• Valters Spirģis

Kučerovs apbalvots par vēsturisku sezonu

Noslēgusies ikgadējā NHL balvu pasniegšanas ceremonija, noskaidroti šīs sezonas labākie no labākajiem visdažādākajās nominācijās. Līdz ar to, šajā hokeja sezonā palicis vēl tikai jauno spēlētāju drafts, pēc kura lielais hokejs dosies savā vasaras brīvlaikā. Kam un par ko tad īsti tika izsniegtas balvas?


Ņikita Kučerovs ar saviem kausiem. Foto: nhl.com

Ņikita Kučerovs

Nē, tas nav balvas nosaukums. Tampabejas uzbrucējs bija vakara nagla ar iegūtām veselām trīs balvām. Visa sezona pagāja "Lightning" un Kučerova zīmē. Labi, vabūt ne playoff pirmā kārta. Stenlija kauss šogad izpalika, taču Kučerova Tampa šosezon izcīnīja Prezidenta balvu kā regulārās sezonas labākā komanda un Kučerovs kā komandas līderis guva 128(41+87) punktus, iegūstot Ārta Rosa trofeju. Teda Linseja balvu kā labākais spēlētājs NHL spēlētāju asociācijas (NHLPA) balsojuma rezultātā, un Hārta trofeju kā regulārās sezonas vērtīgākais spēlētājs (MVP).


Gada labākais debitants

Kāldera trofeju kā sezonas labākais jaunais spēlētājs ieguva zviedrs Eliass Petersons. Vankūveras "Canucks" centra uzbrucējs šosezon vairākkārt tika traumēts, taču par spīti tam, iekrāja 66(28+38) punktus un priekšroka šajā nominācija tika dota tieši Eliasam, nevis Stenlija kausa ieguvējas "Blues" vārtsargam Biningtonam vai "Sabres" aizsargam Dalīnam. Balvu pasniedz tikai balstoties uz regulāro sezonu, pretējā gadījumā Biningtons, visticamāk, būtu uzvarējis šajā nominācijā. Eliasam balvu saņemšana jau ir ierasta prakse, pagājušogad kļūstot par Zviedrijas čempionu, vērtīgāko spēlētāju playoffos un laužot vairākus jauno spēlētāju rekordus.


Labs hokejists, lielisks cilvēks

Džeisonam Zukeram varbūt šī nebija tā rezultatīvākā sezona. Tika gūti vien nedaudz vairāk kā 40 punkti, taču viņš joprojām ir viena no svarīgākajām sabiedriskajām figūrām Minesotā. Zukers ir kā Subens agrāk bija Monreālā, tikai bez 10 miljonu dolāru ziedojuma vietējai bērnu slimnīcai. Zukera #Give16 kampaņa vāc līdzekļus, lai ierīkotu speciālu studiju, kurā ģimenēm ar slimiem bērniem ir iespēja redzēt Minesotas "Wild" spēles un rīkot pašiem savus šovus. Neticami, ka "Wild" pēc vienas sliktākas sezonas ir izrādījusi vēlmi aizmainīt šo dārgumiņu, ar kuru tikai pirms gada tika noslēgts abpusēji izdevīgs līgums.


Labākais aizsargs

Aizvadījis karjeras labāko sezonu vairākos statistikas rādītājos, Marks Džiordano izrādījās pārāks par balvas finālistiem - Viktoru Hedmanu un Brentu Bērnsu. Būdams izcils abās laukuma pusēs, Džiordano šosezon var lepoties ar labāko lietderības koeficientu līgā (+39). Viņš iekrājis 74(17+57) punktus, nobloķējis 144 metienus un uzrādījis nedaudz labākus metienu radīšanas rādītājus kā Hedmans un Bērnss.


Gada labākais ģenerālmenedžeris

Dons Svīnijs, Bostonas Bruins. Komanda aizcīnījās līdz Stenlija kausa finālam pateicoties izcili nokomplektētam sastāvam. Nozīmīgu lomu spēlēja uzbrucēji Čārlijs Koils un Markuss Johansons, kas papildināja komandu īsi pirms maiņu perioda termiņa beigām. 21 Bruins spēlētājs playoffos tika vismaz pie viena vārtu guvuma, Svīnijam ir izdevies radīt komandu, kurā visas četras maiņas un visi trīs aizsargu pāri var radīt rezultātu, tuklāt komandā nav gandrīz neviens neadekvāts līgums, neviens pārmaksāts spēlētājs.


Trenera balva

Džeka Adamsa balva kā labākajam galvenajam trenerim šogad nonāca Berija Trotca rokās. Berijam un "Islanders" ģenerālmenedžerim Lū Lamorello kopīgiem spēkiem izdevās līgas vienu no sliktakajām aizsardzībām padarīt par vienu no labākajām un ievest "Islanders" komandu playoffos.


Labākais vārtsargs

Tampabejai ir ne tikai sezonas labākais punktu guvējs, bet arī uzticamākais vārtuvīrs - Vezinas balvu saņēma Andrejs Vasiļevskis. Andrejs stājās vārtos 53 no 82 "Lightning" spēlēm un ne tikai aizvadīja kārtējo statistiski lielisko sezonu, bet joprojām ir vārtsargs, kurš var "izvilkt" komandu pat visbezcerīgākajās situācijās.


Citas balvas:

Lady byng trofeja kā labākajam džentlmenim uz ledus - Aleksandrs Barkovs (Floridas "Panthers").

Frank J. Selke trofeja kā labākajam aizsardzības uzbrucējam - Raiens Orailijs (Setnluisas "Blues").

Mark Messier leadership balva par līdera dotībām un ieguldījumu sporta, sabiedrības attīstībā - Veins Simondss (Nešvilas "Predators").

William M. Jennings trofeja kā līgas labākajam vārtsargu tandēmam - Robins Lēners un Tomass Greiss (Ņujorkas "Islanders").

Maurice Rocket RIchard balva kā līgas labākajam vārtu guvējam - Aleksandrs Ovečkins (Vašingtonas "Capitals"; 8. reize karjerā - NHL rekords).