• Ernests Voļskis

“Lekrings” pret “Irlava/Avant”. Elvi Florbola Līgas izslēgšanas spēles

Jau šonedēļ sāksies Latvijas florbola saldais ēdiens, kas ir saprotami Elvi florbola līgas izslēgšanas spēles. Neierasts formāts ceturtdaļfinālam, kā arī pusfināls un fināls divās dienās sagaidāms šosezon Elvi florbola līgas izslēgšanas spēlēs. Vienā no četriem 1/4 dueļiem tiksies Cēsu “Lekrings” un “Irlava/Avant”. Spēlētāju komentāri, komandu apkopojums, kā arī daudz kas cits šajā rakstā.

Foto: floorball.lv


Abas komandas regulārajā sezonā tikās kā ierasts divas reizes. Šo komandu duelī abās spēlēs uzvaru izdevās izcīnīt Cēsu “Lekrings” florbolistiem. Pirmajā savstarpējā spēlē Irlavā uzvaru “Lekrings” izcīnīja tikai papildlaikā ar rezultātu 4:3, kad uzvaras vārtus izdevās gūt Jānim Rajeckim. Otrajā savstarpējā spēlē Cēsīs, kas abām vienībām bija pēdējā regulārās sezonas spēle uzvaru izcīnīja “Lekrings” komanda ar rezultātu 7:3. Ar četriem vārtu guvumiem “Lekrings” rindās izcēlās Jorens Malkavs, savukārt visus trīs vārtus “Irlava/Avant” komandai guva Kristaps Kazlovskis.


Cēsu “Lekrings” jau četras spēles pirms regulārās sezonas beigām nodrošināja 1.vietu līgas tabulā. “Lekrings” komanda šajā sezonā 22 aizvadītajās spēlēs izcīnīja 20 uzvaras, pie tam komandai bija 14 uzvaru sērija. Irlavas komanda ilgi turējās starp 5. un 6.vietu, tomēr sezonu nācās. Noslēgt 8.vietā ar 31 punktu.


Rezultatīvākais spēlētājs “Lekrings” komandā ar 42 punktiem ir Kevins Šmits (7. rādītājs līgā). Arī rādītājā pēc vārtu guvumiem Šmit ar 25 vārtiem ir labākais komandā, kā arī viens no labākajiem visā līgā (4. rādītājs līgā). “Irlava/Avant” komandā rezultatīvākais ir Kristaps Kazlovskis ar 40 punktiem (10. rādītājs līgā). Labākais vārtu guvējs Irlavas komandā ir Renārs Stančiks ar 24 vārtu guvumiem (8. rādītājs līgā).


Komandām šī būs pirmā tikšanās reize Vīriešu virslīgas izslēgšanas spēlēs. Pie tam var pieminēt, ka irlavniekiem izdevies iekļūt izslēgšanas spēlēs savā otrajā sezonā Elvi florbola līgā, tādējādi viņiem tā būs debija izslēgšanās spēlēs.


Viens no “Irlava/Avant” līderiem Renārs Austrums atzina, ka Šogad komandai mērķis bija izslēgšanas spēles, kas arī tika sasniegts. Sezonu komanda varēja noslēgt arī augstākā vietā nekā 8.vietā, bet tas komandai neizdevās gan traumu, gan slimošanas dēļ.” Austrums uzsvēra, ka “Irlava/Avant” komanda ir sīksta pretiniece jeb kurai komandai līgā. Viņš priecājas, ka komanda jau šogad rādīja stabilu spēli, kā arī uzsvēra, ka varbūt dažās spēlēs ir pietrūkusi koncentrēšanās, kur arī tika pazaudēti punkti.

Par izslēgšanas pretinieci “Lekrings” Austrums komentēja savstarpējās spēles regulārajā sezonā. “Pirmajā spēlē bija cīņa pat ar papildlaiku, nedaudz nepaveicās. Otrajā spēlē varbūt jau vairāk komandas domāja par playoff , un nedaudz piekopa citu spēlēšanas stilu”. Par izslēgšanas spēlēm Austrums komentēja, ka tas ir pilnīgi kaut kas cits no regulārās sezonas, uzsverot, ka komandai ir jāsakārto aizsardzība, jo “Irlava/Avant” nav tā komanda, kas uzvarēs ar deviņiem vai desmit vārtiem.

Tāpat Austrums uzsver, ka komandas mērķis izslēgšanas spēlēs ir būt kompaktai aizsardzībai , kā arī precīziem un ātriem pret uzbrukumiem. Par “Lekrings” komandu Austrums izteicās, ka tā ir neapšaubāmi ātra komanda ar līdzīgām maiņām, kuriem izslēgšanas spēlēs būs bumbiņas kontrole.


Cēsu “Lekrings” komandas spēlētājs Andris Rajeckis par izslēgšanas spēlēm uzsvēra, ka komandai vajag ievērot disciplīnu, kā arī jābūt spēles plānam. Tāpat Rajeckis minēja, ka vajag spēlēt ar prieku, lai varētu izbaudīt atlikušās sezonas spēles.

Par “Irlava/Avant” komandu Rajeckis izteicās, ka komanda ir ar labiem uzbrucējiem, kuri individuāli spēj demonstrēt labu sniegumu, kā arī gūt vārtus.

Rajeckis arī uzsvēra, ka jāpievērš uzmanība šiem uzbrucējiem un jāizslēdz kļūdas savā laukuma pusē, tādējādi nedodot iespēju šiem individuāli meistarīgajiem uzbrucējiem gūt vārtus.


Abu komanda pirmā spēle no Cēsīm jau šo sestdien (29.05, plkst. 16:00), savukārt otrā spēle no Irlavas nākamajā sestdienā (05.06, plkst. 18:00).