• Ernests Voļskis

Kur slēpjas “HK Olimp” panākumu atslēga?

Kārtējo uzvaru šosezon “Optibet” hokeja līgā izcīnījusi šī sezonas debitante “HK Olimp” komanda. Komanda par kuru pirms sezonas neviens nezināja tagad jau ir izcīnījusi 17 uzvaras šajā sezonā. Atslēga slēpjas vārtsargā? Aizsargos vai uzbrucējos? Varbūt trenerī? Centīšos šajā rakstā apskatīt statistiku par visiem iespējamiem “HK Olimp” panākumu galvenajiem faktoriem.

"HK Olimp" Foto: https://www.facebook.com/optibethokejaliga/


Stabilā pieredze “HK Olimp” vārtsargam

Izteikti stabils pirmais numurs “HK Olimp” komandas vārtos ir Latvijā zināmais vārtsargs Ervīns Muštukovs, kurš Latvijas līdzjutējiem palicis atmiņā ar pārbaudes spēlēm “Euro hockey challenge” turnīros. Nevar nepieminēt faktu par viņa košajiem kājsargiem, it īpaši 2015.gada pasaules čempionātā spēlē pret Kanādas izlasi. Šosezon Muštukovs, pēc vairākām sezonām leģionāru gaitās atgriezās Latvijā, kur nebija spēlējis kopš 2009/2010.gada sezonas, kad bija Rīgas “Dinamo” izteikti trešais numurs. Pieredze Dānijā, Francijā u.c hokeja top20 valstīs Muštukovam devusi lielu pieredzi. Šosezon Muštukovs ir stājies visās “HK Olimp” spēles vārtos. Muštukova atvairīto metienu procents ir 94.48%, kas ir labākais starp vārtsargiem Latvijas čempionātā. “HK Olimp” vārtos Muštukovs domājams paliks numur viens, bez viņa vēl sastāvā ir Antons Naumovs, kurš lielākoties spēles noraugās no tribīnēm, kā arī 19 gadus jaunais krievu leģionārs Andrejs Brujēvičs. Uzskatu, ka Muštukova labā spēle vārtos dod 50% no panākuma atslēgas satura, varbūt pat varētu teikt 60%. “HK Olimp”, precīzāk būtu teikt Muštukovs ir ielaidis tikai 36 vārtus, 21 spēlē.


Pieredzējuši un norūdīti aizsargi

Pārliecinošs aizsargu trio “HK Olimp” sastāvā ir Georgijs Pujacs, Aleksandrs Jerofejevs un Maksims Širokovs. Pieredzes bagātie aizsargi kopā ir sakrājuši 40 punktus. Šos trīs aizsargus noteikti gribētu jeb kurš Latvijas klubs virslīgā, domāju, ka pat kāds no viņiem mierīgi vēl varētu spēlēt šosezon Rīgas “Dinamo” sastāvā. Komandā pārējie lielākoties ir vecos daudz jaunāki aizsargi, bet līderu lomu uzņēmās tieši šie veterāni pieminētie. Aizsargiem, tieši šiem trīs dotu kādus 40% no panākumu atslēgas, jo Pujacam un Jerofejevam tomēr liela pieredze Kontinentālajā hokeja līgā, it īpaši leģionāru gaitās. Ne velti pirms astoņām sezonām Pujacs spēlēja Omskas “Avangard” pirmajā aizsargu pārī ar somu Ansi Salmelu, kamēr Jerofejevs dažas sezonas vēl senāk bija Novukuzņeckas “Metalurg” vadošs aizsardzības spēlētājs.


Divdesmitgadnieki ar Širokovu uzbrukuma smailē

Starp labākajiem “HK Olimp” uzbrucējiem jūs atradīsiet Nikolaju Jeļisejevu, Kirilu Galohu un Alekseju Širokovu. Tieši šie trīs hokejisti ir “HK Olimp” rezultatīvākie spēlētāji. Jeļisejevs šosezon ticis pie 28 punktiem, iepriekšējās sezonas ilgi turējās “Dinamo” sezonā, bet tomēr zaudēja savu vietu tajā, pagājušajā sezonā pārceļoties uz Krievijas augstāko līgu pēc pieredzes. Kirils Galoha šosezon ir pagaidām otrs rezultatīvākais spēlētājs ar 27 punktiem. Galoha šo sezonu sāka Kazahstānas čempionātā, bet pēc divām spēlēm atgriezās Latvijā. Starp uzbrucējiem noteikti var izcelt Alekseju Širokovu, skatoties pēc pieredzes Širokovs ir vecākais spēlētājs komandā (38 gadi). Širokovam šosezon pagaidām ir 15 punkti. Var teikt viens no komandas līderiem viņš ir, ja mēs paskatāmies faktu cik viņam spēles Latvijas izlasē Pasaules čempionātos. Uzbrucēju pienesums “HK Olimp” komandai teikšu ir kādi 15-20%.


Treneris ar skauta pieredzi NHL

Par “HK Olimp” galvenā trenera pienākumiem rūpējas Jurijs Agureikins, kurš iepriekš strādājis ar Daugavpils komandu vairākās vecuma grupās. Vēl pirms tam Agureikins ir bijis skauts divām Nacionālās hokeja līgas vienībām, Bostonas Bruins (1992-1994) un Minesotas “Wild” (2002-2003). Agureikina pienākums šajās sistēmās bija skatīt spēlētājus no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas un Baltijas valstīm. Agureikins kādu laiku ir pavadījis arī Dānijā kā treneris. Agureikina faktors panākumu atslēgās manuprāt vērtējams 10% no kopējā, jo lielākā daļa no karjeras strādājot ar komandām ir tieši skauta lomā. Iepriekšējās sezonas Daugavpils komanda arī spēlējusi Latvijas pēc spēka otrajā līgā.


Mans Rezumē

Mans secinājums par “HK Olimp” komandas panākumu atslēgu vērojams noteikti vārtsargā Ervīnā Muštukovā, tāpat varu izcelt brāļus Širokovus, kas ar savu pieredzi var dot komandai lielāku pieredzi. Tie noteikti arī ir aizsargi Georgijs Pujacs un Aleksandrs Jerofejevs, kuri arī izceļas ar savu lielo pieredzi lielākās hokeja līgās.

Redzēsim kā “HK Olimp” veiksies līdz sezonas beigām un it īpaši izslēgšanas spēlēs, kur jau aiziet pavisam cits hokejs, viss sākas no gala.