• Ernests Voļskis

Lielbritānijas izlase izvelk papildlaiku pret Dānijas izlasi

Pasaules čempionāta hokejā piektajā dienā Lielbritānijas izlase izcīnīja pirmo punktu pret Dānijas izlasi, kurai piekāpās ar rezultātu 2:3 papildlaikā. 24 sekundes līdz papildlaika beigām uzvaras vārtus Dānijas izlasei guva Markuss Lauridsens. Dānijas izlasei tā bija otrā uzvara trijās spēlēs.

Foto: Iihf.com


Pirmo spēles periodu aktīvāk iesāka Dānijas izlase, kas guva vārtus jau spēles trešajā minūtē izceļoties Benam O’Konoram. Spēles turpinājumā dāņi trīs minūšu laikā guva divus bezatbildes vārtus, tādējādi izvirzoties vadībā pirmo reizi šajā spēlē. Ar vārtu guvumiem Dānijas izlasē izcēlās Jakobs Jakobsons un Niklass Jensens, kurš šobrīd ar septiņiem punktiem ir čempionāta rezultatīvākais spēlētājs.


Otrajā spēles periodā abas komandas nopelnīja tikai noraidījumus, tādējādi arī rezultāts pēc otrā perioda bija 2:1 par labu Dānijas izlasei.


Trešajā periodā trīs ar pus minūtes līdz pamatlaika beigām Lielbritānijas izlase izlīdzināja rezultātu, kad vārtus izdevās gūt Maikam Hamondam, kurš ikdienā pārstāv Dānijas hokeja klubu “Frederikshavn”. Spēles pamatlaiks noslēdzās 2:2, kas nozīmēja, ka Lielbritānija ir nopelnījusi pirmo punktu šajā čempionātā.


Papildlaiks pavisam neveiksmīgs padevās Lielbritānijas izlasei, jo divreiz nācās spēlēt skaitliskajā mazākumā. Pirmo mazākumu briti izturēja, savukārt otrajā nācās kapitulēt britu vārtsargam Bounsam. 24 sekundes līdz papildlaika beigām vārtus guva Markuss Lauridsens pēc Niklasa Jensena piespēles. Dānijas izlase pēc zaudējuma Šveices izlasei atgriezās uz uzvaras takas. Lielbritānijas izlasei trešais zaudējums čempionātā, savukārt pirmais punkts.


Dānijas izlase ar pieciem punktiem ieņem 4.vietu A. Grupā, savukārt Briti ar vienu punktu atrodas 7.vietā. Nākamo spēli Dānijas izlase aizvadīs Krievijas olimpiskās komitejas komandu, savukārt briti tiksies ar Baltkrievijas izlasi.