• Ernests Voļskis

Latvijas mediju vidē visiem ir iespēja izpausties. Galvenais ir gribēšana. Deins Reinicāns

19 gadus jaunais Deins Reinicāns šoruden uzsāka studijas Biznesa Augstskolā Turībā, programmā sabiedriskās attiecības. Jau pirms studijām varam teikt, ka Deins ir atradis savas dzīves atziņas galveno Meku. Deins šobrīd aktīvi darbojas sporta kanālā Best4sport un aģentūrā Baltic Basketball Agency, kā arī atbild par NBA basketbolista Andžeja Pasečņika fanu lapu sociālajos tīklos . Izklausās pēc studenta īsta sapņa, bet kāds tam visam pamats un pūles ir ieliktas, skaidroja mums pats Deins Reincāns.

Foto: Ernests Voļskis


Dein, tajā visā pamattekstā ir tik daudz informācijas, pastāsti kad un kāpēc tas viss sākās tavā dzīvē?

Tas viss sākās 2018.gadā, es sēdēju ar kursabiedru lekcijā, kur viņš man uzdeva jautājumu: Paklau, varbūt Andžejam Pasečņikam vajadzētu fanu lapu instagram? Pirmajā momentā nemācēju atbildēt uz šo jautājumu. Tā nu pagāja dažas nedēļas, kur es satura pamatā jau biju ielicis dažas bildes šajā fanu lapā, un pie manis piegāja klāt šis te pats kursabiedrs jautājot: “Vai tu esi izveidojis šo fanu lapu?” Man bija vienkāršs: “Jā”! Vēlāk viņš uzsvēra, ka pateicoties viņam šis viss kopumā ir tapis. Un tā es sāku publicēt regulāri saturu šajā fanu lapā, un tā es esmu nonācis līdz šodienai ar šo fanu lapu.

Cik tev nācās ielikt pūles un saturu līdz pats Andžejs ieraudzīja tavu izveidoto viņa fanu lapu?

Andžejs diezgan ātri ieraudzīja šo manu fanu lapu, kas uzreiz deva augļus. Pirmo reizi Andžeju satiku 2018.gada vasarā, mēs satikāmies Jelgavā, kur viņš mani aizveda uz restorānu, kur mēs paēdām, kā arī es viņam uzdevu neskaitāmi daudz jautājumus.

Pastāsti, kāds ir Andžejs kā cilvēks, nevis kā NBA basketbolists?

- Andžejs kā cilvēks ir pavisam savādāks, viņš ir ļoti sirsnīgs, kā arī viņam ļoti rūp sava ģimene, neskatoties uz daudzajiem treniņiem, viņš spēs atrast laiku savai ģimeni. Andžejs cenšas būt ļoti labs pret cilvēkiem, it īpaši pret tiem, kas viņu atbalsta, viņš tos dēvē par saviem motivatoriem.

Foto: Ernests Voļskis

Best4Sport un Baltijas Basketbola aģentūra atrada tevi, vai tas pateicoties Andžejam?

Šis stāsts ir diezgan amizants. Vienu dienu ieeju sociālajā vietnē instagram, kur man fanu lapā atnākusi vēstule no nepazīstamas personas, kurš vēstulē norāda, lai pazvanot viņam, klāt pievienojot savu kontaktinformāciju. Vispirms nezināju ko atbildēt šai personai, tāpēc sazinājos ar ģimeni pēc padoma šajā situācijā. Ģimene man norādīja, ka labāk nevajag sazināties, ka tā es varētu uzķerties uz nepazīstamas personas. Vēlāk sazinājos ar tuvākajiem draugiem, kas man norādīja, ka man noteikti jāpiezvana, ka nekas netiks zaudēts no tā. Piezvanot šai personai izradījās, ka tas ir Andžeja Pasečņika aģents, kurš izrādīja interesi par manu fanu lapu un sacīja, ka ir gatavs palīdzēt jebkādos jautājumos saistībā ar fanu lapu. Pagāja pusgads, un man uzrakstīja šis te pats aģents, sakot pavisam vienkāršus vārdus: “Vai nevēlies nākt palīdzēt satura veidošanā pie mums aģentūrā? Ir atbrīvojusies vieta uz sociālās vietnes Instagram satura veidošanu.” Es uzreiz piekritu šim piedāvājumam, ar ko sākās mūsu sadarbība Baltijas Basketbola Aģentūrā. Runājot par Televīzijas kanālu Best4Sport, es kādu dienu atcerējos, ka Andžejam ir sakari šajā kanālā, un ja man vajag prakses vietu, tad droši lai uzrakstot viņam. Sanāca, ka tieši pēdējā kursa gadā man vajadzēja prakses vietu, tāpēc uzrakstīju viņam, un viņš man uzreiz deva pozitīvu atbildi. Tā nu jau kādu laiku darbojos šajā kanālā, kur esmu apmācīts un pats daudz ko iemācījies jaunu.


Kāpēc izvēlējies studēt tieši Sabiedriskās attiecības, kādu pieeju tu tām redzi savā jomā?

Es izvēlējos tās studēt, jo redzēju, ka šajā jomā ir multimediji digitālie un žurnālistika, kas ir tieši tas, kas man interesē. Citas Augstskolas es arī biju skatījies, bet nenonācu tajās pie tā, kas man varētu interesēt. Turība bija tieši tā vieta, kur es vēlējos doties, pie tam man draugi teica, ka šī ir ļoti laba vieta, jo te uzreiz māca praktiskās iemaņas konkrētajā jomā, nevis vairāk uz teoriju balstītas. Pašlaik nevienu brīdi neesmu nožēlojis savu izvēli.

Tu Baltijas Basketbola aģentūras un Andžeja Pasečņika fanu lapās saturu publicē katru dienu, kas ir tas galvenais motivators, kas neļauj apstāties pie satura izveides?

Tā nu ir sanācis, ka abos profilos lieku saturu katru dienu. Galvenais motivators visticamāk tajā ir tas, ka ir rīti kad pieceļos un esmu saņēmis SMS no Andžeja, ka viņš vēlas satikties ar mani, kas uzreiz manī raisa prieku publicēt tālāk šo saturu. Basketbola Aģentūrā vairāk mani motivē aģents, kas mani slavē par manu izveidoto saturu, piebilstot, ka tas ir tiešām ieguldīts darbs vienas bildes izveidē.

Ja tu būtu pagātnē izmetis galvā ideju par Andžeja Pasečņika fanu lapu sociālajā tīklā. Instagram, kur šobrīd ritētu tava dzīve?

Es noteikti šodien būtu tas cilvēks, kas vienkārši studē, cenšoties nospraust jaunus mērķus dzīvē. Noteikti daudz sekotu sportam līdzi, apmeklējot tā pasākumus. Mana dzīve ritētu rutīnā, mājas-augstskola-mājas darbi!

Foto: Ernests Voļskis


Vai tu jau esi domājis par tālākiem soļiem nākotnē, ko un kā varētu attīstīt vai pielikt klāt pie savas jomas dzīvē?

Es šo esmu apsvēris, ka varētu pielikt daudz ko jaunu sev klāt. Noteikti tas, ko varētu nospraust kā mērķi sev ir tas, ka varu tikt kādā lielā uzņēmumā, strādājot ar slaveniem sportistiem. Jau šobrīd to daru, kas citam vispār var likties kā sapnis, bet man noteikti ir mērķi augstāki kur tiekties, tā teikt šis viss ir tikai sākums, kur esmu tagad nonācis!

Ja nozare sports pasaulē nebūtu, vai tu varētu iztēloties tieši tagad kurā nozarē tu uzreiz ielēktu?

(Smejas) Ja sports nebūtu pasaulē, tad droši vien es lēktu dzīvnieku pasaulē, kur es būtu dzīvnieku aizstāvis, neļaujot citiem darīt tiem pāri. Dzīvnieki pašam ir ļoti tuvi.

Tu parasti esi intervijas otrajā pusē, kā ir šajā pusē, kad tev jāatbild uz saturu, nevis pašam tas jāveido?

Jāsaka godīgi, es esmu ļoti satraucies. Es zinu visas šīs jautājumu atbildes ļoti labi galvā, bet tad kad tev pašam jāsaka šīs atbildes citam, tas rada nelielu uztraukumu, bet noteikti šī pieredze atbildēt uz jautājumiem ir jāpārvar, kas nākotnē dotu vieglāku pieeju atbildēt uz citu uzdotajiem jautājumiem.