7:4, un kļūt par “Salming Cup 2020” čempioniem.


Turnīra simboliskajā izlasē iekļuva “Lielvārde/Fatpipe” vārtsargs Reinis Kirilko, “Rubene” jaunais aizsargs Markuss Dumpis, “Lielvārde/Fatpipe” uzbrucējs Markuss Nazarovs un “FBK SĀC” uzbrucējs Alvis Dāle, kurš visā turnīrā bija rezultatīvākais spēlētājs ar 11 punktiem (7+4).


Komandu sadalījums:

1. Lielvārde/Fatpipe

2. Rubene

3. FBK SĀC

4. FBK Valmiera

5. FK Bauska

6. RTU/Rockets