• Ernests Voļskis

Latvija ar Kalniņu vārtos centīsies iekost grupas līderei Somijai

Šodien savu sesto spēli Pasaules čempionātā hokejā aizvadīs Latvijas izlase, kas tiksies ar grupas līderi Somijas izlasi. Šodien Latvijas izlases vārtos pirmo reizi šajā Pasaules čempionātā stāsies Jānis Kalniņš. Latvijas izlase uzvaras gadījumā var atgriezties grupas labākajā četriniekā. Spēle pret Somijas izlasi šovakar plkst. 20:15.

Foto: https://www.facebook.com/kphotos.f/


Latvijas izlase Pasaules čempionātos ar Somijas izlasi ir tikusies astoņas reizes, kurās Latvijas izlasei izdevies izcīnīt tikai vienu uzvaru. Tas bija 2014.gadā Pasaules čempionātā Minskā, kad Latvijas izlase pārspēja Somijas izlasi ar rezultātu 3:2. Uzvaras vārtus šajā spēlē Latvijas izlasei guva Artūrs Kulda. Pēdējā tikšanās reizē Pasaules čempionātā Latvijas izlase piekāpās Somijas izlasei ar sāpīgu rezultātu 1:8. Savelkot statistiku Latvijas izlasei pret Somijas izlasi pasaules čempionātos ir viena uzvara, viens neizšķirts un seši zaudējumi.


Rezultatīvākie spēlētāji Somijas izlasē šajā Pasaules čempionātā pašlaik ir Antons Lundells, kā arī bijušais Rīgas “Dinamo” hokejists Tonijs Sunds. Abiem hokejistiem pa četriem punktiem. Pieredzes bagātākais hokejists Somijas izlasē ir Petri Kontiola, kuram šis jau ir septītais Pasaules čempionāts hokejā. Abi Somijas vārtsargi Hari Saterī un Juho Olkinura ir ar labu metienu atvairīto procentu.


Somijas izlase ir pašreizējā līdere B. grupā ar 13 punktiem. Piecās spēlēs Somijas izlase tikusi pie četrām uzvarām. Vienīgo zaudējumu Somijas izlase piedzīvoja čempionāta sākumā pret Kazahstānas izlasi 1:2 pēcspēles metienos.


Latvijas izlase B. grupā ar astoņiem punktiem šobrīd atrodas 5.vietā. Spēles sākums šovakar plkst. 20:15, tiešraidē LTV7.