• Ernests Voļskis

Latvijas izlase uz sava ledus pārbaudes spēlē uzņems Šveices izlasi

Šodien pirmo no divām pārbaudes spēlēm pret Šveices izlasi aizvadīs Latvijas izlase. Latvijas izlasei šīs būs pēdējās pārbaudes spēles pirms Pasaules čempionāta hokejā Rīgā, pie tam tieši šajās spēlēs redzēsim jau gandrīz nokomplektētu Latvijas sastāvu pirms paša Pasaules čempionāta. Spēle būs pieejama tiešraidē 18:45 Latvijas televīzijas septītajā kanālā.

Latvija pret Šveici 2019.gada Pasaules čempionātā. Foto: iihf.com


Latvijas izlase aizvadījusi jau četras pārbaudes spēles. Pirmajās divās spēlēs tika pieveikta Latvijas U18 izlase, kur abas spēles noslēdzās ar rezultātu 6:1. Pēc tam izlase aizvadīja divas pārbaudes spēles izbraukumā ar Slovākijas izlasi. Pirmajā spēlē tika izcīnīta uzvara 2:1 pagarinājumā, savukārt otrajā spēlē tika atkal spēlēts pagarinājumā, kurā gan pārāki bija slovāki.


Spēles pret Šveices izlasi tiks aizvadītas galvenā trenera Boba Hārtlija vadībā. Šodienas spēle tiks aizvadīta uz Arēna “Rīga” ledus, savukārt rītdienas spēle tiks aizvadīta uz “Elektrum” Olimpiskā centra ledus.


Kopš pēdējām pārbaudes spēlēm Latvijas izlases nometnē vairs nav pieredzējušie aizsargi Krišjānis Rēdlihs un Guntis Galviņš, savukārt klāt nākuši aizsargi Artūrs Kulda un Ralfs Freibergs, kā arī uzbrucēji Ronalds Ķēniņš un Rodrigo Ābols. Tuvākajās dienās Latvijas izlase gaida, kad sastāvam pievienosies aizsargi Kristiāns Rubīns un Jānis Jaks, kā arī vārtsargs Matīss Kivlenieks.


Šveices izlase Latvijā ieradusies ar 32 spēlētājiem, no kuriem četri ir no Nacionālās hokeja līgas. 2017.gada NHL drafta pirmais numurs Niko Hišers no Ņūdžērsijas “Devils, kā arī viņa komandas biedrs Jonass Zīgantālers. Čikāgas “Blackhawks” uzbrucējs Filips Kuraševs un Sanhosē “Sharks” uzbrucējs Timo Meiers. Ar komandu arī ir vārtsargs ar NHL pieredzi Reto Berra, kā arī 37 gadus pieredzējušais Andreass Ambūls.


Pasaules čempionāts hokejā sāksies jau pēc nedēļas, kad Latvijas izlase oficiālajā atklāšanas spēlē tiksies ar Kanādas izlasi, savukārt Šveices izlase uzņems Čehijas izlasi.