• Ernests Voļskis

Latvijas florbola čempionāta 1.līgas nedēļas apskats

Šonedēļ aizvadītas deviņas spēles Latvijas čempionātā florbolā vīriešiem un sievietēm. Vīriešiem bez zaudējumiem turpina spēlēt “Rubene-1” komanda, pie pirmās uzvaras sezonā tikusi “JeNo” un "FK Kurši/FSS komandas. Sievietēm divas uzvaras pa brīvdienām izcīnijušas “Rubene-1” un “Irlava/Tukums” komandas.

"Latvijas Universitātes" spēlētājs Rolands Līdums. Foto: Floorball.lv


“Talsu NSS/Zeroisk” pagaidām līderi Rietumos

Ceturto uzvaru pēc kārtas piecās spēlēs izcīnīja Talsu “NSS/Zeroisk” komanda, kas šonedēļ pārspēja “Leģions/Grobiņas SC” komandu ar rezultātu 6:1. Pirmais periods aizritēja Talsinieku labā, gūstot divus vārtus un noslēdzot periodu sev par labu 2:0, precīziem esot Andrejam Šķebergam un Dilanam Kronentālam. Otrajā periodā Talsinieki sāka ar noraidījumu, ko veiksmīgi izturēja. Otrā perioda vidū Talsinieki panāca jau 3:0, precīzam esot Marisam Bergmanim. 5.minūtes līdz perioda beigām Grobiņas florbolisti tika pie soda metiena, ko devās izpildīt Jānis Zukulis, bet vārtos precīzi darbojās Sandijs Gabriels Siliņš neļaujot Grobiņas vienībai gūt pirmos vārtus. Dažas minūtes vēlāk pie soda metiena tika Talsinieki, ko devās izpildīt pieredzējušais, spēlējušais treneris Mārtiņš Maķevics. Maķevica bullītis bija precīzs, kas deva četru vārtu pārsvaru. 16.sekundes līdz perioda beigām Grobiņas vienība atguva vienus vārtus, pēc Aivara Dēvica piespēles, vārtus guva Uģis Savickis. Trešais periods iezīmējās atkal par labu Talsiniekiem, sākumā tiekot pie pēcspēles metiena, kas diemžēl netika realizēts, bet turpinājumā sekoja divi vārtu guvumi. 53.minūtē otros vārtus šajā spēlē guva Mariss Bergmanis, bet spēlei punktu pielika Artūrs Pētersons – 6:1. Par labākajiem spēlētājiem tika atzīti abu komandu vārtsargi, Talsinieks Siliņš tika galā ar 22 metieniem, bet Grobiņas vārtu vīrs Eišmonts ar 33 metieniem.


“Rubene-1” turpina sezonu uz uzvaras takas

Sezonu ar uzvarām turpina “Rubene-1” komanda, kas šajā nedēļas nogalē pārspēja FBK “SĀC” vienību ar rezultātu 11:8. Pirmajā periodā iniciatīva piederēja “SĀC” vienībai atrodoties vadībā 3:1. Otrajā periodā Rubenes florbolisti pietuvojās “SĀC” komandai, bet vienalga vēl atradās zaudētājos 6:5. Trešais periods ritēja “Rubene-1” florbolistu spēlē, tika gūti veseli 6 vārti, kas ļāva uzvarēt spēli ar rezultātu 11:8. Rezultatīvākie spēlētāji “Rubene-1” komandā ar trīs punktiem bija Markuss Eduards Pazāns un Jēkabs Keišs. Tikmēr “SĀC” vienībā rezultatīvākais bija Toms Dāle, kuram četri punkti (2+2). “Rubene-1” vienības vārtsargs Mareks Belousovs tika galā ar 18 metieniem šajā spēlē. Šobrīd “Rubene-1” dala līderes lomu austrumu konferencē ar Igaunijas vienību “Jogeva SK Tahe/Olivia” – abām pa 12 punktiem.


Latvijas Universitātei pozitīvs tālais izbraukums

Pie divām uzvarām nedēļas nogalē tikusi Latvijas Universitātes komanda, kas devās sezonas tālajā izbraukuma tūrē uz Grobiņu un Liepāju. Pirmajā spēlē “LU” viesojās Grobiņā, kur tikās ar vietējo “Leģions/Grobiņa SC” vienību. Bez nekādām grūtībām aizritēja šī spēle “LU” komandai, jo visos trīs periodos tika rādīta pārliecinoša spēle – (3:0, 6:3 un 5:1), beigu rezultāts 14:4. Ar sešiem punktiem šajā spēlē izcēlās Jurģis Aizupietis (3+3), bet pie četriem punktiem izdevās tikt Matīsam Teperam (1+3). Tieši Aizupieti atzina par labāko spēlētāju šajā spēlē, bet mājinieku rindās labākais bija Jānis Zukulis. Nākmajā dienā “LU” komanda aizvadīja spēli pret Liepājas “Kurši/FSS” vienību. Pirmais spēles periods aizritēja diezgan līdzvērtīgā cīņā noslēdzoties ar minimālu “LU” pārsvaru 3:2. Otrajā periodā Liepājniekiem izdevās divreiz izlīdzināt rezultātu, bet perioda beigās “LU” vienība guva divus vārtus pēc kārtas, kas ļāva būt vadībā pēc otrā perioda ar 6:4. Trešais periods iesākās atkal labāk “LU” vienībai, ātri gūti vārti Daniela Tvoronoviča un Ralfa Edvarda Grīnvalda izpildījumā ļāva būt vadībā jau 8:4. Tālākajā spēles gaitā Kuršu vienība spēlēja jau ar sešiem laukuma spēlētājiem, lai glābtu šo maču. “LU” komanda guva arī tukšos vārtos vārtus, “hat-trick” sev nokārtoja Daniels Tvoronovičs. Liepājnieki atguva vienus vārtus spēlējot vairākumā, bet dažus momentus vēlāk “LU” iemeta arī desmitos vārtus un varēja svinēt otro uzvaru šajā izbraukuma tūrē. Ar četriem vārtu guvumiem šajā spēlē izcēlās Daniels Tvoronovičs. Par labāko spēlētāju Liepājnieku rindās atzina komandas kapteini Tomu Jāni Dzērvi, viņam vieni vārti šajā spēlē, bet “LU” rindās labākais bija Rūdolfs Vilmanis. Šobrīd “LU” komanda ar deviņiem punktiem dala 2. - 4. vietu rietumu konferencē kopā ar “RTU/Rockets” un “Saulkalne” florbolistiem.


“JeNo” un “FK Kurši FSS” pirmās uzvaras šosezon

Pie pirmajiem panākumiem šajā sezonā tikušas “JeNo” un “FK Kurši FSS” vienības šajā nedēļas nogalē. Sestdien pie pirmā panākuma šosezon tika “FK Kurši FSS” vienība, kas pārspēja tieši “JeNo” komandu, kas pie sava pirmā panākuma tika dienu vēlāk. Spēli starp Liepājniekiem un Jelgavniekiem, aktīvāk iesāka Liepājnieki. Divus ātrus vārtus 9.sekunžu laikā gūstot jaunajam Krišam Ādolfam Antānam. 2.minūtes līdz perioda beigām “JeNo” vienība atguva vienus vārtus, precīzs bija Elvis Ērmanis. Otrais periods ritēja “JeNo” spēlē, jo tika gūti trīs bezatbildes vārti un periods noslēgts Jelgavnieku labā 4:2, bija sajūta, ka maisam gals vaļā. Tādu sajūtu vēl vairāk palielināja trešā perioda sākums, kad “JeNo” vienība iemeta piektos vārtus šajā spēlē. Viss ritēja pēc Jelgavnieku spēles, līdz tie palika trijatā. Par bīstamu spēli piecas minūtes saņēma Elvis Ērmanis, bet pusminūti vēlāk Jelgavnieki saņēma sodu par sastāva skaitlisko pārākumu. To mācēja izmantot Liepājnieki gūstot trīs vārtus pēc kārtas vairākumā un panākot 5:5 uz tablo. Jelgavnieki neapstājās Elvis Ērmanis, kas nu pat bija atpūties piecas minūtes uz noraidītā soliņa panāca 6:5 Jelgavnieku labā. Kuršu vienība atkal mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un pusminūti līdz spēles beigām izdevās izlīdzināt rezultātu 6:6. Priekšā bija papildlaiks, abas vienības rādīja augstu spēli un abas bija pelnījušas uzvaru šajā mačā, bet tā pienācās tikai vienai komandai. Un šī komanda bija Liepājas “Kurši/FSS”, papildlaika trešajā minūtē uzvaru Liepājniekiem atnesa komandas pieredzes bagātākais spēlētājs Raitis Bušs. Beigu rezultāts 7:6. Tieši Bušu šajā spēlē atzina par labāko spēlētāju, četri punkti viņa kontā (3+1), bet viesu rindās labākais bija Elvis Ērmanis ar trīs punktiem (2+1). Varēja manīt, ka “JeNo” ļoti gribēja uzvarēt šo spēli, to noteikti pierādīja nākamās dienas uzvara Grobiņā. Diezgan pārliecinoši Jelgavnieki sakāva Grobiņas florbolistus, kas iepriekšējā dienā bija zaudējusi “LU” ar 4:14. Šoreiz pret Jelgavniekiem līdzīgs scenārijs – 0:9. Grobiņas komandu šajā spēlē iegāza disciplīna, trīs spēlētāji saņemot 5-10 soda minūtes ar ko var teikt tika izšķirts spēles liktenis. Šajā spēlē nebija izteikts līderis Jelgavnieku rindās, vairāki spēlētāji izcēlās ar punktiem. Par labāko atzina “JeNo” vārtu vīru Reini Pliku, kurš tika galā ar 31 metienu. Mājinieku rindās labākais bija viņu vārtsargs Kristaps Eišmonts, kuram 21 atvairīts metiens. Ar šo panākumu “JeNo” pacēlās uz 8.vietu rietumu konferencē.


“Irlava/Tukums” divas uzvaras mājās

Pie divām uzvarām šajā nedēļas nogalē dāmu konkurencē tikusi “Irlava/Tukums” komanda, kas divās līdzvērtīgās spēlēs uzvarēja “Rēzeknes BJSS” komandu. Abas spēles tika uzvarētas ar vienu vārtu pārsvaru. Pirmajā spēlē “Irlava/Tukums” bija pārāka ar 3:2, ar punktiem izceļoties divām spēlētājām mājinieču rindās, Līvai Kalniņai (2+0) un Lindai Jēgerei 1+1. Rēzeknes komandas rindās rezultatīvākā bija Linda Zunda ar diviem punktiem (1+1). Nākamajā dienā ar tikpat sīvu cīņu uzvaru atkal svinēja “Irlava/Tukums” komanda, rezultātam esot vēl sīvākam 2:1. Visi vārti šajā spēlē tika gūti otrajā periodā, sākumā Rēzeknes vienību vadībā izvirzīja Laura Lucijanova, bet pēc tam sekoja Irlavas atbilde ar diviem vārtu guvumiem. Labu spēli aizvadīja Rēzeknes vārtsardze Jolanta Bačkure, kas atvairīja 31 metienu. Šobrīd Rēzekne ar Irlavu/Tukums dala 2. – 4. vietu ar 6. punktiem sieviešu 1.līgā.


Rubene-1” pagaidām bez zaudējumiem

Pērnā gada čempiones Latvijas čempionāta 1.līgā “Rubene-1” šajā nedēļā izcīnīja divas uzvaras pār Cēsu “Lekrings” un “FK NND/RJTC”. Pirmajā spēlē Rubenes florbolistes pārspēja “Lekrings” vienību ar rezultātu 11:4. Rezultatīvākās “Rubene-1” vienībā bija Marta Lība Zameca ar pieciem punktiem (3+2) un Madlēna Rozīte, kas izcēlās ar četriem vārtiem šajā spēlē. Tikmēr “Lekrings” vienībā rezultatīvākā ar diviem vārtu guvumiem bija Rebeka Laure, kas pērn tieši spēlēja “Rubene” komandā. Otrajā spēlē “Rubene-1” tika pārliecinoši galā ar “FK NND/RJTC” komandu uzvarot ar rezultātu 16:2. Rezultatīvākās spēlētājas šajā spēlē Rubenes komandai bija Emīlija Salaciete ar pieciem punktiem (3+2), bet pa četriem punktiem tika Elīna Sirmā, Lāsma Ēvele un Marta Lība Zameca. Šobrīd “Rubene-1” komanda ar izcīnītiem 12 punktiem ir pirmajā vietā 1.līgā sievietēm.