• Ernests Voļskis

Latvijai svarīga spēle pret ASV cīņā par ceturtdaļfinālu

Latvijas hokeja izlase šodien plkst. 16:15 aizvadīs savu ceturto spēli Pasaules čempionātā tiekoties ar ASV izlasi. Latvija šodien uzvaras gadījumā var pakāpties uz 1.vietu B. grupas tabulā, tāds pats arī ASV hokejistiem, ja izdodas tikt šodien pie uzvaras. Latvijas izlase ar 7 punktiem šobrīd B. grupā atrodas 2.vietā.

Foto: IIHF.com


Latvijas izlase pret ASV izlasi Pasaules čempionātos tikusies 13 reizes. Latvijas izlase kopumā pret ASV izlasi Pasaules čempionātos izcīnījusi trīs uzvaras, pēdējā reize bija 2014.gada Pasaules čempionātā, kad Latvijas izlase pārspēja amerikāņus 6:5. Abu izlašu vēsturē ir konstatēts arī viens neizšķirts 2000.gada Pasaules čempionātā. Latvijas izlase amerikāņiem Pasaules čempionātā piekāpusies deviņas reizes, līdz šim pēdējais zaudējums 2018.gada Pasaules čempionātā, kur mūsu izlase piekāpās 2:3 spēles papildlaikā.


ASV izlase ir ar vairākiem Nacionālās hokeja līgas atpazīstamiem spēlētājiem, ja izveidojam salīdzinājumu ar hokeja dzimteni Kanādas izlasi. ASV izlases vārtsargs no Nacionālās hokeja līgas kluba Losandželosas “Kings” Kelvins Pītersens iepriekšējā spēlē pret Kazahstānas izlasi tika pie savas pirmās sausās spēles Pasaules čempionātu vēsturē. Jāizceļ vēl tādi spēlētāji kā Braiens Boils, kuram ir pāri 800 Nacionālās hokeja līgas spēlēm. Ja skatās ne tikai pēc pieredzes Nacionālā hokeja līgā, bet arī pēc Pasaules čempionātiem, tad ASV sastāvā var izcelt Džastinu Abdelkeideru, kuram šis ir trešais Pasaules čempionāts. Pašlaik rezultatīvākais ASV sastāvā ir Losandželosas “Kings” uzbrucējs Trevors Mors ar četriem vārtu guvumiem.


ASV pasaules čempionātu sākusi ar divām uzvarām trijās spēlēs. Pirmajā spēlē ASV izlase piekāpās Somijas izlasei, savukārt pēc tam tika pieveikta Kanādas izlase 5:1 un Kazahstānas izlase 3:0.


ASV izlase B. grupas tabulā atrodas 5.vietā ar sešiem punktiem, savukārt Latvijas izlase ar septiņiem punktiem ir 2.vietā.


Spēles sākums plkst. 16:15, tiešraidē LTV7.