• Ralfs Leimans

Latvijas futbola izlasei jauns treneris - Dainis Kazakevičs. Kāpēc?

Updated: Feb 11, 2020


Jaunais Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs. Foto: LFF

Latvijas Futbola Federācija (LFF) uzteikusi darbu slovēņu speciālistam Slavišam Stojanovičam, vietā ņemot nu jau bijušo Latvijas U-21 izlases galveno treneri un LFF sporta direktoru Daini Kazakeviču. Kāds ir iemesls šādam gājienam? Ko ar šo rokādi cenšas panākt federācija?


Nav noslēpums, ka LFF ir diezgan lielas finansiālas problēmas. Medijos izskanējušie Stojanoviča algas cipari noteikti lika ieplest acis ne vienam futbola cienītājam vien, jo savienot šo naudas trūkumu ar Slavišas algu, kas sasniedza 14 tūkstošus euro mēnesī, ir pagrūti. Saprotams arī tas, ka Kazakevičs trenera amatā strādās par daudz mazāku atalgojumu, tāpēc no vienas puses var saprast federācijas vēlmi darbā pieņemt treneri, kurš strādās par mazāku atalgojumu.


Bet vai tāpēc jālauž līgums ar Stojanoviču, maksājot viņam 150 000 (no delfi.lv avotiem pat 170 000!) euro kompensāciju? Manuprāt, tas ir pilnīgs absurds! Kāda jēga tad maz bija no Stojanoviča atlaišanas? Finansiālais aspekts? LFF tikko izmaksāja Stojanovičam vairāk nekā 10 mēnešalgas PAR NEKO! Par kādu finansiālo aspektu var iet runa? Neticu, ka laužot līgumu ar Stojanoviču, LFF daudz ko ieguva finansiālā ziņā. Ir arī skaidrs, ka pilnīgi noteikti neko neiegūs izlase kvalitātes ziņā.


Visu cieņu Dainim Kazakevičam, taču pie nacionālās izlases stūres vietu vajadzētu atstāt nedaudz kompetentākam speciālistam. Jāpiemin arī tas, ka ar katru spēli Slavišas Stojanoviča vadībā "vilki" spēlēja arvien saturīgāk, kas noveda pie pelnītas uzvaras pret spēcīgo Austrijas izlasi. Jā, slovēņu eksperta veidotā sistēma nebija pārāk gracioza un skaista, taču ar laiku tā ieviesa reālus rezultātus. Manuprāt, U-21 un "Jelgavas" trenēšana pirms vairākiem gadiem nav pietiekami labs CV, lai vadītu valstsvienību.


Protams, novēlēsim veiksmi Dainim, un es būšu ļoti priecīgs, ja man savus vārdus pēc kāda laika nāksies norīt skābus. Tomēr, izskatot iespējamos iemeslus šai treneru rokādei, man nav nekā oriģināla, ko teikt - LFF laikam tomēr nav mainījusies kopš Gunta Indriksona laikiem.