• Tomass Tabaks

Latvijas izlases uzzin savus pretiniekus kvalifikācijas turnīros.

Šodien pēcpusdienā, Minhenē, notika izloze kvalifikācijai uz ''EuroBasket 2021'' un ''EuroBasket Women 2021''. Latvijas vīriešu basketbola izlase tika izlozēta no 3 stiprākā groza, kurā vēl atradās Itālija, Turcija un Ukraina, kas nozīmēja, ka ar šīm komandām Latvijai kvalifikācijas grupā netikt. Turklāt Latvijas sieviešu basketbola izlase tika izlozēta no 1 stiprākā groza, kas ļāva izvairīties no potenciāli spēcīgākām komandām.


Foto: skaties.lv

Sieviešu izlase tika ielozēta I grupā kopā ar Horvātiju, Ziemeļmaķedoniju un Vāciju. Jaunie regulējumi paredz, ka kvalifikācijas turnīrā piedalās 33 komandas, kuras sadalītas 7 grupās. Finālturnīrām kvalificēsies grupu uzvarētājas un 5 labākās grupas otro vietu ieguvējas. Tālāk 16 komandas dodies uz finālturnīru 2021.gadā, kurš risināsies Valensijā, Spānijā , Lionā un Parīzē, Francijā.


Latvijas spēļu grafiks:

- 14.11.19. Latvija-Horvātija

- 17.11.19. Ziemeļmaķedonija-Latvija

- 12.11.20. Vācija-Latvija

- 15.11.20. Horvātija-Latvija

- 04.02.20. Latvija-Ziemeļmaķedonija

- 07.02.20. Latvija-VācijaFoto: @EuroBasketWomen | Twitter

Turklāt vīriešu basketbola izlase tika ielozēta grupā H, kurā spēlēs ar Grieķijas,Bosnijas un Hercegovinas un Bulgārijas izlasēm. Vīriešu kvalifikācijas turnīrā piedalās 32 komandas, kas sadalītas 8 grupās pa 4 katrā. Kopā kvalificējās 24 komandas- rīkotājas (Gruzija, Vācija, Itālija un Čehija), 2 labākās komandas no grupas, kurās atrodas rīkotājvalstis un pārējās grupās 3 labākās.


Latvijas spēļu grafiks:

- 21.02.20. Latvija-Bosnija un Hercegovina

- 24.02.20. Bulgārija-Latvija

- 26.11.20. Grieķija-Latvija

- 29.11.20. Bosnija un Hercegovina-Latvija

- 19.02.21. Latvija-Bulgārija

- 22.02.21. Latvija-GrieķijaLatvijas izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs komentēja izlozi: “”Balkānu grupa” – nav ne stiprākā, ne arī vājākā no iespējamām. Grieķijas izlasei papildus komentāri nav vajadzīgi. Bulgārijas un Bosnijas izlases Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā bija vienā grupā un abas labi spēlēja savā laukumā. Bosnieši uzvarēja krievus, bulgāri – frančus, tiesa, noslēguma tabulā tās palika attiecīgi 6. un 5. vietā. Abas izmanto naturalizētos spēlētājus. Skaidrs, ka spēles izbraukumā būs ļoti svarīgas un pretinieku “mājas komandu” reputācija būs papildus motivācija uzvarēt.

Pretiniekus pētīsim, bet pirmais uzdevums ir labi sagatavoties pašiem. Turpinās komunikācija ar kandidātiem uz valstsvienības galvenā trenera amatu un konkrēta informācija būs 24. jūlijā pēc LBS valdes sēdes. Ļoti svarīgs būs komandas komplektācijas process, tai skaitā risinot sarunas ar Eirolīgas klubiem par spēlētāju atbrīvošanu vismaz uz vienu spēli katrā valstsvienības oficiālo spēļu “logā”.”


@Eurobasket | Twitter

Čemionāts norisināsies Milānā, Itālijā, Prāgā, Čehijā, Tibilisi, Gruzijā un Ķelnē un Berlīnē, Vācijā.