• Ernests Voļskis

Latvijas jaunajiem lakrosistiem priekšā Eiropas čempionāts

Updated: Aug 25, 2020

Vakar ar atklāšanas spēli starp Īriju un mājiniekiem čehiem, tika dots starts Eiropas čempionātam lakrosā U20 vecuma grupā. Šodien pirmā spēle arī Latvijas izlasei pret Anglijas jaunajiem lakrosa spēlētājiem. Spēles sākums plkst 14:30.

Foto- Zintis Grants Kākulis instagram kolekcija


Galvenā trenera Edgara Vasiļevska vadībā uz Prāgu ir devušies 17 jaunie Latvijas lakrosisti. Divi no šiem 17 lakrosistiem spēlē ASV, spēlējot ASV vidusskolu komandās.

Latvijas izlase ir viena no jaunākajām pēc vecuma šajā Eiropas čempionātā. Latvijas izlasei arī salīdzinājumā ar citām izlasēm ir vismazāk maiņu.


Latvijas izlase atrodas A grupā, kopā ar Vācijas, Anglijas un Velsas izlasi, kamēr B grupā atrodas tādas izlases kā Izraēla, Īrija, Polija un mājinieki Čehija. Pirmā spēle pret Angliju šodien, rīt pret Vāciju un parīt grupas pēdējā spēle pret Velsas izlasi. Izslēgšanas spēlēs iekļūst trīs labākās izlases no grupas. Pirmā vieta grupā automātiski iekļust pusfinālā, bet otrā un trešā cīnās ceturdaļfinālā, lai sasniegtu pusfinālu. Ceturdaļfināla zaudētāja komanda cīnās par 5-8 vietu ar grupu 4.vietām.


Par gaidāmo čempionātu komentāru sniedza viens no Latvijas izlases spēlētājiem Zintis Grants Kākulis.


Esam gadu gatavojušies šim brīdim. Mēs zinām, ka esam jaunākā jauniešu izlase kopā ar Poliju, atšķirībā no tādām lielvalstīm kā Anglija, Īrija un Vācija, kuru lakrosa iestādes pastāv vairākus gadus jau, ar atlasēm skautu sistēmā un lielu pieredzi tajā. Mūsu grupā mēs esam visnenopulētākie dārgakmeņi, bet tas nenozīmē, ka potenciāls nav, vai, ka mēs necīnīsimies ar visu, kas ir mūsu spēkos.


Čempionāts notiek no 29.jūnija līdz 6.jūlijam un visas spēles būs iespēja vērot tiešraidē Eiropas čempionāta youtube kontā.