• Ernests Voļskis

Latvijas florbola izlase aizvadītajā nedēļā kvalificējas Pasaules čempionātam

Latvijas vīriešu florbola izlase aizvadītajā nedēļā Liepājā aizvadīja kvalifikācijas turnīru Pasaules čempionātam. Latvijas florbola izlasei izdevās izcīnīt uzvaras visās trīs grupas spēlēs, kas ļāva kvalificēties Pasaules čempionātam, kas norisināsies 2020.gada decembrī Somijā.

Foto: Floorball.lvLatvijas izlase sāka diezgan pārliecinoši turnīru, pirmajā spēlē pārspējot Francijas izlasi ar rezultātu 17:0. Šajā spēlē rezultatīvākie mūsu izlases rindās bija Toms Akmeņlauks un Klāvs Jansons, abiem pa pieciem punktiem.


Otrajā spēlē Latvijai pretī stājās Austrijas izlase, kas iepriekšējā vakarā bija piekāpusies Vācijas izlasei ar 0:7. Latvijas izlasei Austrijas izlase neradīja nekādas problēmas, un tā tika apspēlēta ar 10:1. Mūsu jaunajam vārtsargam Valteram Kasjaņenko pietrūka vien piecas sekundes līdz sausajai spēlei, kad uz Latvijas izlases vārtiem tika norādīts pēcspēles metiens. Kopumā Kasjaņenko aizvadīja labu spēli, tiekot galā ar 10 metieniem.


Trešajā grupas spēlē Latvijas florbola izlasei pretī stājās Vācijas izlase, kas tāpat kā mēs bijām spēlējuši bez zaudējumiem turnīrā. Latvijas izlase šajā spēlē arī izrādījās pārāka par pretinieci, kas nozīmēja, ka mūsējie ir kvalificējušies čempionātam. Vācijas izlase tika uzvarēta ar rezultātu 6:1. Kārtējo labo spēli turnīrā aizvadīja Pēteris Trekše.


Latvijas izlasei turnīrā bija palikusi vēl viena spēle par pirmo vietu turnīrā, bet tas neko vairs neizšķīra. Fināls bija jāizvada pret otras apakšgrupas komandu, kas arī kvalifikācijas ciklu aizvadīja Liepājā. Otrajā apakšgrupā spēles aizvadīja Lihtenšteinas, Nīderlandes, Spānijas un Čehijas izlase. Otrajā apakšgrupā triumfēja Čehija, kas nozīmēja finālu pret Latvijas izlasi. Fināla spēlē pārāka bija Čehijas izlase ar rezultātu 5:3, dodot mūsējiem otro vietu turnīrā, bet pats galvenais faktors bija, ka mūsējiem izdevies kvalificēties Pasaules čempionātam.


Bez Latvijas un Čehijas no mūsu apakšgrupas uz čempionātu vēl izdevās kvalificēties Vācijas izlasei, kas cīņā par vietu čempionātā pārspēja Spānijas izlasi ar rezultātu 8:4.


Par labāko spēlētāju mūsu izlasē visa turnīra garumā atzina 20 gadus jauno Pēteri Trekši, kuram šajā turnīrā deviņiem punkti (7+2). Bez Trekšes rezultatīvākie Latvijas izlasē bija Toms Akmeņlauks ar deviņiem punktiem (4+5) un Klāvs Jansons ar astoņiem punktiem (6+2).


2020.gada Pasaules čempionāts florbolā tiks aizvadīts no 4. līdz 12.decembrim Somijas galvaspilsētā Helsinkos.