• Ernests Voļskis

Latvija pret Vāciju. Būt vai nebūt ceturtdaļfinālam

Šodien pēdējo grupas spēli Pasaules čempionātā aizvadīs Latvijas izlase, kas sacentīsies ar Vācijas izlasi cīņā par ceturtdaļfinālu. Latvijas izlasei lai iekļūtu ceturtdaļfinālā derēs viens punkts, kas nozīmē zaudējums papildlaikā dotu Latvijas izlasei spēlēšanu ceturtdaļfinālā. Šodien Latvijas izlases vārtos vieta uzticēta Jānim Kalniņam. Spēles sākums plkst. 20:15.

Foto: IIHF.com


Vācijas izlase Pasaules čempionāta iesāka veiksmīgi uzvarot pirmās trīs spēles pēc kārtas. 9:4 pret Itāliju, 5:1 pret Norvēģiju un 3:1 pret Kanādu. Čempionāta turpinājumā Vācijas izlase piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas.


Latvijas izlase ar Vācijas izlasi Pasaules čempionātos ir tikušās 11 reizes. Latvijas izlase ir izcīnījusi četras uzvaras, kamēr Vācijas izlase ir tikusi pie sešām uzvarām. Izlases vienu reizi spēlējušas arī neizšķirti. Latvijas izlase savā pirmajā Pasaules čempionātā sagrāva Vācijas izlasi ar rezultātu 8:0, savukārt pēdējā čempionātā, kad abas izlases tikās Latvijas izlase pārspēja Vācijas izlasi ar rezultātu 3:1. Abas izlases jau ir spēlējušas līdzīga scenārija spēli 2017.gada Pasaules čempionātā, kad abām izlasēm vajadzēja uzvaru pēdējā spēlē, lai tiktu 1/4. Latvijas izlase piekāpās tajā spēlē 3:4 pēcspēles metienos, tādējādi netiekot labākajā četriniekā.


Rezultatīvākie Vācijas izlasē ar sešiem punktiem ir Matiass Plahta un Marsels Nūbels. Abi spēlētāji spēlē Vācijas DEL čempionātā. Vācijas izlases vārtos šodien redzēsim Matiasu Nīderbeigeru, kura atvairīto metienu procents ir 93.4.


Vācijas izlase pašlaik B. grupā atrodas 5.vietā ar deviņiem punktiem, tieši tāpat kā Latvijas izlase. Abām izlasēm ir iespēja nodrošināt vietu ceturtdaļfinālā, ja izdodas nospēlēt līdz papildlaikam. Uzvaras gadījumā viena no izlasēm ieņems 3.vietu B. grupā, tādējādi 1/4 spēlējot pret A. Grupas 4.vietu.