• Valters Spirģis

Labākais hokejists šaipus okeānam dosies iekarot NHL

CSKA nu jau bijušais uzbrucējs Kirils Kaprizovs nenoliedzami ir viens no talantīgākajiem hokejistiem KHL vēsturē, taču izskatās, ka viņa ceļš tālāk vedīs uz NHL. Ko varam sagaidīt no Kaprizova NHL?

Foto: sport.aktuality.sk

Atkarīgs, kam tiek uzdots jautājums, bet Kaprizovs šobrīd daudzās diskusijās tiek minēts kā, ja ne labākais hokejists ārpus NHL, tad viens no. Krievu uzbrucējs rīt svinēs savu divdesmit trešo dzimšanas dienu un līdz šim viņš jau ir iespējis KHL aizvadīt 340 spēles (regulārajā sezonā un play-off), kurās guvis 124 vārtus un 137 piespēles, kas rezultējas 261 punktā. Tas ir ļoti iespaidīgs rādītājs tik jaunam hokejistam, kurš savas KHL karjeras pirmās divas sezonas aizvadījis vienā no līgas sava laika vājākajiem klubiem - Novokuzņeckas "Metallurg".


Kaprizovs paspējis pārstāvēt trīs KHL klubus (jau minētais Metalurgs, Ufas "Salavat Julajev" un Maskavas "CSKA"). Pēdējās divās sezonās Kaprizovs guvis trīsdesmit vai vairāk vārtus, bet jau četrās pēc kārtas - četrdesmit vai vairāk punktus. Lai arī kur Kaprizovs spēlētu, allaž bijis uzticams spēlētājs vienādos sastāvos gan uzbrukuma, gan aizsardzības zonā, esot arī pietiekami lietderīgs skaitliskajā vairākumā.


Kirilu 2015. gada NHL drafta piektajā kārtā ir nodraftējusi Minesotas "Wild" komanda, kas, līdzīgi kā "CSKA", ir komanda, kas savu spēli veido no aizsardzības. Vai tas Kaprizovam varētu palīdzēt adaptēties otrpus okeāna? Iespējams. Tiesa, viņš oficiāli pievienoties "Wild" drīkstēs nākamsezon un, kas to lai zin, kad tas vēl būs.


Spēlētājs, ar kuru Kaprizovu varētu salīdzināt, ir Aleksandrs Radulovs, kurš arī savā laikā spēlējis gan Ufā, gan "CSKA" un ir viens no līgas vēsturē labākajiem hokejistiem. Šobrīd gan Radulovs KHL vairs nepārstāv, taču Gagarina kauss viņa kontā ir, tāpat kā Kaprizovam.


Lai arī Radulovam vidēji spēlē ir lielāks punktu skaits kā Kaprizovam, Radulovs vienmēr ir saņēmis lielāku spēles laiku tādēļ, ka spēlējis komandās, kuru modeļi daudz paļāvušies uz hokejista meistarību, kā arī droši vien tapēc, ka Radulovs bieži vien ir stūrgalvīgs un nebeigs savu maiņu, ja uzskatīs, ka kaut kas palicis neizdarīts līdz galam.


Tā kā punkti joprojām ir galvenais rādītājs pēc kā tiek salīdzināti hokejisti, tad noteikti jāpiemin, ka Kaprizova kontā ir četras no desmit rezultatīvākajām sezonām KHL vēsturē starp hokejistiem, kas jaunāki par 23 gadiem, tai skaitā pirmā, otrā, astotā un dalīti desmitā rezultatīvākā sezona. Savā vecuma grupā rezultatīvāka hokejista KHL par Kaprizovu nav bijis un te atkal jāpiemin fakts, ka viņš spēlē komandā, kas dod ierobežotu brīvību spēlētājiem uzbrukumā.


Runājot par labākajiem ārpus NHL, noteikti jāpiemin Maskavas "Dinamo" duets - Vadims Šipačovs un Dmitrijs Jaškins. Šipačovam neizdevās nostiprināties NHL un izskatās, ka trīsdesmit trīs gados viņa vilciens varētu būt aizgājis, bet Jaškins pēc septiņām ļoti saraustītām un nepārliecinošām sezonām arī devies uz Krieviju. Vai ir droši teikt, ka lielāka talanta par Kaprizovu ārpus Ziemeļamerikas nav?