• Ernests Voļskis

Latvijas izlase pirmo reizi Pasaules čempionātu vēsturē pārspēj Kanādas izlasi

Šovakar Pasaules čempionāta atklāšanas spēli aizvadīja Latvijas hokeja izlase, kas izcīnīja uzvaru pār Kanādas izlasi 2:0, kas bija pirmā Latvijai Pasaules čempionātu vēsturē. Visus 38 metienus savā debijas spēlē atvairīja Latvijas izlases vārtsargs Matīss Kivlenieks.

Foto: Iihf.com


Abas izlases iesāka spēli vienlīdzīgi, tomēr spēlei ejot pirmajā periodā aktīvāki bija kanādieši. Tas bija manāms īpaši metienos, kas pirmajā periodā bija trīs reizes vairāk. 9 sekundes līdz pirmā perioda beigām Latvijas izlase no savas zonas devās pēdējā uzbrukumā spēlējot skaitliskajā vairākumā, kas sekundi līdz perioda beigām noslēdzās ar vārtu guvumu. Pēc Rolanda Ķēniņa piespēles ar vārtu guvumu atzīmējās Miks Indraši, tādējādi gūstot Latvijas izlases pirmos vārtus Pasaules čempionātā.


Otrā periodā Kanāda turpināja savu dominanci, bet pašaizliedzīgi vārtos darbojās Matīss Kivlenieks. Otrā perioda astotajā minūtē pēc Rolanda Ķēniņa neizmantota uzbrukuma tika atdota piespēle Oskaram Batņam, kurš uzreiz meta pa vārtiem, un panāca 2:0 šajā spēlē par labu Latvijas izlasei. Pēc otrā perioda pa Matīsa Kivlenieka vārtiem bija 27 metieni jau.


Trešais periods šajā spēlē iezīmējās ar noraidījumiem, Latvijai noraidījumus nopelnot Oskaram Cibuļskim un Robertam Bukartam. Vārtos brīnumus turpināja darīt Matīss Kivlenieks līdz pēdējai spēles sekundei. Pēdējās minūtēs kanādieši spēlēja ar tukšiem vārtiem, kas gandrīz nāca par labu Latvijai, jo dažu sekunžu laikā Latvija trīs reizes trāpīja pa vārtu konstrukciju, it īpaši jāizceļ Kaspara Daugaviņa metienu pa vārtu stabiņu. BET TAS ARĪ BIJA VISS! Latvija izcīnīja savu pirmo uzvaru pret Kanādas izlasi Pasaules čempionātu vēsturē.


Matīss Kivlenieks tika atzīts par labāko spēlētāju Latvijas izlasē, kurš atvairīja 38 metienus.


Nākamo spēli Latvijas hokeja izlase aizvadīs jau rīt pret Kazahstānas izlasi plkst. 20:15 vakarā.