• Ernests Voļskis

“Latvian Open 2020” triumfē “FBK Valmiera”, “Rubene” un “Kuldīga/KNSS”

Šodien Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā Centrā noslēdzās pirmsezonas florbola turnīrs “Latvian Open”. Kopumā turnīrā šogad piedalījās 25 komandas, kas tika sadalītas trīs grupās – Men Elite un Open, kā arī Women open. Vīriešu Open grupā triumfēja “Kuldīga/KNSS” komanda, bet elite grupā par čempioniem tika kronēta “FBK Valmiera” komanda. Sieviešu grupā spēcīgākās bija “Rubene” florbolistes.

Čempioni. Foto: Ritvars Raitis, floorball.lv


Triju dienu “Latvian Open” turnīrs šovasar norisinājās bez ārzemju komandām, saistībā ar covid-19 ierobežojumiem, tādējādi spēcīgākās komandas no Somijas, Čehijas, Šveices un Zviedrijas uz Latviju šajā vasarā nedevās.

Men Open turnīrā startēja 11 vienības, kas tika sadalītas divās apakšgrupās. Spēlē par 3.vietu “FK Kalsnava” parādīja raksturu tērvetniekiem un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 4:2. Men Open finālā satikās divas Latvijas florbola čempionāta 1.līgas vienības “FK Metēji” un “Kuldīga/KNSS”. Spēles pamatlaiks noslēdzās 4:4, kas vien nozīmēja, ka spēles liktenis tiks izšķirts pēcspēles metienos. Vienīgo pēcspēles metienu izdevās realizēt Kuldīgas spēlētājam Tomasam Alksniņam, tādējādi ļaujot savai vienībai svinēt uzvaru visā turnīrā. Turnīra simboliskajā izlasē iekļuva “FK Kalsnava” vārtsargs Valdis Ezeriņš, “Kuldīga/KNSS” aizsargs Andis Blinds, “FK Tērvete” aizsargs Jānis Hartiks, “FK Kalsnava” uzbrucējs Edgars Gailums, “Kuldīga/KNSS” uzbrucējs Rūdolfs Ķīvītis un “FK Metēji” uzbrucējs Kristers Januševskis.

Tikmēr sieviešu grupā par čempionēm kļuva “Rubene” florbolistes, kas spraigā finālā pārspēja “FK Ķekava” florbolistes ar rezultātu 2:1. Uzvaras vārti Lauras Gaugeres kontā. Spēlē par 3.vietu pārākas bija “Ķekavas Bulldogs/NND” komanda, pārspējot “Rubene-1” komandu. Simboliskajā sieviešu izlasē iekļuva Rubenes vārtsardze Sintija Bāliņa, par labākajām aizsardzēm tika atzītas Viktorija Kuročkina no “FK Ķekava” un Samanta Bērziņa no “Rubene”. Tikmēr par labākajām uzbrucējām tika atzītas Anna Ankudinova no “Bulldogs/NND”, Aurēlija Zariņa no “FK Ķekava” un Simona Grapēna no “Rubene” komandas.

Vīriešu Elite grupā startēja astoņas komandas. Līdz TOP4 tika “Rubene”, “Latvija U19 RED”, “Lielvārde/Fatpipe” un “FBK Valmiera” vienības. Vispirms pusfināla spēlēs par labākajām izrādījās Valmieras un Lielvārdes vienības. Spēlē par 3.vietu uzvaru izdevās izcīnīt vieniem no mājiniekiem “Rubene” florbolistiem, kas pārspēja “Latvija U19 RED” komandu ar rezultātu 5:2. Lielajā “Latvian Open” satikās “Lielvārde/Fatpipe” un “FBK Valmiera” komandas. Valmierieši neļāva Lielvārdei gūt vārtus, kas noveda pie skaistas uzvaras ar rezultātu 3:0. Sausā spēle “FBK Valmiera” vārtsargam Sandim Venēvicam. MEN ELITEsimboliskajā izlasē iekļuva Lielvārdes vārtsargs Reinis Kirilko, starp aizsargiem labākie bija Lauris Alvis Stiprais no “FBK Valmiera” un Ritvars Bērziņš no “Rubene”. Turnīra labāko uzbrucēju lomā tika Niks Blumfelds no “Lielvārde/Fatpipe”, Pāvels Semjonovs no “FBK Valmiera” un Ingars Matisons no “Rubene” komandas.
Info: http://www.latvianopen.com/2020/