• Ernests Voļskis

Latvija pret Igauniju. Cīņa par Baltijas kausa titulu

Šovakar Tallinā norisināsies izšķirošā spēle Baltijas kausā 2021, kur savā starpā tiksies Latvijas un Igaunijas futbola izlases. Igaunijas izlase Baltijas kausa pirmajā spēlē pārspēja Lietuvas izlasi 1:0, savukārt Latvijas izlase lietuviešus pārspēja ar rezultātu 3:1. Šodien spēles sākums no Tallinas “A. Le Coq” stadiona plkst. 19:00 vakarā, tiešraidē TV6.

Foto: https://lff.lv


Latvijas izlase Baltijas kausu sāka ar uzvaru pret Lietuvas izlasi ar rezultātu 3:1. Pirmos vārtus lietuvieši iesita savos vārtus, tādējādi Latvijas izlase pirmā izvirzījās vadībā šajā spēlē. Spēles 67. minūtē lietuvieši izlīdzināja rezultātu, toties turpinājumā sekoja divi bezatbildes vārti no Latvijas izlases. Precīzi bija Eduards Emsis un Roberts Uldriķis. Pēc šīs spēles Latvijas izlase ir 1.vietā Baltijas kausā, savukārt Igaunijas izlase ar tikpat punktiem atrodas 2.vietā.


Pēc šīs spēles Latvijas izlase par godu Latvijas futbola simtgadei aizvadīja pārbaudes spēli pret Vācijas izlasi, kurā piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar rezultātu 1:7. Vienīgos vārtus Latvijas izlasē guva Aleksejs Saveļjevs.


Baltijas kausa izcīņā titulētākā izlase ar 13 trofejām ir Latvija, ar desmit trofejām ir Lietuva, bet Igaunijai prestižajā turnīrā izdevies būt labākajai tikai trīs reizes. Pēdējā Baltijas kausā, kas risinājās 2018.gadā par čempioniem kļuva tieši Latvijas izlase.


Latvija un Igaunija pēdējo reizi savā starpā tikās tieši 2018.gada Baltijas kausā, kur pie uzvaras tika Latvijas izlase ar rezultātu 1:0.


Spēles sākums no Tallinas, Plkst. 19:00, tiešraidē kanālā TV6.