• Ernests Voļskis

Latvijas futbola izlase izcīna vēsturiski pirmo uzvaru UEFA Nāciju Līgā

Latvijas Nacionālā futbola izlase šovakar un noslēdzošajā Nāciju līgas D.grupas spēlē izcīnīja pirmo, vēsturisko uzvaru šajā turnīrā, sagraujot Andoras izlasi ar rezultātu 5:0. Divus vārtus mūsu labā guva Jānis Ikaunieks, bet pie pirmajiem vārtiem pieaugušo izlasē tika Antons Černomordijs un Raimonds Krollis.

Antons Černomordijs #6. Foto: LFF.LV


Latvijas futbola izlase jau novembra mēnesi iesāka ar pozitīvismu, vispirms uzvarot Sanmarīno izlasi draudzības spēlē 3:0, bet pagājušajā nedēļas nogalē nospēlējot neizšķirti Nāciju Līgas pirms pēdējā spēlē pret Fēru Salām 1:1.


Šovakar jau no pirmajām minūtēm laukumā bija manāms, ka briest kaut kas pozitīvs no Latvijas izlases. To parādīja Jānis Ikaunieks jau 5.minūtē trāpot pa vārtu stabu no labas standartsituācijas. Pēc dažām minūtēm šo Ikaunieka neprecizitāti laboja valstsvienības kapteinis Antons Černomordijs, kurš pēc labas centru aizsarga sadarbības saņēma piespēli soda laukumā, kur ar atkārotu sitienu no viena metru attāluma atklāja spēles rezultātu.


Pēc šī vārtu guvuma spēle ievirzījās vairākās dzeltenajās kartiņās. Mūsējie pēc šiem pārkāpumiem neapstājās, tas bija redzams Gutkovska un Kārkliņa raidījumos pa Andoras vārtiem, jāizceļ Kārkliņa sitiens, kurš visticamāk būtu lidojis zem pārliktņa, ja vien Andoras vārtu vīrs Gomess to nebūtu atsitis. Puslaiks noslēdzās 1:0, un bija jūtams, ka otrajā spēles daļā andoriešiem kļūsies sarežģīti.


Otrais puslaiks pirms Andoras sabrukuma sākās ar visai interesantu kuriozu, kad dzelteno kartiņu par nesavaldīšanos saņēma Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs. Turpinājums aizgāja Latvijas izlases zīmē, kopumā gūstot četrus vārtus pēc kārtas. Vispirms 57.minūtē Jānis Ikaunieks pēc Savaljeva skaistas piespēles panāca 2:0. trīs minūtes pēc Kriša Kārkliņa stūra sitiena, veicīgākais Andoras soda laukumā bija Jānis Ikaunieks, gūstot savus otros vārtus šovakar panākot 3:0.


61.minūte laikam šajā spēlē bija vienīgā, kad spēlē nopietni nācās iesaistīties mūsu vārtsargam Robertam Ozolam, kurš atvairīja nevainojamu Andoras spēlētāja sitienu. 70.minūtē Gutkovskis spēlējot bez bumbas tika klupināts soda laukumā, ko uzreiz pamanīja tiesnesis, nozīmējot 11 metru soda sitienu uz viņa vārtiem. Gutkovskis nekļūdījās tajā un guva savus pirmos vārtus izlasē, ja ņemam vērā oficiālās spēles FIFA turnīros.


Pēc šī vārtu guvuma Gutkovskis un divu vārtu autors Ikaunieks tika nomainīts, viņu vietā nākot jaunajiem censoņiem Danielam Ontužānam un Raimondam Krollim. Krollis pēdējā puslaikā attaisnoja savas cerības, kad tika sūtīts laukumā, jo ieejot ar ātru ātrumu Andoras soda laukumā tika klupināts, un par to saņemot iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu. Krollis nekļūdījās, gūstot savus pirmos vārtus Nacionālajā izlasē, kas ļāva panākt 5:0.


Latvijas izlase izcīnīja savu pirmo vēsturisko uzvaru UEFA Nāciju Līgā, iepriekš piedzīvojot kaudzēm neizšķirtus un pāris zaudējumus. Latvijas izlase noslēdza D.grupas apakšgrupu 3.vietā ar 7 punktiem. Kopumā izlasei sešās spēlēs viena uzvara, četri neizšķirti un viens zaudējums.


Cīņā par pirmo vietu mūsu D.grupā Fēru salas spēlēja neizšķirti ar Maltu 1:1, kas Fēru salām deva pirmo vietu grupā un pārcelšanos uz C.grupu. Mūsējie arī uz nākamo Nāciju Līgas fāzi spēlēs D.grupā.


Šī bija pēdējā spēle mūsējiem šogad, bet jau 7.decembrī notiks Pasaules kausa kvalifikācijas izloze, kur Latvijas izlase uzzinās savus pretiniekus šim ciklam, kas sāksies jau nākamgad.