• Ernests Voļskis

Latvijai jātiekas ar Norvēģijas izlasi cīņā par ceturtdaļfinālu

Šodien savu piekto spēli Pasaules čempionātā hokejā aizvadīs Latvijas izlase, kas plkst. 20:15 tiksies ar Norvēģijas izlasi. Spēle Latvijas izlasei ir svarīga, jo tā var izšķirt Latvijas izlases cerības uz tikšanu ceturtdaļfinālā. Norvēģijas izlase četrās spēlēs tikusi pie vienas uzvaras, kamēr Latvijas izlasei četrās spēlēs ir divas uzvaras.

Foto: IIHF.com

Latvijas izlase Pasaules čempionātos ar Norvēģijas izlasi tikusies vienpadsmit reizes. Pirmā komandu tikšanās reize bija Latvijas izlases pirmajā elites Pasaules čempionātā 1997.gadā, kad Latvija pārspēja Norvēģiju ar rezultātu 6:3. Kopumā Latvijas izlasei izdevies astoņas reizes pārspēt Norvēģijas izlasi Pasaules čempionātos, pēdējā reize bija pērnajā Pasaules čempionātā Bratislavā, kur Latvijas izlase pārspēja Norvēģijas izlasi ar rezultātu 4:1.


Ar pieredzi bagātākais Norvēģijas izlasē ir aizsargs Jonass Holoss, kuram šis jau ir 15. Pasaules čempionāts. Šosezon Holoss aizvadīja Zviedrijas komandā Linšēpinga, kā arī hokejists ir ar pieredzi gan Nacionālajā hokeja līgā, gan Kontinentālajā hokeja līgā. Šodien Jonass Holos aizvadīs savu 100 spēli Pasaules čempionātā hokejā. Noteikti Norvēģijas izlasē vēl var izcelt uzbrucēju Matiasu Olimbu, kuram šis ir trīspadsmitais Pasaules čempionāts hokejā. Norvēģijas izlases pamat vārtsargam Henrikam Haukelandam šis ir ceturtais Pasaules čempionāts hokejā.


Norvēģijas izlase Pasaules čempionātu sākusi ar vienu uzvaru, kas bija pret Itālijas izlasi ar rezultātu 1:4. Pagājušajā spēlē Norvēģijas izlasi piekāpās Kanādas izlasei 2:4, kas bija pirmā uzvara kanādiešiem šajā Pasaules čempionātā. Norvēģijas izlase B. grupā atrodas 7.vietā ar trīs punktiem.


Latvijas izlasei šobrīd četrās aizvadītajās spēlēs ir septiņi punkti, kas dod 5.vietu B. grupā.


Spēles sākums pret Norvēģiju šovakar plkst. 20:15, tiešraidē LTV7.